Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

İZİKAD'tan Kıbrıs'a ticaret ve dostluk köprüsü

28.9.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD) ile KKTC İş Kadınları Derneği (İKD) uluslararası ticaret köprüleri kurmak üzere 'Bridge to Bridge' Projesi kapsamında İzmir'de bir araya geldi. İş kadınlarının mevcut işlerini geliştirmek, yeni iş bağlantıları yapmak ve iş ağlarının geliştirilmesine fayda sağlamak amacı ile yürütülen Brigde to Bridge Projesi'nin 5. dönem paydaşı olan KKTC İş Kadınları Derneği'den bir heyet İZİKAD üyeleri ile temaslarda bulunarak, ikili görüşmeler gerçekleştirdi. Protokol ziyaretlerinde İZİKAD VE İKD üyesi kadınlar, İzmir KKTC Başkonsolos İpal Emin’in yanı sıra Türkiye Odalar Borsalar Birliği Başkanı Aysel Öztezel’e gerçekleştirdikleri temaslar ile fikir alışverişinde bulundular. Projenin açılışını Göztepe Köprüsü'nde yapan iş kadınları, daha sonra ise Kordon Otel'de ikili iş görüşmeleri gerçekleştirdi.

Takıdan organik ürünlere, otomotiv yedek parça tedariğinden, inşaat sektörüne kadar 10 farklı sektörden iş insanlarının bulunduğu ikili göreşmelerin oldukça verimli geçtiğini söyleyen  İZİKAD Başkanı Huriye Serter, “Proje kapsamında geliştirilen iş birliği ile hem iki ülke arasındaki ilişkileri hem de kendi aramızdaki ticari ve dostluk ilişkilerini geliştirmek arzusundayız. Değişik iş kollarından gelen KKTC'li iş kadınları ile Türk firmalarını tanıştırarak her türlü karar için bir köprü olabilmek, iş birliklerine kapı açabilmek için buradayız. Bundan sonrada da birbirimizi daha iyi tanıyacak ortamlar yaratarak iki ülke arasında, ticaret ve dostluk köprüleri kurmaya devam edeceğiz” dedi. İlki mart ayında KKTC'de gerçekleştirilen proje kapsamında bu kez İzmir'e gelmekten çok mutlu olduklarını dile getiren KKTC İş Kadınları Derneği Başkanı Şenay Ekingen ise, görüşmelerin kadın ve ekonomi adına güzel sonuçlar doğuracağına inandıklarını vurguladı. Ekingen, kadınların gücünün görünür kılınması gerektiğini de belirtti.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

2014 yılından bu yana Enerya Enerji İnsan Kaynakları Direktörlüğü görevini yürüten Berna Tuncel, Enerya’daki rolü uhdesinde kalarak 1 Eylül 2018 itibariyle STFA Yatırı...

Ekonomist Dergisi tarafından yapılan “Türkiye’nin En Güçlü 50 Kadın CEO’su” araştırmasının ödülleri sahiplerini buldu. Capital ile Ekonomist dergilerinin öncülüğünde, ...

Kadın girişimci Aslı Elif Tanuğur Samancı tarafından üretilen Anadolu Propolisi, Kaliforniya’da Eco Excellence Awards yarışmasında finale kaldı.

Ege İş Kadınları Derneği (EGİKAD) 10. Kuruluş Yıl Dönümü’nü birçok davetlinin katıldığı bir kokteylle Portekiz Sinagogu’nda kutladı. Geceye ev sahipliği yapan EGİKAD Y...

İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD) üyeleri, Almanya Federal Cumhuriyeti İzmir Başkonsolosu Dr. Rainer Lassig’e ziyaret gerçekleştirdi.

Doğan Holding İş Geliştirme Başkan Yardımcısı Aygen Ayözger Özvardar, Aytemiz Akaryakıt Dağıtım Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi olarak atandı.

Afyonkarahisar’ın Bolvadin ilçesinde Kadınlar Kulübü üyeleri tarafından açılan "Üreten Hanımlar Pazarı" büyük ilgi gördü.

Yazarlar
Website Security Test