Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Folkart Acedemy'e 15 bin kişi başvurdu

17.3.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Kurumsal Sosyal Sorumluluk uygulamaları kapsamında Folkart, kendi bünyesinde Folkart Academy’i kurdu. İlk adımını da Ustalarla Tiyatro Atölyesi ile gerçekleştirecek. İlk etapta 625 kişiye eğitim verilecek. Folkart Academy için yaklaşık 15 bin kişi başvurdu.

Folkart, İzmir’de sanata verdiği güçlü desteği Folkart Academy ile devam ettirecek. Folkart Academy, bu anlayışın en güçlü simgelerinden biri olacak. Folkart Gallery ile dünyanın önde gelen sanatçılarını ve eserlerini İzmir’de sanatseverlerle buluşturan Folkart, sanat eğitimleri alanındaki faaliyetlerini artık bünyesinde kurulan Folkart Academy ile devam ettirecek. Folkart Academy’nin ilk eğitimi ise tiyatro oyunculuğu üzerine olacak.

“İZMİR’İN GELECEĞİNE İNANIYORUZ”

Folkart Academy’nin faaliyetleri ile ilgili bir basın toplantısı düzenlendi. Basın toplantısına Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, ünlü oyuncu Volkan Severcan ile Folkart Academy’de eğitim verecek usta tiyatro sanatçıları ile alanlarında uzman isimler katıldı.

Basın toplantısında konuşan Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, İzmir’in çok özel ve güzel bir şehir olduğunu dile getirdi. Sancak, Folkart olarak, İzmir’e ve İzmir’in geleceğine çok inandıklarını vurgulayarak, İzmir’in hem Türkiye’de, hem de uluslararası platformlarda, daha çok yücelmesini, bütün İzmirliler gibi, kendilerinin de çok istediğini söyledi. İzmir’in zengin bir tarihsel mirasa sahip olduğuna işaret eden Sancak, dünya medeniyeti için simgesel özellikler taşıdığına ve doğal güzelliklerinin hayranlık verici olduğuna dikkat çekti.

 

AKDENİZ’İN KÜLTÜR SANAT BAŞKENTİ

Türkiye ekonomisine çok güçlü katkıda bulunan İzmir’in bu yüksek potansiyeline rağmen, kültür sanat endüstrisinin ilerlemesi açısından, hala desteklenmeye gereksinim duyduğunu belirten Sancak, “İzmir, ‘Akdenizli özelliği’ ve ‘binlerce yıllık’ kökleriyle; örneğin Barselona gibi kentlerdeki kültür-sanat hareketliliğine paralel bir şekilde; yakın bir gelecekte Akdeniz’in kültür sanat yıldızlarından biri olabilir. İzmir bu zengin potansiyelleriyle, rahatlıkla Akdeniz’de ve dünyada yeni kültür sanat başkentlerinden biri olmaya adaydır. Ama bu amaç için, yatırımlarıyla bu şehirden gelecek bekleyen özel sektörün de, elini taşın altına koyması gerektiğini düşünüyoruz” dedi.

 

“ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYUYORUZ”

“Biz kendi adımıza, bu şehirde, şehrin ihtiyaçlarını doğru anlayarak, elini cesurca taşın altına koyanlardanız” ifadelerini kullanan Sancak, İşte bu anlayışın bir parçası olarak, geçtiğimiz günlerde Folkart ACADEMY’i kurduğumuzu da size iletmiştik. İzmir’in kültür ve sanat alanlarında daha çok ön plana çıkabilmesi için desteklerimiz sürecek” diye konuştu.

Folkart’ın sanata ve verdiği desteğin sürdürülebilir yeni bir simgesi olarak, ‘SANATA DEĞER’, ‘Bir gelecek için’ söylemiyle FOLKART ACADEMY’i hayata geçirdiklerini kaydeden Sancak, Folkart ACADEMY’i ilk aşamada ‘tiyatro eğitimi odaklı’ sürdürülebilir kılmayı amaçladıklarını anlattı.

 

REKOR BAŞVURU

Folkart Academy’nin internet sitesi üzerinden, geçtiğimiz Pazar günü başlayan başvurulara yoğun ilgi gösterildiğini ifade eden Sancak, şöyle devam etti:

“Ama öylesine bir tablo ile karşılaştık ki çok şaşırdık. Çünkü Salı günü akşamüstü saatlerinde, başvuru sayısı 15 bine yaklaşınca, mecburen kayıtlarımızı dondurmak zorunda kaldık. Bu tablo, bu rekor başvuru sayısı, bize yaptığımız işin ne kadar doğru olduğunu gösterdi. Şimdi amacımız doğru yöntemlerle, 625 kişiyi konumlandırıp, geriye kalan potansiyeli, gelecek yıllarda değerlendirmek üzere kayıt altına almak. Sağlıklı bir veri tabanı oluşturmak. İlk etapta 400’ü çocuk, 200’ü yetişkin ve 25’i de profesyonel seviyede olmak üzere, toplam 625 kişiye ücretsiz eğitim verilmesini planlıyoruz.”

 

NOTER HUZURUNDA

Folkart Academy’de eğitim almak için çok yoğun taleple karşılaştıklarını anlatan Sancak, Folkart Academy için başvuranlardan özel yetenek sınavına 3 bin kişinin gireceğini ifade etti. Sancak, çocuk ve yetişkin kategorileri için katılacak isimleri noter huzurunda belirleneceğini açıkladı. Folkart Academy Proje Koordinatörü Volkan Severcan ise, bu sürecin nasıl yönetileceği, eğitimlerin hangi dersleri kapsayacağı hakkında bilgiler verdi.

 

USTA SANATÇILAR FOLKART ACADEMY’DE

Folkart, sanatsal eğitim alanındaki çalışmalarını, artık Folkart Academy çatısı altında yürütecek. Folkart Academy’nin ilk eğitim alanı ise tiyatro üzerine olacak. Eğitimler 1 Nisan 2017 tarihinde başlayacak.

Folkart Academy Proje Koordinatörlüğünü de üstlenen, ünlü tiyatro sanatçısı Volkan Severcan’ın Genel Sanat Yönetmenliği’ni yürüteceği,  “Ustalarla Tiyatro Atölyesi” kapsamında Zeyno Günenç, Ziya Kürküt, Yeşim Alıç, İbrahim Raci Öksüz, Almıla Uluer Atabeyoğlu, Kerem Atabeyoğlu, Gürol Tonbul, Oktay Keresteci gibi alanlarında usta oyuncular ve uzman isimler, katılımcılara eğitimler verecek. Oyunculuğa Giriş, Nefes ve Beden Kullanımı, Sahne, Oyunculuk, Yaratıcı Drama, Doğaçlama, Hareket ve Dans, Makyaj gibi birçok alanda kursiyerler eğitimler alacaklar. Eğitimler süresince ünlü tiyatro oyuncuları da, misafir eğitmenler olarak kursiyerle buluşacak. Folkart Academy’nin tüm hizmetleri kurumsal sosyal sorumluluk anlayışıyla ‘ücretsiz’ olarak gerçekleşecek.

 

15 BİN BAŞVURU

İlk etapta 400’ü çocuk, 200’ü yetişkin ve 25’i de, profesyonel seviyede olmak üzere toplam 625 kişiye ücretsiz eğitim verilmesi planlanıyor. Eğitimler için 12 Mart 2017 tarihinde (Pazar günü) www.folkartakademi.com internet sitesinde başlayan başvurular kısa bir sürede 15 bin kişiye yaklaştı.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Türkiye'nin lider otobüs üreticisi Otokar, İzmir’de düzenlenen Otobüs Endüstrisi ve Yan Sanayi Uluslararası İhtisas Fuarı, Busworld Turkey'de 9 aracıyla yer aldı. Otok...

Ev geliştirme perakendeciliğinin lideri Koçtaş, International Data Corporation Türkiye tarafından verilen IDC 2018 CIO Ödülleri kapsamında ‘Yılın En İyi Değişim Yöneti...

İki yıl önce Kipa'yı satın alan Migros, birleşmeyi Migros bünyesinde gerçekleştirecek

İnci Holding, çevre konusunda farkındalığını sürekli gündemde tutuyor. Holding, artık geleneksel hale getirdiği Cevdet İnci’yi Anma ve Ağaç Dikme Töreni’ni Ege Orman V...

Günaydın Group Yönetim Kurulu Üyesi Şenol Günaydın, Yaşar Üniversitesi Lojistik Topluluğu'nun düzenlediği “11. Lojistik Günleri” başlıklı konferansta öğrencilerle dene...

Filli Boya, yenilikçi ürün ve hizmetlerini tanıtmak tüketicilerle buluşturmak için Anadolu turuna çıktı. Yaklaşık 1 ay sürecek Anadolu turunun 10. durağı İzmir olacak.

Türk Hava Yolları ve Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress’in Genel Müdürü Jens Bischof, İzmir Sanayici Ve İşadamları Derneği (İZSİAD) üyeleri ve basın mensupları il...

Yazarlar
Website Security Test