Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Şekerbank ve Filli Boya el ele verdi, konutlarda yalıtım seferberliği bu yıl da sürüyor

17.5.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Enerji verimliliği yatırımlarının finansmanı konusunda Türkiye’de bir ilk olan EKOkredi ile yüzbinlerce konutun yalıtılmasına destek olan Şekerbank, yalıtım sektörünün köklü markası Filli Boya Capatect ile 2015 yılında başlattığı yalıtım seferberliğine devam ediyor.

2018 yılının beşinci durağı olan İzmir’deki yalıtım seferberliği buluşması Şekerbank Tarım ve Bireysel Bankacılık Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Ertürk ile Betek Boya Yalıtım Grubu Teknik Yöneticisi Bülent Eriman‘ın ev sahipliğinde gerçekleşirken, buluşma kapsamında 250 birey ve apartman/site yöneticisi enerji verimliliği ve yalıtım konusunda bilgilendirildi.

 

2015 yılında başlatılan ve bugüne kadar 4 bini aşkın birey ve apartman/site yöneticisine finansman sağlandığı Şekerbank-Filli Boya iş birliği kapsamında, yalıtımın finansmanı, masrafsız olarak sunulan EKOkredi ile 60 aya varan vade ve avantajlı faiz oranları ile karşılanabilecek.

Enerji verimliliği yatırımlarının finansmanı konusunda Türkiye’de bir ilk olan EKOkredi ürünü ile 147 bine yakın konutun yalıtılmasına destek olan Şekerbank’ın, dünyada 50 yılı aşkın ürün ve uygulama tecrübesine sahip Filli Boya Capatect ile 2015 yılında başlattığı yalıtım seferberliğinin bu yılki beşinci durağı İzmir oldu.

 

Tekirdağ’da başlatılan Erzurum, Ankara ve Bursa’da devam eden yalıtım seferberliği toplantılarının beşincisi İzmir’de Şekerbank Tarım ve Bireysel Bankacılık Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Ertürk ile Betek Boya Yalıtım Grubu Teknik Yöneticisi Bülent Eriman‘ın ev sahipliğinde gerçekleştirildi. 250 birey ve apartman/site yöneticisinin katıldığı toplantıda enerji verimliliği ve yalıtım konusunda detaylı bilgilendirme yapıldı. Yaklaşık 1.000 apartman/site yöneticisine ulaşılması planlanan yalıtım seferberliğinin toplantıları Tekirdağ, Erzurum, Ankara, Bursa ve son olarak da İzmir’de gerçekleştirildi.

 

Şekerbank-Filli Boya iş birliği kapsamında, yalıtım yaptıracak apartman/site yöneticileri ve bireysel müşteriler, masrafsız olarak sunulan EKOkredi Yalıtım’ın 60 aya varan vade ve avantajlı faiz oranlarından faydalanabiliyor ve binalar Capatect uzmanlığı ile yalıtılıyor. Yalıtım ile elektrik ve doğal gaz giderlerinde elde edilecek yüzde 50’ye varan tasarrufla yapılan harcamanın kendi kendini ödeyen yatırıma dönüşmesi hedefleniyor.

 

Gökhan Ertürk: “Her yıl 2.500 konutun yalıtılmasını hedefliyoruz”

Şekerbank Tarım ve Bireysel Bankacılık Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Ertürk, İzmir’de gerçekleştirilen toplantıda yaptığı konuşmada, Filli Boya Capatect ile 2015 yılında başlattıkları yalıtım seferberliği konusunda duyduğu memnuniyeti dile getirerek, iş birliği kapsamında 2018 yılı sonuna kadar 3 bini aşkın birey ve apartman/site yöneticisine ulaşmayı planladıklarını belirtti. Daha çok bireyi ve apartman yönetimini avantajlı finansman seçeneği sunarak desteklemeyi amaçladıklarını de dile getiren Ertürk, “Uzun soluklu bu iş birliği ile her yıl 2.500 konutun yalıtılmasını ve yıllık 15 milyon TL finansman desteği sağlamayı hedefliyoruz” dedi.

 

Ertürk: “EKOkredi ile bugüne kadar 135 milyon metreküp doğalgaz tasarrufu gerçekleşti”

Gökhan Ertürk, iş birliği kapsamında, yalıtımın finansmanının, masrafsız olarak sunulan EKOkredi ile 60 aya varan vade ve avantajlı faiz oranları ile karşılanacağını ifade ederek, yapılan yalıtımı sağlanan tasarrufla kendi kendini ödeyen yatırıma dönüştürdüklerini söyledi. EKOkredi Yalıtım’ın sektörde apartman yönetimlerine özel tek kredi olduğunu vurgulayan Ertürk, apartman yönetimlerini enerji verimliliği ve yalıtımın faydaları konusunda bilinçlendirmenin öneminin altını çizdi. Enerji verimliliği yatırımlarını uygun koşullarda destekledikleri EKOkredi kapsamında bugüne kadar 143 bine yakın konutun yalıtıldığının bilgisini veren Ertürk, böylelikle toplam 135 milyon metreküp doğal gaz tasarrufu gerçekleştiğini de sözlerine ekledi.

 

Bülent Eriman “Yalıtımla elektrik ve doğal gaz giderlerinde yüzde 50’ye varan tasarruf mümkün”

Betek Boya Yalıtım Grubu Teknik Yöneticisi Bülent Eriman ise toplam enerji tüketimimizin yüzde 37’sini binalarda tükettiğimizi ve binalarda tüketilen enerjinin yüzde 70’inden fazlasının ısıtma ve soğutma amaçlı olduğunu söyledi. Eriman, dış cepheye uygulanacak doğru bir ısı yalıtım sistemi ile ortalama yüzde 50 oranında enerji ve yakıttan tasarruf, sağlanabileceğini belirtti.

 

Eriman: “Avrupa standartlarında yalıtımla 10 yıl garanti sağlıyoruz”

Eriman, ısı yalıtım sisteminin performansında, kullanılan malzemelerin kalitesinin, birbiri ile uyumunun ve uygulama doğruluğunun öneminin altını çizerek, Filli Boya’nın ısı yalıtım uygulaması hizmeti veren bayileri tarafından Capatect teknik şartnamesine göre yapılan uygulamalarda 10 yıl garanti ve 2 yıl sigorta ayrıcalığı sunduklarını belirtti.

 

Eriman sözlerini şöyle sürdürdü: “Capatect, sektöre sunduğu ısı yalıtım sistemlerinin tüm ana ürünlerini ISO 9001 kalite standartlarına uygun olarak Türkiye’nin en modern, Avrupa’nın ise sayılı tesislerinden biri olan Betek Gebze Fabrikası ile Kayseri Fabrikası’nda üretmektedir. Capatect Isı Yalıtım Sistemi, TS EN 13499 ısı yalıtım sistemi standardına uygunluk belgesine ve Avrupa teknik onay kuruluşu “EOTA” tarafından verilen ETAG 004 belgesine de sahip olarak, ısı yalıtım levhasından yapıştırıcısına, sıvasından son kat kaplama ve boya ürünlerine kadar birbirleri ile uyum içerisinde çalışan bir sistemdir.”

 

Eriman: “Yalıtımı sağlanan tasarrufla kendini ödeyen bir yatırıma dönüştürüyoruz”

Eriman; “Şekerbank işbirliğiyle Türkiye’de her gelir düzeyindeki konut sahibinin dünyada 50 yılı aşkın ürün ve uygulama tecrübesine sahip, Avrupa standartlarında Capatect Isı Yalıtım Sistemi’nin kalitesine kolaylıkla ulaşabilmesini sağlamayı amaçlıyoruz. Aynı zamanda Enerji Bakanlığı tarafından onaylanmış bir enerji verimliliği danışmanlık firması olmamız sayesinde, işbirliğimiz kapsamında Enerji Kimlik Belgesi ve doğru yalıtım için ücretsiz teknik danışmanlık hizmeti de sunuyoruz.” dedi.

 

Isı Yalıtımının Yaptırmanın Faydaları:

Isı yalıtımına harcanan para, sağlanan enerji tasarrufu ile kendisini ortalama 3 yıl gibi kısa bir sürede amorti eder.

Isı yalıtımı ile evlerde ısınma için harcanan enerji ortalama %50 oranında azaltılabilir.

Isı yalıtımlı binalarda daha küçük kapasiteli kombi ve daha küçük radyatörler kullanılabilir.

Isı yalıtımı, betonun içindeki demirlerin paslanmasını engelleyerek, binanın depreme karşı dayanıklılığını arttırır.

Isı yalıtımı, yakıt tüketimini ve dolayısıyla da atık gazları azaltarak, çevre kirliliğinin ve küresel ısınmanın önlenmesine katkıda bulunur; doğayı korur.

EKOkredi Yalıtım’dan yararlanmak isteyenler, 71 il ve 100’e yakın merkez dışı ilçedeki 273 Şekerbank şubesi veya Türkiye çapında hizmet veren uzman Filli Boya bayilerine başvurabiliyor. Ayrıca, Şekerbank Çağrı Merkezi 0850 222 78 78 ve Filli Boya Çağrı Merkezi 444 1 222’den de projeye ilişkin bilgi alınabiliyor.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

BTM, yurtiçi bayilerini Avrupa’nın önemli başkentleri arasında bulunan Minsk şehrinde ağırladı. Belarus ülkesinin başkenti olan Minsk, geniş ve temiz caddeleri, korunm...

ABD-Türkiye arasındaki restleşmeler, dövizdeki sert dalgalanmalar, enflasyondaki çift haneli tırmanışlara karşın Anadolu’dan dünyaya açılan Kilim Mobilya, üretmeye dev...

Risk yönetimi konusunda rehberlik niteliğindeki çalışmalarıyla tanınan uluslararası haber kaynağı platformları Business InsuranceveBest’s Review,geçtiğimiz günlerde dü...

Türkiye’nin lider teknoloji geliştirme bölgesi İTÜ ARI Teknokent’in firmalarından Oo-kuma, geliştirdiği üç boyutlu yazıcıyla dünyada kendi malzeme ve cihazını üretebil...

Altınyağ’ın mal varlıklarının 27.5 milyon ABD doları artı KDV bedelle, Sodrugestvo Group’a ait Yakamoz Yağ ve Ticaret Sanayi A.Ş’ye satışı için Lüksemburg’da varlık de...

Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde 87 bin metrekarelik bir arazide kurulu, dünyanın en büyük ticari soğutucu üreticisi şirketlerinden biri olan Klimasan, Şenocak marka...

Opet Fuchs, inovasyon ve girişimcilik konusunda geleceğe yön veren fikirleri ödüllendiren Tech’n Roll’da yerini aldı. 2-5 Ağustos tarihlerinde Teknopark İzmir’de gerçe...

Yazarlar
Website Security Test