İZİKAD'dan iş kadınlarına ikna psikolojisi eğitimi

4.12.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD) üyesi iş kadınlarına "temel iletişim becerileri ve ikna psikolojisi eğitimi" verildi. İZİKAD Başkanı Huriye Serter, insanları ikna etmenin, iş yaşamındaki en önemli anahtarlardan biri olduğunu söyledi.

İZİKAD'ın her ay farklı konuların işlendiği eğitim seminerlerinin Kasım ayı konuğu, kişisel gelişim ve iletişim uzmanı Görkem Başaran oldu. İZİKAD Eğitim Salonu’nda gerçekleştirilen seminerde Başaran, iş kadınlarına temel iletişim becerileri ve ikna psikolojisi konusunda eğitim verdi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nce kurulan İzmir Gönüllü Takımı’nda da iletişim uzmanı olarak çalışan Görkem Başaran, pozitif iletişim, ikna süreçleri, gizli ikna teknikleri gibi iletişim yöntemlerine ilişkin bilgileri paylaştı. İş yaşamında ve sosyal yaşamda ikna etmenin önemine değinen Başaran, bilinen en güçlü tekniklerden biri olan ve doğru kullanıldığında iknada ve iletişimde birçok kapıyı açan “ruh hali eşleştirmesi"ni örneklerle anlattı.

Etkileşimli seminerde, katılımcıların sorularını yanıtlayan Görkem Başaran, karşımızdakini ikna ederken yaptığımız yanlışları, beden dilinin etkilerini, ikna etmek için diyaloğu nasıl başlatacağımıza ilişkin ip uçları verdi. Başaran, "Gülümseme", "yapışkan gözler", "nasıl başarılı gözükülür?", "söze nasıl başlanır?", "hiç tanımadığımız insanlarla ilk iletişim nasıl kurulur?", "iletişimde güven verme", "iletişimde ustalaşmanın yolları"nı dinleyicilerle paylaştı.

İZİKAD Başkanı Huriye Serter, insanları ikna etmenin, iş yaşamındaki en önemli anahtarlardan biri olduğunu söyledi. Serter, "İnsanın fikri, projesi, önerisi ne kadar değerli olursa olsun, eğer insanları ikna etmeyi başaramazsa sahip olduğu bütün kaynaklar önemsizleşir. Doğru zamanda kullanılan doğru sözcükler, zihinleri ve yaşamları değiştirebilir” dedi.

Seminerin sonunda Görkem Başaran, yeni yayımlanan “Önce kendini ikna et” adlı kitabını İzmirli iş kadınları için imzaladı. İZİKAD Başkanı Serter, Başaran’a verdiği eğitim için teşekkür ederek günün anısına bir plaket verdi.

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD) Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Genel Kurul sonucunda dernek başkanlığına Huriye Serter yeniden seçildi.

İzmir İş Kadınları Derneği’nin (İZİKAD), bu yıl ilk kez düzenlediği İZİKAD Girişimcilik Ödülleri, Swissotel Büyük Efes’te düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Koordinatörlüğü İzmir Ticaret Borsası tarafından yürütülen TOBB İzmir İl Kadın Girişimciler Kurulu açık kürsü toplantılarının ilkini 07 Şubat 2018 Çarşamba günü Borsa ...

Kadınların girişimcilik hayatında daha aktif rol almasına ve iş gücüne katılım oranlarının artırılmasına öncelik veren EGİAD - Ege Genç İşadamları Derneği, Amerika Büy...

Ege İş Kadınları Derneği (EGİKAD), 2018 yılının başlamasıyla birlikte örnek bir uygulamayı da hayata geçirdi. Yönetim kurulu toplantılarının yalnızca kurul üyelerinin ...

Köy Koop İzmir Bölge Birliği ve Ödemiş Ticaret Odası ortaklığıyla düzenlenen etkinlikte kadın girişimciler bir araya geldi. Yoğun ilgi gören etkinlikte konuşan İzmir K...

İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD) ve Karşıyaka Belediyesi’nin ortaklaşa projelendirdiği ve adını “Dokuma Sanatındaki Çiçekler” koydukları desinatörlük kursu tamamlan...