Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

TEB, İzmir’de kadın patronları buluşturdu

25.2.2016
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Türk Ekonomi Bankası’nın (TEB) Kadın Bankacılığı çalışmaları kapsamında kadın patronlara ulaşarak potansiyellerini açığa çıkarabilmelerine destek olmak amacıyla başlattığı Kadın Akademisi etkinlikleri devam ediyor

2016 yılının ilk Kadın Akademisi’ni İzmir’de gerçekleştiren TEB, başarılarıyla iş dünyasında adından söz ettiren İnci Holding Yönetim Kurulu Üyesi Perihan İnci’yi kadın patronlarla biraraya getirdi.

Türk Ekonomi Bankası (TEB), Türkiye’de ilk kez bir banka bünyesinde ayrı bir yapılanma oluşturarak kurduğu Kadın Bankacılığı ile kadın patronları desteklemek ve iş hayatındaki varlıklarını güçlendirmek amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda, kadın patronların işlerini geliştirmeye yönelik bilgi ihtiyacını karşılama ve onları ilham veren başarılı iş kadınlarıyla biraraya getirme hedefiyle Kadın Akademisi’ni başlatan TEB, 2016 yılının ilk etkinliğini 24 Şubat Çarşamba günü İzmir Hilton Otel’de gerçekleştirdi.

TEB KOBİ Bankacılığı Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Müdür Vekili Turgut Boz’un ev sahipliğinde gerçekleştirilen etkinlikte, başarılarıyla adından söz ettiren İzmirli iş kadını İnci Holding Yönetim Kurulu Üyesi Perihan İnci, iş hayatına ilişkin tecrübelerini paylaştı.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan TEB KOBİ Bankacılığı Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Müdür Vekili Turgut Boz, “Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de kadın işgücünün ekonomideki yeri giderek artıyor. Kadın işgücünün kıymeti her geçen gün daha fazla fark ediliyor. Buna rağmen, ülkemizde özellikle kadın patronlara finansmanın yanı sıra ihtiyaç duydukları alanlarda bilgi ve danışmanlık desteğinin bütünsel olarak sağlanmasında bazı halkaların eksik olduğunu görüyoruz. Bu ihtiyaçtan yola çıkarak, 10 yıldan bu yana KOBİ Bankacılığı’nda benimsediğimiz ve bizi sektörde farklılaştıran ‘Danışman Banka’ anlayışımızı Kadın Bankacılığı alanına taşıdık. Aslında KOBİ Bankacılığı çatısı altında kadınlarımıza yönelik her zaman çalışmalarımız vardı. Fakat Türkiye’de ilk kez banka bünyesinde ayrı bir yapılanma oluşturarak kurduğumuz TEB Kadın Bankacılığı ile kadın patronlara odaklanarak onların iş hayatındaki ihtiyaçlarını bütünlüklü bir hizmet anlayışıyla ele almayı ve tamamen kendilerine özel çözümler geliştirmeyi amaçlıyoruz. Danışman Banka anlayışıyla başlattığımız Kadın Akademisi ile de kadın patronların işlerini geliştirmeye yönelik bilgi ihtiyacını karşılamayı ve onları iş dünyasının ilham veren başarılı kadınlarıyla biraraya getirmeyi hedefliyoruz. Kadın Akademisi’nin içeriğini tamamen iş kadınlarımızın ihtiyaçlarına yönelik kurguluyoruz” diye konuştu.

“2016’nın ilk Kadın Akademisi’ni İzmir’de düzenlemekten mutluluk duyuyoruz”

TEB Kadın Akademisi etkinliklerinin ikincisini Ege’nin incisi İzmir’de gerçekleştirmekten dolayı mutluluk duyduklarını ifade eden Boz, “Bu aynı zamanda TEB Kadın Akademisi’nin bu yılki ilk etkinliği. İlk Kadın Akademisi’ni Ekim ayında İstanbul’da düzenlemiş ve katılımcıların yoğun ilgisiyle karşılaşmıştık. Bugün de Kadın Akademisi ile İzmir’de olmaktan çok mutluyuz. Etkinliğimiz kapsamında, konuşma ve sunumların yanı sıra atölye çalışmalarımızla da katılımcılara iş hedeflerini hayata geçirme noktasında teorik ve uygulamaya yönelik bilgi desteği veriyoruz. Etkinliğimizin iş kadınlarımızın sürdürülebilir iş hedeflerine ulaşmasında ve rekabette avantaj elde etmesinde katkı sağlayacağına inanıyorum. İstanbul’da başlayan, ikinci durak olarak İzmir’de düzenlenen TEB Kadın Akademisi etkinliklerimizi önümüzdeki dönemde farklı illere giderek düzenlemeyi sürdüreceğiz” diye konuştu.

Etkinlik kapsamında katılımcılarla biraraya gelerek iş hayatında edindiği tecrübeleri paylaşan İnci Holding Yönetim Kurulu Üyesi Perihan İnci ise, kadınların çok yönlü düşünme ve pek çok işi aynı anda yönetebilme kabiliyetlerini girişim projeleriyle iş hayatına başarıyla yansıtabildiklerini söyledi.

TEB Kadın Bankacılığı ile kadın patronlara özel ürün ve hizmetler

TEB, Kadın Bankacılığı ile işletmelerini büyütebilmeleri için gereken bilgiye ulaşma, yeni pazarlara erişim, networking kurma gibi kilit konularda kadın patronlara özel eğitim, danışmanlık ve mentorluk alma olanakları sunuyor. Bu sayede kadın patronlara iş hayatının çeşitli alanlarında karşılaştıkları engelleri aşmaları konusunda bütünlüklü bir destek veren TEB, kadın patronların global dünya ile rekabet edebilecek seviyeye ulaşması ve istikrarlı bir büyüme elde edebilmeleri için finansmana erişimlerini de kolaylaştırıyor.

Bu yönde maddi teminatsız kredi ve özel finansman paketleri geliştiren TEB, Kadın Patrona Özel EBRD Kredisi, KGF Kadın Patron Destek Kredisi, Altın Teminatlı Kredi, Kadın Bankacılığı Masraf Paketi, Kadın Bankacılığı Ürün Paketi gibi avantajlı bankacılık hizmetlerinin biraraya getirildiği özel masraf paketleri sunuyor.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD), Swiss Otel Büyük Efes’de düzenlediği toplantıda Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Anatomi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof....

Ege Genç İşadamları Derneği (EGİAD) ABD Büyükelçiliği’nin açtığı Small Grant Programı’ndan, kadınların girişimcilik hayatında daha aktif rol alması ve iş gücüne katılı...

Geride bıraktığımız, kıyasıya yarışın yaşandığı İzmir Ticaret Odası seçimlerinde, tarihi bir ilk yaşandı. 133 yıllık Odanın tarihinde ilk kez; iki iş kadını aynı komit...

Ege İş Kadınları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Nilhan Antitoros, devam eden Oda ve Borsa seçimlerini kadınlar açısından değerlendirdi. Antitoros, kadınların daha f...

İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD), Dokuz Eylül Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Esra Aslanertik’i makamında ziyaret etti.

Gülsüm Azeri, Tekfen Holding Yönetim Kurulu’na giren 4’üncü kadın oldu.

İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD), “Gülence” adını verdikleri proje ile ihtiyaç sahibi kız öğrencilere burs sağlıyor. “Ufak bir gülümseyiş, kocaman çözümlere anahtar...

Yazarlar
Website Security Test