Başkan Bakıcı şehit ailelerini ziyaret etti

12.7.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

15 Temmuz 2016 tarihinde halkın iradesi hiçe sayılarak Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’ni yıkmaya yönelik girişilen darbe kalkışmasının 1. Yıldönümü nedeniyle Selçuk’ta düzenlenecek anma programları bugünden itibaren başladı.

15 Temmuz şehitleri anılmaya başlandı. Şehitlikte dualar edilerek başlayan program Selçuk’ta yaşayan şehit aileleri ziyareti sonrası Tahsin Ağa Camiinde okunan mevlit-i şerif okunmasıyla devam etti.Cuma günü tüm Türkiye de olduğu gibi Selçuk’taki camilerde de Mevlid-i Şerif okutulup şehitlerimiz için yapılan hatimlerin duaları yapılacak. Program Cumartesi günü İstasyon Meydanında tüm Selçuklular’ın katılımıyla devam edecek.

PARK AÇILIŞI VE SERGİ
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma etkinlikleri kapsamında Selçuk Belediyesi tarafından daha önce yıkımı gerçekleştirilen Eski Vergi Dairesi yerine inşa edilen “15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkı”nın da açılışı Cuma günü 16.00’ da gerçekleştirilecek.

15 Temmuz’da şehit düşen vatandaşlar ve güvenlik güçlerinin hatıralarını Selçuk’ta yaşatmayı amaçladıklarını söyleyen Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı; “ 15 Temmuz Türk milletinin kendi iradesine sahip çıkacağını tüm dünyaya gösterdiği günlerden bir tanesidir. O millet ki; kendi iradesini korumak için hiçbir siyasi düşünce ayrımı ayırt etmeksizin sokağa çıkıp tek yürek olmuştur. Biz burada kente nefes alacak bir park açmanın ötesinde o geceki demokrasi şehitlerimizin aziz hatırasını gelecek nesillere aktaracak bir sembol bırakmayı amaçladık.  Bu park büyük bir destana küçük bir saygı duruşu olarak Selçuk’un kent merkezinde yer alacak. Ben tüm halkımızı 15 Temmuz’u birlikte anmak için 14 Temmuz Cuma günü saat 16.00’da Şehitlerimizin anısının yaşatılacağı parkın açılışına bekliyorum”dedi.

ŞEHİTLERİMİZİN ANISINA…
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla düzenlenecek etkinlikler park açılışının ardından fotoğraf sergisi, Kur’an- ı Kerim Tilaveti ve lokma dağıtımıyla devam edecek.

Cuma günü tüm Türkiye de olduğu gibi Selçuk’taki camilerde de mevlid-i şerif okutulup, şehitlerimiz için yapılan hatimlerin duaları yapılacak. 15 Temmuz Cumartesi günü saat 11.00’de Efes Meslek Yüksekokulu’nda düzenlenecek etkinlikle devam edecek olan program akşam İstasyon Meydanı’nda Selçuk Belediyesi tarafından verilecek yemeğin ardından Saat 20.00’ de şehitler için okutulacak mevlit ve barkovizyon canlı yayınıyla sona erecek. Ayrıca Selçuklu vatandaşlar gece de geç saatlere kadar demokrasi nöbeti tutacak.

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, 26-27 Ağustos tarihleri arasında Hamza Baba mahallesinde yapılacak olan 3. Hamza Baba Kültürünü Yaşatma ve Anma Günleri etkinli...

UNESCO Dünya Miras Alanı içerisinde yer alan Bergama’nın tarihi Selinos Deresi Islah Projesi için bilgilendirme toplantısı yapıldı. Kültürel Miras Etki Değerlendirme R...

İzmir’in kalbi Konak’ın imar bakımından en sorunlu bölgelerinden biri olan Gültepe Semti için hazırlanan yeni imar planları yürürlüğe girdiğinde bölge hızla değerlenecek.

Karşıyaka Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi, bu yaz ev sahipliği yaptığı uluslararası organizasyonla dünya gençlerini Karşıyaka’da buluşturdu.

Karabağlar Belediyesi; vatanın birliği, ülkenin bölünmez bütünlüğü için hayatlarını feda eden Karabağlar’ın kahraman şehitleri için 10 bin metrekare alana yaptırdığı ...

Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, Türkiye genelinde çeşitli branşlarda dereceye giren sporcularla bir araya geldi. Son Türkiye şampiyonu Halk oyunları ekibi, b...

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İEF açılış töreninden Kültürpark projesine kadar kent gündeminde yer alan pek çok önemli konuya ilişkin çarpıcı açıkla...