Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Serter: Hayal kurmaktan vazgeçmeyin

20.11.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) İşletme Fakültesi'nde "İş Yaşamında Kadın" dersine konuk olan İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD) Başkanı Huriye Serter, öğrencilere hayal kurmaktan vazgeçmemelerini öğütledi.

Gençlere hayalleriyle uyuşan, onlara yol gösterecek sivil toplum kuruluşlarında çalışmalarını öneren Serter, üniversitedeki genç kızları “Genç İZİKAD”da çalışmaya davet etti.  Richard Bach’ın "Martı" adlı uzun öyküsünü öğrencilik yıllarında okuduğunu belirten Huriye Serter, öykünün kahramanı özgür martı Jonathan Livingston’dan çok etkilendiğini dile getirdi. Hayal kurmanın neredeyse yasak olduğu, geleneksel bir ailenin evladı olduğunu ve kimi zaman girişimcilik çabalarının engellendiğini belirten Huriye Serter, hayal kurmaktan asla vazgeçmediğini söyledi. Serter, "Memur bir ailenin çocuğuydum. Çocukluktan başlayan girişimcilik çabalarım çoğu kez ertelendi, ama uçmaktan hiç vazgeçmedim. Üzerimdeki baskılara rağmen çabalamaktan ve hayal kurmaktan vazgeçmedim. Siz de çabalayın ve vazgeçmeyin" diye konuştu.  

DEÜ Eğitim Fakültesi Müzik Bölümü mezunu olduğunu anlatan İZİKAD Başkanı, kısa süren öğretmenlik deneyiminin ardından önce bir butik işlettiğini, daha sonra eşiyle birlikte ev ve ofis mobilyası üreten şirketlerini kurduklarını söyledi. "Eşimle işimi yürütürken bir yandan üniversitenin kantinini de işletiyordum" diyen Serter, bu deneyimlerin kendisine iş yaşamında çok büyük katkılar sağladığını dile getirdi.  İş yaşamının zorluklarla dolu olduğunu vurgulayan Serter, şunları söyledi: "Yanınızda güvenebileceğiniz ve sevdiğiniz insanlar olduğunda zorlukları daha kolay aşabileceğinizi görüyorsunuz. Kimi zaman sizden kimi zaman da dışarıdan kaynaklanan nedenlerden dolayı ekonomik zorluklar, iniş çıkışlar yaşayabiliyorsunuz. Bu nedenle iş yaşamınızda esnek olmanız çok önemli. Zorlukları yaşarken de hayallerimden hiç vazgeçmedim. Hayaller gökyüzündeki yıldızlar gibi. Belki o yıldızlara her zaman ulaşamıyorsunuz, ama karanlık zamanlarınızda inanın size yol gösteriyorlar."  

Serter, gençlere hayalleriyle uyuşan, onlara yol gösterecek sivil toplum kuruluşlarında çalışmalarını önerdi. Üniversitedeki genç kızları Genç İZİKAD’da çalışmaya davet eden Serter, gençlerin mentörlük alacağı kuruluşlarda bulunmasının, staj yapmasının iş yaşamında kendilerine çok önemli katkılar sağlayacağını dile getirdi.  Kadınların girişimci olarak ayakta kalmasını hayal ettiklerini belirten Huriye Serter, "İZİKAD’da hem girişimci olmak isteyen kadınlarla el ele veriyoruz hem de üyelerimizi iletişim ağımızdan yararlandırıyoruz" dedi. 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

2014 yılından bu yana Enerya Enerji İnsan Kaynakları Direktörlüğü görevini yürüten Berna Tuncel, Enerya’daki rolü uhdesinde kalarak 1 Eylül 2018 itibariyle STFA Yatırı...

Ekonomist Dergisi tarafından yapılan “Türkiye’nin En Güçlü 50 Kadın CEO’su” araştırmasının ödülleri sahiplerini buldu. Capital ile Ekonomist dergilerinin öncülüğünde, ...

Kadın girişimci Aslı Elif Tanuğur Samancı tarafından üretilen Anadolu Propolisi, Kaliforniya’da Eco Excellence Awards yarışmasında finale kaldı.

Ege İş Kadınları Derneği (EGİKAD) 10. Kuruluş Yıl Dönümü’nü birçok davetlinin katıldığı bir kokteylle Portekiz Sinagogu’nda kutladı. Geceye ev sahipliği yapan EGİKAD Y...

İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD) üyeleri, Almanya Federal Cumhuriyeti İzmir Başkonsolosu Dr. Rainer Lassig’e ziyaret gerçekleştirdi.

Doğan Holding İş Geliştirme Başkan Yardımcısı Aygen Ayözger Özvardar, Aytemiz Akaryakıt Dağıtım Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi olarak atandı.

Afyonkarahisar’ın Bolvadin ilçesinde Kadınlar Kulübü üyeleri tarafından açılan "Üreten Hanımlar Pazarı" büyük ilgi gördü.

Yazarlar
Website Security Test