Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Bornova Belediyesi’nden dostluk sofrası

22.6.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Bornova Belediyesi’nin Türk Kızılayı Bornova Şubesi ile birlikte Ramazan Ayı boyunca her gün düzenlediği iftar yemeklerine katkı koyan hayırseverler, Yeşilova Höyüğü Ziyaretçi Merkezi’nde kurulan Dostluk Sofrası’nda bir araya geldi.

Bornova Belediyesi, Türk Kızılayı Bornova Şubesi ile işbirliğiyle her gün bir mahallede ve bir noktada sabit olmak üzere kurduğu iftar sofralarına katkı koyan hayırseverlere Kadir Gecesi’ndeki anlamlı buluşma ile teşekkür etti. Yeşilova Höyüğü Ziyaretçi Merkezi’nde kurulan, Dostluk Sofrası’nda birlik beraberlik mesajları verildi. Bornova’daki dayanışma, aynı gece Sahurda da devam etti. Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Ramazan Ayı boyunca Türk Kızılayı Bornova Şubesi işbirliğiyle kurdukları iftar sofralarına katkı koyan hayırseverlere teşekkür ederek, “Hepinizin Kadir gecesi kutlu, duaları kabul olsun. Ülke olarak hep birlikte birlik, beraberlik, barış ve huzur içinde yaşayalım” dedi.

Bornova Belediyesi’nin Türk Kızılayı Bornova Şubesi ile birlikte Ramazan Ayı boyunca her gün düzenlediği iftar yemeklerine katkı koyan hayırseverler, Yeşilova Höyüğü Ziyaretçi Merkezi’nde kurulan Dostluk Sofrası’nda bir araya geldi. Kadir Gecesi’ne özel olarak verilen iftar yemeğine; Bornova Kaymakamı Mustafa Gündoğan, Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Bornova’nın önceki dönem Belediye Başkanlarından Ali Sözer, 25. Dönem Milletvekili Murat Koç, CHP Bornova İlçe Başkanı Nevzat Kavalar, MHP Bornova İlçe Başkanı İbrahim Yayla, Türk Kızılayı Bornova Şube Başkanı Fahrettin Dokak, Bosna Hersek Fahri Konsolosu Kemal Baysak, eski ve yeni meclis üyeleri, belediye bürokratları, muhtarlar, sivil toplum kuruluşları ve spor kulüplerinin temsilcileri ile Bornova Kent Konseyi’nin yürütme kurulu üyeleri de katıldı.

BİRLİK VE DAYANIŞMA MESAJLARI
Ramazan’ın birlik, beraberlik ve dayanışmanın öne çıktığı bir ay olduğunu ifade eden Bornova Kaymakamı Mustafa Gündoğan, başta Bornova Belediyesi olmak üzere katkı sağlayan herkese teşekkür etti. Gündoğan, “Dostluk Sofrası’nda sizlerle olmak çok güzel. Buradaki birliktelik her zaman devam etsin. Birliğimiz, beraberliğimiz ve ağız tadımız hiç bozulmasın” diye konuştu.

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Ramazan Ayı boyunca Türk Kızılayı Bornova Şubesi işbirliğiyle kurdukları iftar sofralarına katkı koyan hayırseverlere teşekkür ederek, “Bir ay boyunca vatandaşlaramızla, muhtarlarımızla, hayırseverlerimizle Dostluk Sofralarımızda buluştuk. Çok güzel bir Ramazan geçirdik. Şimdi de bin aydan daha hayırlı olan bir gecedeyiz. Hepinizin Kadir gecesi kutlu, duaları kabul olsun. Ülke olarak hep birlikte birlik, beraberlik, barış ve huzur içinde yaşayalım” dedi.

Türk Kızılayı Bornova Şubesi Başkanı Fahrettin Dokak da Bornova Belediyesi ile üç yıl önce imzaladıkları protolü hatırlaratak, o günden bugüne titiz bir çalışmayla ilçedeki binlerce ihtiyaç sahibine ulaştıklarını, ulaşmaya da devam edeceklerini söyledi. Dost Market, kurban bağışı kampanyaları ve iftar sofralarına destek veren tüm hayırseverlere teşekkür eden Dokak, “Bu desteğin artarak devam etmesini diliyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Bornova Kaymakamı Mustafa Gündoğan, Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila ve Türk Kızılayı Bornova Şube Başkanı Fahrettin Dokak, Dostluk Sofralarına katkı koyan hayırseverlere teşekkür belgesi verdi.

OTİSTİK ÇOCUKLARDAN MİNİ KONSER
Özel mekandaki iftar buluşmasında Erke Özel Eğitim Okulu Müzik Korusu, dört şarkılık konser ile sahnedeydi. Otistik çocuklar ve gençlerden oluşan  koronun şarkılarına tüm davetleliler eşlik etti. Ayakta alkışlanan koro, mini konserini İzmir Marşı ile bitirdi. Konserde davetlilere hitap eden Kemal Bolduk adlı otistik genç sahnedeki tavırları ile profesyonel sanatçıları aratmadı.

KÜÇÜK PARK’TA SAHUR BULUŞMASI
Bornova Belediyesi’nin Ramazan Ayı boyunca, kentin birçok noktasında kurduğu Dostluk Sofraları sahur yemeğiyle taçlandı. Geçtiğimiz aylarda projesi tamamlanan ve bölgeye yeni bir renk getiren Küçük Park’ta düzenlenen sahur yemeğine başta Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Kızılay Bornova Şube Başkanı Fahrettin Dokak, Bornova Belediyesi Meclis Üyeleri, bürokratlar olmak üzere birçok Bornovalı katıldı. Küçük Park Sevgi Yolu Esnaf Dayanışma Derneği ve Bornova Belediyesi işbirliğiyle düzenlenen yemekte kahvaltı ve çorba dağıtıldı.

Başkan Atila Ramazan’ın paylaşmak olduğunu ve düzenledikleri iftar yemekleriyle binlerce Bornovalı ile gönül sofralarında buluştuklarını vurguladı. Zor günlerin ancak birlik ve beraberlikle atlatılabildiğinin altını çizen Atila, Kadir Gecesi’nin hayırlara vesile olmasını diledi.

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Şehzadeler Belediyesi ilçenin 7 ayrı bölgesine yerleştirdiği güneş enerjisiyle çalışan akıllı geri dönüşüm kutularının tanıtımını yaptı

Geleneksel “Mart Dokuzu Urla Ot Festivali”nin bu yılki teması Gelincik Otu. Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, “Sağlıklı nesiller için ot kültürünün yayılması gerektiği...

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne verdiği en yüksek ulusal kredi notunu değiştirmedi

“Macar İhtilali ve Özgürlük Savaşı”nın 170. yıldönümü nedeniyle İzmir Büyükşehir Belediyesi, Macaristan Büyükelçiliği ve Macaristan İzmir Fahri Konsolosluğu işbirliği ...

İzmir Büyükşehir Belediyesi, aileleriyle birlikte savaştan kaçıp İzmir'e sığınan 6 bin 500 Suriyeli mülteci çocuğu Süt Kuzusu Ailesine dahil etti

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Buca'yı Otogar’a bağlayacak dev projede kritik rolü olan "kentin en uzun karayolu tüneli"ni kazmaya başladı. Viyadük ve karayolu geçitleri...

Yazarlar
Website Security Test