Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Zorlu Holding Tekstil Grubu Başkanlığı’na Necat Altın Atandı

3.4.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Zorlu Holding Tekstil Grubu’nda bayrak değişimi yaşandı. 21 yıldır Zorlu Tekstil Grup Başkanlığı’nı yürüten, iş dünyasının duayen yöneticilerinden Vedat Aydın’ın yerine bir süredir bu pozisyona hazırlanan Necat Altın atandı.

Türkiye’nin önde gelen holdingleri arasında yer alan Zorlu Holding’in grup şirketlerinden                             “Zorlu Tekstil”de görev değişimi yaşandı. 21 yıldır Zorlu Tekstil Grup Başkanlığı’nı yürüten ve gerek Grup’un gerekse Türk tekstil sektörünün dünyaya açılmasında, sektörün gelişim ve dönüşüm sürecinde pek çok öncü projeye liderlik yapan Vedat Aydın’ın ardından Zorlu Tekstil Grup Başkanlığı’na Grup’un Başkan Yardımcılığı’nı yürüten Necat Altın atandı.1992 yılında mühendis olarak başladığı Zorlu Tekstil Grubu’nda bugüne kadar her aşamada görev yapan Altın, Zorlu Tekstil Grubu Başkan Yardımcılığı görevinden önce de Korteks Genel Müdürü olarak görev yapıyordu.

 

Türkiye tekstil sektörünü dünya liderliğine taşıma hedefi

Avrupa’nın en büyük entegre polyester iplik üreticisi ve ihracatçısı Korteks ve ev tekstili üretiminde global liderlerden biri olan Zorluteks dahil olmak üzere, 12 şirketi aracılığıyla faaliyetlerini sürdüren Zorlu Tekstil Grubu, sadece Türkiye’nin değil 700 milyonluk nüfusa sahip çevre ülkeler pazarında da öncü ve lider olma vizyonuyla yürüttüğü projelerini bundan böyle Necat Altın yönetiminde sürdürecek.

Zorlu Tekstil Grubu’nu geleceğe taşıyacak projelerin kaptanlığını yürütecek Altın, Bursa Korteks Üretim Üssü’nde yürütülen yüksek teknolojili, katma değeri yüksek üretimin söz konusu olduğu ‘teknik tekstil’ açılımını Zorlu Tekstil Grubu’nun diğer fabrika ve yatırımlarına da entegre ederek, Grup’un ve Türkiye tekstil sektörünün uluslararası pazarlardaki rekabette öne çıkabilmesi sürecine öncülük etmeyi hedefliyor.

Uluslararası platformlarda sektör sözcülüğü

1992 yılından bu yana Zorlu Tekstil Grubu’nda önemli görevler üstlenen Necat Altın, dünyanın en büyük polyester iplik projesi olarak kabul edilen ‘Berkun’ projesinin koordinatörlüğünü yürüttü ve bu projenin rekor sürede başarı ile tamamlanmasında önemli bir rol üstlendi. Kısa süre içerisinde Korteks’te Üretimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığına yükselen Altın, 2004 yılında da Korteks’in Genel Müdürü oldu. Necat Altın, 2016’dan bu yana, genel müdürlük görevinin yanı sıra Zorlu Tekstil Grubu Başkan Yardımcılığı görevini de yürütüyordu. 

 

Altın, yurtiçinde “Suseb”, ‘Bosiad’, yurtdışında ise “European Man Made Fiber Association” gibi önde gelen birçok platform ve sivil toplum örgütünde de Yönetim Kurulu Üyeliği ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini sürdürüyor.

 

Avrupa lideri

300 milyon dolar tutarında ihracatı ile sektöründe Türkiye’nin en büyük ihracatçılarından biri olarak öne çıkan Zorlu Tekstil Grubu, 7 bini aşkın çalışanı ile 800 bin m² kapalı alanda, yıllık 250 milyon m² ev tekstili, 150 bin ton iplik üretimi gerçekleştiriyor. Entegre üretim ve yatak-çarşaf-nevresim grubu ürün pazarında dünyada ilk üç arasında yer alan Zorlu Tekstil Grubu, entegre perde ve yatak-çarşaf-nevresim üretiminde Avrupa’nın lideri konumunda bulunuyor.

Zorlu Tekstil Grubu bugün iki Ar-Ge Merkezi ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylı Tasarım Merkezi ile dünya devlerinin inovatif ortağı ve dünyanın büyük moda markalarının kumaş üreticisi olarak “Made by Zorlu” markasını dünyanın her yerinde kabul ettirmiş bulunuyor. Ev tekstilinde TAÇ, Linens Valeron markaları ile faaliyette bulunan Zorlu Tekstil Grubu, TAÇ ile Türkiye ev tekstili pazarının lideri olmayı ve 700 milyonluk nüfusa sahip çevre ülkelerdeki mağazaları ile büyümeyi sürdürüyor. Tekstilde inovasyon denince akla gelen ilk isim olan Zorlu Tekstil; “Kendini Temizleyen Perde”, “Serin Tutan Pike”, “Led Işıklı Perde” ve “İçerik Üreten QR Kodlu Nevresim” gibi ürünleriyle tüketicilerin yenilikçi ve akıllı ürün taleplerini yönlendirmeye devam ediyor

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Color'ın yaptığı araştırma sonuçlarına göre en güvenilir yaşam markası Folkart oldu.

Ayakkabı sektöründe kriz sürüyor. Hotiç ve Yeşil Kundura’dan sonra BETA Ayakkabı da konkordato başvurusu yaptı.

Şişecam, zorlu ekonomik koşullar sebebiyle çalışanlarına ek ücret artışı yapacağını duyurdu.

Radyatör, havlupan, endüstriyel ısıtma sistemleri ve iklimlendirme sistemleri üreticisi Zehnder Group’un Türkiye yatırımı faaliyetlerine başlamaya hazırlanıyor.

Marsh & McLennan Şirketler Grubu, İngiliz rakibi Jardine Lloyd Thompson’ı (JLT) 5,6 milyar dolar karşılığında satın alma anlaşması imzaladı. Satın alma işleminin 2019'...

Türkiye Araştırmacılar Derneği’nin (TÜAD) en başarılı araştırma projelerini ödüllendirdiği Baykuş Ödülleri’nde İnci Holding, ‘Çevik Dönüşüm Projesi’yle Bronz Baykuş öd...

THY(Türk Hava Yolları)'de kargo ücretlerine yüklü miktarda zam yapıldı.

Yazarlar
Website Security Test