Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

BİM, 2017’de büyümesini sürdürdü

9.3.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

BİM , geride bıraktığımız yıl yüzde 23,5 düzeyinde bir büyüme gösterirken, cirosu 24 Milyar 779 milyon TL’ya ulaştı. Bu yıl toplam 730 mağaza açmayı planlayan BİM’in yatırım hedefi ise 750 milyon TL.

Türkiye perakende sektörünün güçlü oyuncularından BİM, 2017 yılı mali sonuçlarını paylaştı.  Geçen yıl satışları 24 milyar 779 TL düzeyinde gerçekleşen BİM yüzde 23,5 büyüdü. Şirketin net kârı yüzde 29 artışla 863 milyon TL olurken FAVÖK 1 milyar 296 milyon TL düzeyine çıktı. 2017 sonu itibarı ile BİM’in toplam mağaza sayısı 6 bin 765’e ulaştı. Bunların 647’si Fas ve Mısır’da bulunuyor. 44’ü ise farklı bir konseptle açılan FİLE mağazalarından oluşuyor. 2017’de yaklaşık 4.000 kişiye yeni iş olanağı sağlayarak toplam istihdamını 41.993 kişiye çıkartan BİM’de çalışanların yüzde 39’unu kadınlar oluşturuyor.

Aykaç: “Türkiye ortalamasının üzerinde büyüdük”

BİM İcra Kurulu Üyesi Galip Aykaç, 2017’de güçlü bir performans gösterdiklerini dile getirerek “ Türkiye ekonomisinin güçlü bir performans gösterdiği 2017’de BİM de güçlü bir büyüme sergiledi. Başta tüketiciler olmak üzere tüm paydaşlarımızın teveccühü ile çalıştık ve ülkemiz ekonomisine katkıda bulunduk. Biz Türkiye’ye güveniyor ve inanıyoruz, Türkiye de bize güveniyor. Sektör lideri olarak en iyi hizmeti en yaygın şekilde sunmak için çalışmalarımızı kararlılıkla sürdüreceğiz” diye konuştu.  BİM İcra Kurulu Üyesi Haluk Dortluoğlu ise, 2018 yılında yüzde 20 büyüme hedeflediklerini hatırlatan BİM İcra Kurulu Üyesi Haluk Dortluoğlu, bunun için sürekli yatırım içinde olduklarını vurguladı.  Geçen yıl 609 milyon TL yatırım yaptıklarının altını çizen Dortluoğlu, 2018’de 750 milyon TL yatırım planladıklarını toplam 730 mağaza açacaklarını ve 4.500 yeni çalışan istihdam edeceklerini söyledi.

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Color'ın yaptığı araştırma sonuçlarına göre en güvenilir yaşam markası Folkart oldu.

Ayakkabı sektöründe kriz sürüyor. Hotiç ve Yeşil Kundura’dan sonra BETA Ayakkabı da konkordato başvurusu yaptı.

Şişecam, zorlu ekonomik koşullar sebebiyle çalışanlarına ek ücret artışı yapacağını duyurdu.

Radyatör, havlupan, endüstriyel ısıtma sistemleri ve iklimlendirme sistemleri üreticisi Zehnder Group’un Türkiye yatırımı faaliyetlerine başlamaya hazırlanıyor.

Marsh & McLennan Şirketler Grubu, İngiliz rakibi Jardine Lloyd Thompson’ı (JLT) 5,6 milyar dolar karşılığında satın alma anlaşması imzaladı. Satın alma işleminin 2019'...

Türkiye Araştırmacılar Derneği’nin (TÜAD) en başarılı araştırma projelerini ödüllendirdiği Baykuş Ödülleri’nde İnci Holding, ‘Çevik Dönüşüm Projesi’yle Bronz Baykuş öd...

THY(Türk Hava Yolları)'de kargo ücretlerine yüklü miktarda zam yapıldı.

Yazarlar
Website Security Test