Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Başkan Bakıcı Selçuk’un projelerini anlattı

2.8.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı Selçuk’ta devam eden, hayata geçen projelerin gidişatı hakkında önemli bilgiler verdi.

TOKİ, İZSU Çalışmaları, doğal gaz, İZBAN,  Selçuk Belediyesi Kültür ve Gençlik Merkezi gibi projelerin aşamaları hakkında detaylı bilgiler veren Başkan Bakıcı, halkın beklediği projelerin bir bir hayata geçeceğini söyledi.

 Selçuk halkı tarafından uzun süreden beri beklenen TOKİ Projesi’nde önemli bir adım atıldı. 905 bin metrekarelik alan TOKİ’nin üzerine geçti.  Pranga Mevkii olarak bilinen yeni alanın deprem riski açısından da oldukça güvenli olduğunu belirten Başkan Bakıcı; “ 905 bin metrekarelik alan şu an TOKİ’nin tapulu malı oldu. Alan üzerinde yapılan evler Çeşme modeli şeklinde olacak. Yani Selçuk’un tarihi ve kültürel yapısına uygun olacak.  TOKİ ile ilgili Sayın Başbakanımıza ve İzmir Milletvekilimiz Atilla Kaya’ ya teşekkür ediyorum” dedi. Daha önce TOKİ’ye tahsis edilmesi düşünülen 136 dönümlük alanda ise hastane yapılacak.

"Halkımdan özür diliyorum"

Selçuk’ta devam eden içme suyu isale hatlarıyla ilgili İZSU çalışmalarında oluşan mağduriyetlere değinen Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı; “ Uzlaşı kültürü, kurumlara saygı, söylenenlere itibar etme gibi durumlardan dolayı bir mağduriyet oluştu. Ben bunlardan dolayı halkımdan özür diliyorum. Bu konuda kenti sahiplenmem gerekiyordu. Ama kısa bir süre önce buna müdahale ettim. İnşallah İzmir Gaz çalışmaları ile ilgili böyle bir sorun yaşanmayacak” dedi.

2016   yılında açılan yarışma ile projesi seçilen Selçuk Belediyesi Kültür ve Gençlik Merkezi’nin uygulama projesinin şu anda çizildiğini ifade eden Başkan Bakıcı; “Selçuk’ta ilk kez belediyenin imkanlarıyla bir kültür merkezi yapılacak. 2018 yılında uygulama projesi bitirilerek ihaleye çıkılacak. Kültür ve Gençlik Merkezimiz basit, sade, düşük maliyetli ve bir o kadar da fonksiyonel olacak” dedi. Başkan Bakıcı ayrıca gençlerin sanat, spor ve sanatsal etkinliklerinin yanı sıra Kültür ve Gençlik Merkezi’nin kentte yarattığı dönüşümle gençleri zararlı alışkanlıklardan uzak tutmayı hedefliyoruz.

Selçuk İZBAN’A üs olacak

İZBAN’ın 8 Eylül’de deneme seferlerine başlayacağını söyleyen Başkan Bakıcı; “   Selçuk bugün aktarma özelliğine sahip olan bir ilçe olacaktır. Nazilli, Söke ve Denizli’den gelen trenler burada yolcularını bırakıp İZBAN’a aktarabilecekler. Selçuk böylece üs konumuna gelmiş bir ilçe olacak” dedi.

Selçuklular’ın kamuoyunda her zaman dile getirilen otopark konusuyla ilgili de Başkan Bakıcı’dan      müjde geldi. Kaymakamlık binasının yeni yerine taşınmasının ardından eski kaymakamlık binasında yeraltı otoparkı yapılacağını söyledi.

Devam eden ve yapılacak projelerin yanı sıra   hayata geçmiş projeler hakkında da bilgi veren Başkan Bakıcı; “ Selçuk’ta görülmemiş bir dere ıslahına giriştik. Abuhayat deresi boydan boya yenilendi. Barış caddesi sel yaratan unsurlardan kurtarıldı. Bu kış inşallah mezarlığı artık su basmayacak. Burada İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne büyük görev düşüyor.

Mezarlığı su basmaması için İzmir Büyükşehir Mezarlıklar Daire Başkanlığı ile ilgili gerekli çalışmalar yapıldı. Şu anda orada istinat duvarı izni vardır; ihalesi de vardır. Kısa zamanda o derenin etrafı çepeçevre su basmasın diye kararlarını aldık” dedi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Yaz aylarında onlarca farklı branşta düzenlediği yaz okulları ile çocuklara keyifli bir tatil dönemi sunan Karşıyaka Belediyesi, ‘Engelsiz’ yaz okulları ile dezavantaj...

Arıtmanın lider kenti İzmir'de, nüfusu az olan küçük yerleşim yerleri ile kendi tesislerinin evsel atık suları içinde paket arıtma tesisi kuruluyor. Daha düşük maliyet...

Karşıyaka Belediyesi park konserlerine devam ediyor. Bostanlı Mahallesi Gode Cengiz Parkı’nda 18 Temmuz Çarşamba akşamı düzenlenen konserde Küba rüzgarları esti.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Konak-Buca-Bornova bağlantısını sağlayacak İzmir'in en uzun tüneli, viyadük ve kara yolu geçitlerinden oluşan 7 kilome...

İzmir Karabağlar'da belediyenin düzenlediği yaz okulu başladı. Çocuklar eğlenerek öğreniyorlar.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Havagazı Fabrikası Kültür Merkezi ile Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’ndeki açık hava sinema gösterimlerinde 10 önemli filmi konuk edecek...

Buca Belediyesi, yaz aylarında özellikle hafta sonları büyük ilgi gören Buca Gölet Tesisleri’nin mangal alanını modern ve çağdaş ünitelerle baştan aşağı yeniledi.

Yazarlar
Website Security Test