Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

İZİKAD’ın “Gülence”leri

3.4.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD), “Gülence” adını verdikleri proje ile ihtiyaç sahibi kız öğrencilere burs sağlıyor. “Ufak bir gülümseyiş, kocaman çözümlere anahtar olur” inancı ile ortaya çıkan “Gülence” projesiyle İZİKAD, üniversite öğrencisi genç kızları gülümsetiyor.

İZİKAD üyeleri üretiyor

“Gülence”ler İZİKAD üyesi Ayşe Duygu Elçi’nin sahibi olduğu STEP Mimarlık öncülüğünde, Stil 44 Seramik atölyesinde her Cumartesi bir araya gelen İZİKAD üyesi iş kadınlarının ellerinde hayat buluyor. Baktıkça gülümsetmenin önemini hatırlatan el işi seramik “Gülence’lerin, üniversite öğrencisi kızların okul yaşamına destek olduğunu söyleyen İZİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Huriye Serter, “Genç kızların eğitim hayatına dokunmak isteyen herkesi “Gülence” projemize katkı sunmaya davet ediyorum” diye konuştu.                                        

Kızların eğitimi için

İlk olarak  8 mart Dünya Kadınlar gününde beğeniye sunulan  "Gülence Kızlar" ile ilgili bilgiye Stil 44 seramik atölyesi ve İZİKAD Web sitesinden ulaşılabileceğini söyleyen Serter, “İZİKAD olarak biz sadece burs vermiyor, üniversiteli kızlarımıza rehberlik ediyor, çok daha fazla bilgi, beceri ve yetkinlik kazandırmak üzere onlarla birlikte yol yürüyoruz. Onları iş yaşamına hazırlıyoruz. Ancak, çağdaş, kendine, donanımlı, kendine güvenen, evrensel değerlere sahip çıkan kızların dünyayı kurtaracağına inanıyoruz. Dünya toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması için 217 yıl gerekiyor. Ne kadar çok kız öğrenciye burs verebilirsek bu sürenin o kadar kısalacağına inanıyoruz. "BİR KIZI DA SEN GÜLÜMSET" sloganıyla "GÜLENCE Kızlarımız İZİKAD’ın burs projenin simgesi olacaktır” diye konuştu.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Ege İş Kadınları Derneği (EGİKAD) 10. Kuruluş Yıl Dönümü’nü birçok davetlinin katıldığı bir kokteylle Portekiz Sinagogu’nda kutladı. Geceye ev sahipliği yapan EGİKAD Y...

İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD) üyeleri, Almanya Federal Cumhuriyeti İzmir Başkonsolosu Dr. Rainer Lassig’e ziyaret gerçekleştirdi.

Doğan Holding İş Geliştirme Başkan Yardımcısı Aygen Ayözger Özvardar, Aytemiz Akaryakıt Dağıtım Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi olarak atandı.

Afyonkarahisar’ın Bolvadin ilçesinde Kadınlar Kulübü üyeleri tarafından açılan "Üreten Hanımlar Pazarı" büyük ilgi gördü.

SANOFI Türkiye ve KAGİDER işbirliği ile 2011 yılından bu yana sürdürülen ‘Geleceğin Kadın Liderleri’ programı kapsamında bu seneki eğitimler Trabzon’da yapılacak.

S.S Urla Kadın Girişimi ve Üretimi Kooperatifi Genel Kurulu yapıldı. Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, 4 yıl önce kurulan Kadın Kooperatifi’nin Türkiye’ye örnek olacak...

İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD) yakın şehirlerdeki iş kadınları dernekleri ile gerçekleştirmeyi planladığı dostluk ve işbirliği ziyaretlerinin ilkini Aydın’da, Ayd...

Yazarlar
Website Security Test