Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Kavaklıdere’de yaşam standartları yükseliyor

28.6.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Üç yıl önce Mahalle statüsü verilerek Bornova Belediyesi’ne bağlanan Kavaklıdere’de yeni yatırımlarla yaşam standartları yükseliyor. Bornova Belediyesi’nin gerçekleştirdiği çeşitli çevre düzenlemelerinin yanında çocuklar için parklar yapıldı.

İlçedeki 45 mahallede, ihtiyaçlar ve vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda proje ve hizmetler hayata geçiren Bornova Belediyesi, yaptığı yatırımlarla Kavaklıdere Mahallesi’ni geliştiriyor. Bornova’nın eskiden köy statüsünde olan ve Mart 2014 yerel seçimleri sonrasında mahalle statüsü kazanan yerleşim alanlarından biri olan Kavaklıdere’de yollar yenilendi.

Mahalle’deki çoğu toprak 14 sokağa alt yapıları tamamlandıktan sonra parke taşı döşendi. 2 bin 500 metrekare parke taşı yapılan mahallede ana yollar da asfaltlanarak düzenli hale getirildi. Mahalle’nin meydanına içinde oyuncaklar ve spor aletlerinin yanında oturma banklarının da bulunduğu bir park yapıldı. İlerleyen süreçte ise park alanı büyütülerek muhtarlık ofisi ve vatandaşların vakit geçirebilecekleri bir kafetaryanın hizmete açılması planlanıyor.

Kavaklıdere Mahallesi’nin içinden geçen dere, İzmir Büyük Şehir Belediyesi’nin çalışmalarıyla ıslah edildi. Çevresine korkuluklar yapılarak vatandaşlar için güvenli hale getirildi. Mahalle’nin girişinde bulunan mezarlığın ise duvarları yapıldı. Kavaklıdere mahallesi sakinleri belediyenin yaptığı çalışmalardan duydukları memnuniyeti dile getirdi.

İHTİYAÇLAR KARŞILANIYOR
Yapılan çalışmalar için Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila’ya teşekkür eden Kavaklıdere Mahalle Muhtarı Ömer Kaça,  “Belediyemiz mahallemize destek vererek isteklerimizi yerine getiriyor. Bunun için en başta Başkanımız Olgun Atila’ya teşekkür ederim. Bizim için büyük ihtiyaç olan alt yapı ve yol sorunlarımız çözüldü. Mahalle meydanına park yapılarak, vatandaşlar için dinlenme, çocuklarımız için de bir oyun alanı oluşturuldu ”dedi.  

Mezarlık duvarlarının da yenilendiğini ifade den Muhtar Kaça, “Mezarlığımızın çevresinde bulunan duvarlar tahrip olmuştu. Bu duvarlar yıkılarak yenisi yapıldı. Ayrıca mahallemizde bulunan dere ıslah edilerek, çevresine korkuluklar yapıldı” diyerek bilgi verdi.  

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Karşıyaka Belediyesi park konserlerine devam ediyor. Bostanlı Mahallesi Gode Cengiz Parkı’nda 18 Temmuz Çarşamba akşamı düzenlenen konserde Küba rüzgarları esti.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Konak-Buca-Bornova bağlantısını sağlayacak İzmir'in en uzun tüneli, viyadük ve kara yolu geçitlerinden oluşan 7 kilome...

İzmir Karabağlar'da belediyenin düzenlediği yaz okulu başladı. Çocuklar eğlenerek öğreniyorlar.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Havagazı Fabrikası Kültür Merkezi ile Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’ndeki açık hava sinema gösterimlerinde 10 önemli filmi konuk edecek...

Buca Belediyesi, yaz aylarında özellikle hafta sonları büyük ilgi gören Buca Gölet Tesisleri’nin mangal alanını modern ve çağdaş ünitelerle baştan aşağı yeniledi.

Son iki yılın Türkiye Şampiyonu Bayraklı Belediyesi Halk Oyunları ekibi, bu yıl Artvin’de düzenlenen finallerden ikinci olarak döndü.

Raylı sistem yatırımlarıyla öne çıkan İzmir Büyükşehir Belediyesi, sayıları giderek artan metro vagonlarının park ihtiyacını, Halkapınar’da yapımını sürdürdüğü iki kat...

Yazarlar
Website Security Test