Migros'a ödül

24.9.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Migros, özgün ve öncü eğitim platformu Migros Perakende Akademisi ile Türkiye sınırlarını aşarak Amerika’da iş dünyasının en saygın ödülleri olarak gösterilen Stevie’de tam 14 kategoride finale kalan tek şirket olarak bir ilke daha imza attı.

Stevie’de ödül aldığı kategorilerde en çok puanı toplayan Migros, büyük ödül olan Grand Stevie Award’u ilk kez Türkiye’ye getirdi. Dünyanın en ileri uygulamalarını sergileyen uluslararası 500’ün üzerinde şirketin başvuru yaptığı  Stevie Awards for Great Employers’da Migros; altın, gümüş ve bronz ödülleri topladı. Stevie Awards,  22 Eylül’de New York’ta düzenlediği ödül töreninde,  5 altın, 5 gümüş ve 4 bronz  ödülü ve en  büyük ödül kategorisi olan Grand Stevie Award’u Türkiye’den Migros Perakende Akademisi’ne verdiğini açıkladı.

Migros Perakende Akademisi, dünyanın en saygın iş dünyası ödülleri olarak gösterilen Stevie Awards for Great Employers’ta 5 farklı eğitim programıyla Stevie tarihinde bir ilke imza atarak tam 14 kategoride finale kaldı. Migros, yarışmadan 14 ödülle dönmesinin yanı sıra Stevie’de ödül aldığı kategorilerileri ile en çok puanı da toplayarak yarışmanın en büyük ödülü olan Grand Stevie Award’u da ilk kez Türkiye’ye getirmiş oldu. Dünyanın en iyi işverenlerinin, insan kaynakları ekiplerinin ve bu süreçleri destekleyen ürün ve tedarikçilerin ödüllendirildiği yarışmada, bu yıl 500’den fazla şirket yarışmaya katıldı.

22 Eylül’de New York’ta gerçekleşen Stevie Awards for Great Employers’da ödül alan Migros’un ‘İyi İş İyi Gelecek’ sloganıyla hayata geçirdiği Perakende Akademisi; KÜMPEM Yönetici Geliştirme Programı, Görevimiz: Liderlik, Migros Sosyal, GATEM Kasap Yetiştirme Programı ve Mağaza Yöneticisi Yetiştirme eğitim programları ile 14 kategoride finale kalarak 5 altın, 5 gümüş ve 4 bronz ödül aldı.

Migros İnsan Kaynakları ve Endüstri İlişkileri Genel Müdür Yardımcısı Demir Aytaç, “Migros Perakende Akademisi’nin Stevie’de 14 kategoride finale kalarak 5 altın, 5 gümüş ve 4 bronz ödülün yanında en büyük ödül olan Grand Stevie Award’u ilk kez Türkiye’ye getirmekten büyük heyecan duyduk. Kurum içi eğitim programlarımızla sektörümüzün en kalifiye çalışanlarını yetiştiriyoruz. Yılda kişi başına 19 gün eğitim düzenleyen Perakende Akademimiz, bu ödüllerle birlikte bugüne kadar uluslararası arenada kazandığı ödül sayısını 34’e çıkardı. Yurtiçinde ve yurtdışında 1873 mağazamız ve turuncu yakalı çalışanlarımızla perakendede oyun kurucuyuz. Yılda 409.000, günde 1.100 başvuru alıyoruz. Her iş saatinde 6 kişi ailemize katıyoruz. Bu yarattığımız istihdamın gelecekteki kariyer hedeflerine hazırlamak istihdam sağlamak kadar önemli. Migros öncü adımlarla büyürken, Migros Perakende Akademisi çalışanlarını yarına hazırlıyor ” dedi.

Migros çatısı altında 45.000 çalışan bulunuyor

Migros’un geçtiğimiz yıl 5 bin 500 yeni istihdam sağladığını belirten Demir Aytaç, bu yıl Migros çatısı altında 45.000 çalışana ulaştıklarını ifade etti. Aytaç, şu bilgileri verdi:

“Stratejik hedeflerimizi hayata geçirecek insan kaynağını yetiştirmek amacı ile kurduğumuz Migros Perakende Akademisine bağlı GATEM Kasap Yetiştirme Programı ile bugüne kadar 3.800 kasap yetiştirdik. Sektöre kazandırdığımız kasap sayısı ile Türkiye’deki kayıtlı kasapların yüzde 25’ine denk gelen bir sayıya ulaştık. Ayrıca, Türkiye’de kadın kasap oranı 1’in altında iken, program sayesinde eğitim alan 211 kadın kasabımız bünyemizde görev aldı.” Ödül kazanan bir diğer eğitim programı Part-Time Mağaza Yöneticiliği Programı hakkında bilgi veren Aytaç, “Üniversitelerin son sınıf öğrencilerine yönelik olarak uyguladığımız bu programla gençlere hem perakendeyi tanıma hem de mezuniyet sonrasında mağazalarımızda yönetici olarak çalışma olanağı sunuyoruz. Her yıl 450 civarında yeni mezun yönetici adayını sektöre hazırlıyoruz” dedi.

Yöneticilerin yüzde 98’i içeriden yetiştiriliyor

Migros yöneticilerinin yüzde 98’ini iç kaynaklarından yetiştirdiklerini söyleyen Aytaç, Koç Üniversitesi ile Perakende odaklı mini MBA programı KÜMPEM Yönetici Geliştirme Programı’nı 1999 yılından bu yana yürüttükleri belirtti. Aytaç, yine ödüle layık görülen, çalışanlar arası iletişim ve sosyal öğrenme platformu olan Migros Sosyal’in, Migros’un tüm çalışanlarını tek bir çatı altında topladığını, çalışanların paylaşımlarıyla birbirlerinden çok şey öğrendiği Migros Sosyal’de, 550 eğitim videosu bulunduğunu belirtti.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Türkiye’nin ıslak mendil devi Sapro, TÜRKONFED ile Londra Borsası’nın yaptığı Türkiye’nin Yükselen Liderleri araştırmasındaki 100 şirketten biri oldu

Gediz Elektrik, müşterilerine elektrik faturalarını çok daha kolay bir şekilde ödemeyebilmeleri için sunduğu Mobil Vezne hizmeti 1’inci yılını geride bıraktı.

Turizm sektörünün Oscar’ı olarak kabul edilen World Luxury Hotel Awards’ta, Kütahyalı işadamı İsmet Güral’a ait olan Güral Premier Belek ve Güral Premier Tekirova, far...

Petrol Ofisi’nde yeniden yapılanma çerçevesinde oluşturulan Chief Marketing Officer (CMO – Marketing Direktörü) pozisyonuna Beril Alakoç Orhonoğlu atandı.

GDZ Elektrik Dağıtım, 2016 yılından bu yana devam eden "Enerji Avcıları" sosyal sorumluluk projesi ile Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği tarafından düzenlenen...

Zorlu Tekstil Grubu’nun ev tekstilindeki en güçlü markalarından biri olan TAÇ, dünyanın önde gelen bağımsız marka ölçümleme programı Superbrands'in 2016-2017 Türkiye a...