Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Egeli iş kadınları denizcilerle ortak proje yapacak

9.10.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Ege İş Kadınları Derneği'nin “Biz Bize” toplantılarına katılan İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şube Başkanı Yusuf Öztürk, denizin daha çok yaşantımızda yer alması gerektiğini söyledi.

Öztürk, Swissotel Büyük Efes Oteli'nde organize edilen “Biz Bize” toplantısında denizcilik sektörünün ve deniz kültürünün inceliklerini Egeli iş kadınları ile paylaşarak “İzmir olarak yüzümüzü daha çok denize dönmeliyiz” dedi.

EGİKAD’dan “Biz Bize” toplantısı

Toplantı öncesinde konuşan EGİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Nilhan Antitoros, “Biz Bize” toplantılarının yeni dönemini başlattıklarını belirterek, her toplantıda davet edecekleri konuşmacıları ile bir konuyu gündeme getireceklerini söyledi. Bu toplantıda DTO İzmir Şubesi'nin başarılı başkanı Yusuf Öztürk'ü konuk ettiklerini belirten Antitoros, "Kendisi bize Denizcilik sektörünü ve deniz kültürünü anlattı. Keyifle dinledik. Daha önce ortak projeler yapmıştık. Bundan sonra da denizciliğin sevdirilmesi ve denizcilik kültürünün geliştirilmesi için ortak projelere hazırız. Üç tarafı denizlerle çevrili ülkemizde ne yazık deniz ile aramız çok iyi değil. Deniz ürünleri tüketimimiz bile birçok ülkenin gerisinde. Bütün bunların daha iyi noktalara getirilmesi için birlikte çalışabiliriz" dedi.

“Denizlere hakim olunmalı”

İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şube Başkanı Yusuf Öztürk de Egeli iş kadınlarına denizcilik sektörünü ve denizi anlatmaktan büyük keyif aldığını söyledi. Denizcilik sektörünün uluslararası ürün taşımacılığında yüzde 88 paya sahip olduğunu, denizlere hakim olan ulusların dünyada, özellikle ticarette, ön plana çıktığını vurgulayan Öztürk, "Denizcilik sektörü 2008 global krizinde büyük yara aldı. Yeni yeni toparlanmaya çalışıyor. Biz de Deniz Ticaret Odası olarak sektörün daha iyi noktalara gelmesi için çaba harcıyoruz. Deniz kültürünün toplumumuzda daha da yaygınlaşması için projeler üretiyoruz. Daha önce EGİKAD ile güzel bir projeye imza attık. Bundan sonda özellikle denizcilik kültürünün gelişmesi için birlikte çalışabiliriz” diye konuştu.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

2014 yılından bu yana Enerya Enerji İnsan Kaynakları Direktörlüğü görevini yürüten Berna Tuncel, Enerya’daki rolü uhdesinde kalarak 1 Eylül 2018 itibariyle STFA Yatırı...

Ekonomist Dergisi tarafından yapılan “Türkiye’nin En Güçlü 50 Kadın CEO’su” araştırmasının ödülleri sahiplerini buldu. Capital ile Ekonomist dergilerinin öncülüğünde, ...

Kadın girişimci Aslı Elif Tanuğur Samancı tarafından üretilen Anadolu Propolisi, Kaliforniya’da Eco Excellence Awards yarışmasında finale kaldı.

Ege İş Kadınları Derneği (EGİKAD) 10. Kuruluş Yıl Dönümü’nü birçok davetlinin katıldığı bir kokteylle Portekiz Sinagogu’nda kutladı. Geceye ev sahipliği yapan EGİKAD Y...

İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD) üyeleri, Almanya Federal Cumhuriyeti İzmir Başkonsolosu Dr. Rainer Lassig’e ziyaret gerçekleştirdi.

Doğan Holding İş Geliştirme Başkan Yardımcısı Aygen Ayözger Özvardar, Aytemiz Akaryakıt Dağıtım Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi olarak atandı.

Afyonkarahisar’ın Bolvadin ilçesinde Kadınlar Kulübü üyeleri tarafından açılan "Üreten Hanımlar Pazarı" büyük ilgi gördü.

Yazarlar
Website Security Test