Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Zorlu Holding Tekstil Grubu Başkanlığı’na Necat Altın Atandı

3.4.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Zorlu Holding Tekstil Grubu’nda bayrak değişimi yaşandı. 21 yıldır Zorlu Tekstil Grup Başkanlığı’nı yürüten, iş dünyasının duayen yöneticilerinden Vedat Aydın’ın yerine bir süredir bu pozisyona hazırlanan Necat Altın atandı.

Türkiye’nin önde gelen holdingleri arasında yer alan Zorlu Holding’in grup şirketlerinden                             “Zorlu Tekstil”de görev değişimi yaşandı. 21 yıldır Zorlu Tekstil Grup Başkanlığı’nı yürüten ve gerek Grup’un gerekse Türk tekstil sektörünün dünyaya açılmasında, sektörün gelişim ve dönüşüm sürecinde pek çok öncü projeye liderlik yapan Vedat Aydın’ın ardından Zorlu Tekstil Grup Başkanlığı’na Grup’un Başkan Yardımcılığı’nı yürüten Necat Altın atandı.1992 yılında mühendis olarak başladığı Zorlu Tekstil Grubu’nda bugüne kadar her aşamada görev yapan Altın, Zorlu Tekstil Grubu Başkan Yardımcılığı görevinden önce de Korteks Genel Müdürü olarak görev yapıyordu.

 

Türkiye tekstil sektörünü dünya liderliğine taşıma hedefi

Avrupa’nın en büyük entegre polyester iplik üreticisi ve ihracatçısı Korteks ve ev tekstili üretiminde global liderlerden biri olan Zorluteks dahil olmak üzere, 12 şirketi aracılığıyla faaliyetlerini sürdüren Zorlu Tekstil Grubu, sadece Türkiye’nin değil 700 milyonluk nüfusa sahip çevre ülkeler pazarında da öncü ve lider olma vizyonuyla yürüttüğü projelerini bundan böyle Necat Altın yönetiminde sürdürecek.

Zorlu Tekstil Grubu’nu geleceğe taşıyacak projelerin kaptanlığını yürütecek Altın, Bursa Korteks Üretim Üssü’nde yürütülen yüksek teknolojili, katma değeri yüksek üretimin söz konusu olduğu ‘teknik tekstil’ açılımını Zorlu Tekstil Grubu’nun diğer fabrika ve yatırımlarına da entegre ederek, Grup’un ve Türkiye tekstil sektörünün uluslararası pazarlardaki rekabette öne çıkabilmesi sürecine öncülük etmeyi hedefliyor.

Uluslararası platformlarda sektör sözcülüğü

1992 yılından bu yana Zorlu Tekstil Grubu’nda önemli görevler üstlenen Necat Altın, dünyanın en büyük polyester iplik projesi olarak kabul edilen ‘Berkun’ projesinin koordinatörlüğünü yürüttü ve bu projenin rekor sürede başarı ile tamamlanmasında önemli bir rol üstlendi. Kısa süre içerisinde Korteks’te Üretimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığına yükselen Altın, 2004 yılında da Korteks’in Genel Müdürü oldu. Necat Altın, 2016’dan bu yana, genel müdürlük görevinin yanı sıra Zorlu Tekstil Grubu Başkan Yardımcılığı görevini de yürütüyordu. 

 

Altın, yurtiçinde “Suseb”, ‘Bosiad’, yurtdışında ise “European Man Made Fiber Association” gibi önde gelen birçok platform ve sivil toplum örgütünde de Yönetim Kurulu Üyeliği ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini sürdürüyor.

 

Avrupa lideri

300 milyon dolar tutarında ihracatı ile sektöründe Türkiye’nin en büyük ihracatçılarından biri olarak öne çıkan Zorlu Tekstil Grubu, 7 bini aşkın çalışanı ile 800 bin m² kapalı alanda, yıllık 250 milyon m² ev tekstili, 150 bin ton iplik üretimi gerçekleştiriyor. Entegre üretim ve yatak-çarşaf-nevresim grubu ürün pazarında dünyada ilk üç arasında yer alan Zorlu Tekstil Grubu, entegre perde ve yatak-çarşaf-nevresim üretiminde Avrupa’nın lideri konumunda bulunuyor.

Zorlu Tekstil Grubu bugün iki Ar-Ge Merkezi ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylı Tasarım Merkezi ile dünya devlerinin inovatif ortağı ve dünyanın büyük moda markalarının kumaş üreticisi olarak “Made by Zorlu” markasını dünyanın her yerinde kabul ettirmiş bulunuyor. Ev tekstilinde TAÇ, Linens Valeron markaları ile faaliyette bulunan Zorlu Tekstil Grubu, TAÇ ile Türkiye ev tekstili pazarının lideri olmayı ve 700 milyonluk nüfusa sahip çevre ülkelerdeki mağazaları ile büyümeyi sürdürüyor. Tekstilde inovasyon denince akla gelen ilk isim olan Zorlu Tekstil; “Kendini Temizleyen Perde”, “Serin Tutan Pike”, “Led Işıklı Perde” ve “İçerik Üreten QR Kodlu Nevresim” gibi ürünleriyle tüketicilerin yenilikçi ve akıllı ürün taleplerini yönlendirmeye devam ediyor

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

JTI Türkiye’nin Finans ve Satış Direktörlüklerinde yeni atamalar gerçekleşti. Finans Direktörü Besim Göçer Satış Direktörü olarak atanırken, Finans Direktörlüğüne ise ...

Türkiye Kalite Derneği’nde (KalDer) Genel Koordinatörlük görevine Tuğrul Fadıllıoğlu atandı. Fadıllıoğlu, yeni görevine 11 Temmuz 2018 tarihinde başladı.

Türk Telekom, KKTC’nin ana internet sağlayıcısı KKTC Telekomünikasyon Dairesi ile Kıbrıs’taki internet hizmetlerinin kapasitesinin artırımına yönelik protokol imzaladı.

Euromoney tarafından sürdürülebilir finans konusunda Orta ve Doğu Avrupa’nın En İyi Bankası ödülünü Garanti kazandı.

Sektör birincisi olan Banvit’e TİM’den Ödül.

Akbank, “Euromoney Mükemmellik Ödülleri”nde üst üste 6. kez ve toplamda 12. kez “Türkiye’nin En İyi Bankası Ödülü”nü aldı.

STFA CEO'su Yetik Kadri Mert, 31 Temmuz 2018 tarihi itibariyle görevini, STFA Grubu Enerji Grup Başkanı Sayın Aslan Uzun’a devredecek.

Yazarlar
Website Security Test