Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Selçuk'ta 15 Temmuz şehitleri anısına park açıldı

14.7.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Selçuk Belediyesi tarafından yapılan 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkı açıldı. 15 Temmuz 2016 tarihinde yaşanan hain darbe girişiminin birinci yılı sebebiyle açılışı yapılan park sayesinde 15 Temmuz şehitlerinin anısı yaşatılmış olacak.

Selçuk Belediyesi tarafından hayata geçirilen 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkı’nın açılışına Selçuk Kaymakam Vekili Dr. Hasan Tanrıseven, Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı, Selçuk Cumhuriyet Savcısı Gökhan Emre Albay, Selçuk Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Mustafa Alptuğ Aydınlı, siyasi parti temsilcileri, muhtarlar, STK ve Meslek odaları,  daire amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

ŞEHİTLERİMİZİ UNUTMAYACAĞIZ
Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başlayan açılış programı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından açılış konuşmalarıyla devam etti. 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkı’nın açılışında konuşan Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı 15 Temmuz’un tarihi bir ders olduğunu, Türk milletinin demokrasi ve milli egemenliğe büyük bir kararlılık ile karşı çıktığını vurgulayarak; “Siyasi düşüncesi ne olursa olsun Türk halkı tek yürek, tek yumruk olarak demokrasiye ve milli iradeye sahip çıkmıştır.  Sahip çıkmıştır çünkü nasıl ki vatan toprağı kutsalsa, Türk halkı bu kutsal vatan toprağı uğruna Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Kurtuluş Savaşı’nı yürütmüşse;  15 Temmuz gecesi demokrasi ve milli iradesine de aynı kararlılıkla sahip çıkmıştır.  Tabi bu önemli destan yazılırken maalesef aralarında güvenlik güçleri ve sivil vatandaşların bulunduğu 249 vatandaşımızın şehit olması yüreğimizi yakmıştır” dedi.

BÜYÜK KAHRAMANLIĞA KÜÇÜK HATIRA
15 Temmuz’un bir iyi bir de kötü sonucu olduğunu dile getiren Başkan Bakıcı; “Kötü olan sonuç devlet içerisindeki hain bir yapılanmanın darbeye teşebbüs etmiş olmasıdır. İyi olan sonuç ise adeta; her şerde bir hayır var dedirten cinstendir. Türk halkı milli iradesinin yok sayılması karşısında hiç düşünmeden birlik olmuştur. Siyasi düşüncesi ne olursa olsun Türk halkı tek yürek, tek yumruk olarak demokrasiye ve milli iradeye sahip çıkmıştır” dedi.

Açılışı yapılan parkın 15 Temmuz Şehitlerinin anısını yaşatmayı amaç edindiğini belirten Başkan Bakıcı; “Bu park bir milletin kendi kaderine sahip çıkmak adına gösterdiği büyük kahramanlığın küçük bir nişanesi olarak ilçemize armağan etmekten mutluluk duyduğumu belirtmek isterim” dedi.

15 Temmuz sürecinde demokrasiye sahip çıkmak adına adım atan herkese teşekkür etmenin bir borç olduğunun altını çizen Başkan Bakıcı; “Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Kurtuluş Savaşı şehitlerimiz başta olmak üzere, Türkiye Cumhuriyeti’nin birlik ve bütünlüğü uğruna canını yok soyan ve 15 Temmuz gecesi demokrasiye sahip çıkma adına demokrasi şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize saygı ve sevgilerimi sunuyorum” diyerek sözlerini noktaladı.

15 TEMMUZ’U ÇOCUKLARIMIZA ANLATMALIYIZ
Başkan Bakıcı’nın ardından söz alan Selçuk Kaymakam Vekili Dr. Hasan Tanrıseven darbe girişimini kınayarak sözlerine başladı. Tanrıseven; “Günlerce tutulan demokrasi nöbetleriyle bu aziz vatanın sahipsiz olmadığı gerçeği tüm dünyaya ilan edilmiştir. Bugün üzerimize düşen görev 15 Temmuz’u doğru anlamak ve bir daha ülkemizde böyle girişimlerin bir daha olmaması için bugünü çocuklarımıza doğru olarak anlatmaktır. Bu vesileyle 15 Temmuz Demokrasi Parkı’nı hayata geçiren Selçuk Belediye Başkanımız Dr. Dahi Zeynel Bakıcı’ya ve Selçuk Belediye Meclisi’ne teşekkür ediyorum” dedi. Selçuk Kaymakam Vekili Dr. Hakan Tanrıseven konuşmasını 15 Temmuz Şehitlerine rahmet ve gazilerini şükranla anarak bitirdi.

Protokol konuşmalarının ardından 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkı’nın açılışı yapıldı. Katılımcılar açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından parkta yer alan “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” fotoğraf sergisini de gezdi.

15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Günü sebebiyle düzenlenen anma etkinlikleri Selçuk cumartesi günü düzenlenecek olan halk koşusu, Efes Meslek Yüksekokulu’nda ve İstasyon Meydanı’nda düzenlenecek etkinliklerle devam edecek. Selçuk Belediyesi ayrıca  15 Temmuz akşamı Konak Meydanı’nda temsili nöbet için toplanacak vatandaşlarımıza da ayrıca soğuk sandviç ve ayran ikramında bulunacak.

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Buca Belediyesi ilklere imza atmaya devam ediyor. Belediye, bünyesinde sadece zihinsel ve ruhsal engelli vatandaşların istihdam edileceği Kompost ve Solucan Gübre Tesi...

Amasya’da Yeşilırmak üzerinde yapımı tamamlanan yapay şelaleden elektrik üretimi de yapılıyor.

Yaz aylarında onlarca farklı branşta düzenlediği yaz okulları ile çocuklara keyifli bir tatil dönemi sunan Karşıyaka Belediyesi, ‘Engelsiz’ yaz okulları ile dezavantaj...

Arıtmanın lider kenti İzmir'de, nüfusu az olan küçük yerleşim yerleri ile kendi tesislerinin evsel atık suları içinde paket arıtma tesisi kuruluyor. Daha düşük maliyet...

Karşıyaka Belediyesi park konserlerine devam ediyor. Bostanlı Mahallesi Gode Cengiz Parkı’nda 18 Temmuz Çarşamba akşamı düzenlenen konserde Küba rüzgarları esti.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Konak-Buca-Bornova bağlantısını sağlayacak İzmir'in en uzun tüneli, viyadük ve kara yolu geçitlerinden oluşan 7 kilome...

İzmir Karabağlar'da belediyenin düzenlediği yaz okulu başladı. Çocuklar eğlenerek öğreniyorlar.

Yazarlar
Website Security Test