Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Selçuk'ta Gaziler Günü törenle kutlandı

19.9.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

19 Eylül Gaziler Günü Selçuk’ta düzenlenen çelenk sunum töreni ile kutlandı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e gazilik unvanı verilmesinin yıldönümü sebebiyle kutlanan Gaziler Günü sebebiyle düzenlenen törende Atatürk Anıtı’na Selçuk Kaymakamlığı, Selçuk Belediye Başkanlığı, Selçuk Şehit Aileleri ve Gazileri Yardımlaşma Derneği çelenkleri koyuldu.

Gaziler her zaman vatan için var

 Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından günün anlam ve önemi ile ilgili konuşmasını yapmak üzere Selçuk Şehit Aileleri ve Gazileri Yardımlaşma Derneği Başkanı Fahrettin Eren kürsüye geldi. Bu yıl da duygu yüklü bir konuşma yapan Kıbrıs Gazisi Fahrettin Eren gaziliğin Türk milletini var eden değerlerden biri olduğunu söyleyerek sözlerine başladı. Eren; “Sakarya Meydan Muharebesi’nin kazanılmasına müteakip Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’e TBMM tarafından 19 Eylül 1921 günü Mareşallik rütbesi ve gazilik unvanının verilmesinin 96. Yıldönümünü kutlamanın onurunu ve gururunu yaşıyoruz.  Gaziler Günü canlarını bu millete adayan tüm gazilere kutlu olsun. Bizi bu mutlu günümüzde yalnız bırakmayan herkese şükranlarımı sunuyorum. Dün olduğu gibi bugün de aynı inançla vatanın birliği ve bölünmezliğine, milli değerlerine saldıranlara karşı her zaman kanımızı akıtmaya, canımızı feda etmeye hazırız. Şehit nurlanmış, gazi onurlandırılmamış insandır” dedi. Fahrettin Eren konuşmasını; “Başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve O’nun silah arkadaşları olmak üzere bu vatan için toprağa düşen tüm şehitlerimizin ve ebediyete intikal eden gazilerimizin manevi huzurunda bir kez daha saygı ve minnetle eğiliyoruz. Ruhları şad olsun” diyerek bitirdi.

Gaziler tarihi yazar kahramanlardır

Fahrettin Eren’in konuşmasının ardından öğrenciler günün anlam ve önemine ilişkin şiirler okudular. 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle Selçuk’ta düzenlenen çelenk sunum törenin ardından Selçuk Kaymakam Vekili Dr. Hasan Tanrıseven ve Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı Selçuk Şehit Aileleri ve Gazileri Yardımlaşma Derneği’ni ziyaret etti. Ziyarette gaziliğin sahip olunabilecek en büyük onurlu unvanlardan biri olduğunun altını çizen Başkan Bakıcı; “ Gaziler şanlı tarihimizin her sayfasına adlarını büyük bir özveriyle yazdıran kahramanlardır. Gaziler hem tarih yazmış; hem de tarihimize tanıklık etmişlerdir. Ebediyete intikal eden gazilerimize Allahtan rahmet, sizlere sağlıklı huzurlu bir yaşam diliyorum” dedi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Çeşme Belediyesi'nin dördüncüsünü düzenleyeceği Ovacık Tarım ve Sakız Koyunu Şenliği, 22-23 Eylül tarihlerinde Ovacık Mahallesi'nde yapılacak.

İzmir, Avrupa'nın "gastronomi başkenti" olarak bilinen Lyon'da bu yıl 3. kez gerçekleştirilen Sokak Yemekleri Festivali'ne katılan üç konuk şehirden biri oldu.

“Bir gün değil, her gün yaşayan pazar yerleri” projesiyle pazaryeri anlayışına yepyeni bir boyut getiren Buca Belediyesi, yaşamın her alanını yakalayan anlayışla kompl...

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl 19.’sunu düzenlediği Barış Selçuk Gazetecilik Ödülleri törenle sahiplerini buldu.

Önde gelen felsefecileri İzmir’de buluşuyor. 22 Eylül 18 Kasım arası yapılacak "Aydınlanma ve İnsan" adlı felsefe seminerleri İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin katkıları...

Gaziler ve şehit ailelerinin dernek temsilcilerini ağırlayan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, gazi ve gazi yakınlarına şükranlarını sundu.

Narlıdere Belediyesi ve Narlıdere Kaymakamlığı, 19 Eylül Gaziler günü sebebiyle bir kutlama programı gerçekleştirdi.

Yazarlar
Website Security Test