Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Antalya Havalimanı rekor yolcu sayısına ulaştı

10.7.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Turizm sezonun açılmasıyla Antalya Havalimanı'na gelen yolcu sayısı İstanbul Atatürk Havalimanı'nı solladı.

Turizmde sezonun iyice hareketlenmesi Antalya'ya gelen turist sayısını iyice artırdı. Yerli ve yabancı turistlerin Antalya'yı adeta işgal etmesiyle Antalya Havalimanı'na gelen yolcu sayısı İstanbul Atatürk Havalimanı'na gelen yolcu sayısını Haziran ayında geçmişti Temmuz ayında da geçti. Antalya Havalimanı'na gelen yolcu sayısı yüzde 31 arttı. Haziran ayında 2 milyon 736 yolcu Antalya Havalimanı'nı kullandı. 

Antalya Havalimanı'nı Temmuz ayında iç hatlarda 258 bin 888, dış hatlarda ise 2 milyon 447 bin 823 yolcu, toplamda 2 milyon 736 bin yolcu kullandı. Atatürk Havalimanı'nda ise iç ve dış hatlarda toplam 2 milyon 190 bin yolcu seyahat etti. Antalya Havalimanı geçtiğimiz yıla göre yolcu sayısını yüzde 20 artırmış durumda. 2017 Temmuz ayında Antalya Havalimanı 2 milyon 296 bin yolcuya ev sahipliği yapmıştı. 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İzmir Alaçatı'da satılan bir pizza fiyatıyla şaşırttı.

Turizmin bel kemiği olan konaklama sektörü ve gastronominin önde gelen şefleri İzmir'e çıkarma yapacak.

Pegasus Hava Yolları Antalya - Erbil - Beyrut arası seferlere başlıyor.

Aydın'ın Kuşadası ilçesinde bulunan Ege Port Limanı, sezonun en büyük gemisi olan 'Marella Dıscovery 2'yi ağırlamaya başladı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Çin’den Türkiye’ye gelen turist sayısında yüzde 98 artış var ve 2018 yılı Çin’de Türkiye Turizm Yılı olarak kullanılıyor" dedi.

Antalya girişleri Ramazan Bayramı’nın 1. gününden itibaren ücretsiz olacak.

Rusya Federasyonu’nun başkenti Moskova’da gerçekleştirilecek olan Türkiye Festivali için geri sayım başladı. Geçtiğimiz yıl 153 bin ziyaretçi ağırlayan Türkiye Festiva...

Yazarlar
Website Security Test