Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

İnci Holding şirketleri yükselişte

31.5.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İnci Holding, İstanbul Sanayi Odası tarafından açıklanan ‘Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu’ listesinde yine üç iştirakiyle yer aldı. Akü devi İnci GS Yuasa son 5 yıldaki en büyük sıçramayı bu yıl yaparak geçtiğimiz yıla göre 66 basamak birden yükselmeyi başardı. İnci GS Yuasa bu sıçrama sonrası 265’inci sıraya yerleşirken, Maxion Jantaş 40 basamak yükselerek 380’inci, Maxion İnci Jant 14 basamak yükselerek 115’inci sıraya yerleşti

Otomotiv yan sanayi başta olmak üzere dör tfarklı sektörde dokuz iştirakiyle faaliyet gösteren İnci Holding, bu yıl da Maxion İnci Jant, İnci GS Yuasa, Maxion Jantaş şirketleriyle Türkiye’nin ilk 500 sanayi kuruluşu arasında yerini aldı. Başarılı bir büyüme ivmesi yakalayan holding şirketleri arasında akü sektörünün ihracat lideri İnci GS Yuasa son 5 yılın en büyük yükselişini elde etti. Akü devi bu yıl 500 sanayi kuruluşunun içinde 66 basamak yükselerek 265’inci sıraya yer aldı. İlk 250 şirket arasındaki Maxion İnci Jant geçtiğimiz yıla göre 14 basamak yükselerek 115’inci, Maxion Jantaş ise 40 basamak birden yükselerek 280’inci sıraya yerleşti.

İnci Holding Yönetim Kurulu Başkanı Neşe Gök; “İnci Holding olarak böyle saygın bir listede iştiraklerimizin hızlı yükselişi bizler için gurur vesilesi. Türkiye’nin en büyük 500 büyük kuruluşu arasında yer alan İnci Holding’e bağlı grup şirketlerimizle her zaman daha ileriyi hedefliyoruz. Bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz başarılarımıza yenilerini ekleyerek yolumuza devam edeceğiz. Başarımızın sürdürülebilirliği açısından olmazsa olmaz diyeceğimiz nitelikli insan kaynağımız, Ar-Ge ve teknolojik dönüşüm alanındaki gücümüz, yenilikçi yönetim anlayışımız hedefimize ulaşmadaki en büyük güvencemiz olacak. İnci Holding olarak Türkiye’nin kalkınması adına yarattığımız katma değer gelecek yıllarda artarak devam edecek” dedi.

 

 

 

 

 

 

İnci Holding Hakkında: Temelleri Cevdet İnci tarafından 66 yıl önce atılan, ağırlıklı olarak otomotiv tedarik sanayinde faaliyet gösteren İnci Holding’in bugün 2650 çalışanı ve 9 şirketi bulunuyor. Son 10 yıldır her sene ortalama yüzde 14 büyüyen İnci Holding, akü ve jant üretimiyle otomotiv tedarik sanayi sektörünün yanı sıra lojistik ve otel ekipmanları sektörlerinde de faaliyet gösteriyor. İnci Grubu ürünlerinin yüzde 63'ünü 100’den fazla ülkeye ihraç ediyor. Kurumsal yönetim ilkeleriyle yönetilen bir aile şirketi olan İnci Holding, Türkiye ekonomisine katkıları ile gelişimini sürdürüyor.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Brand Finance tarafından hazırlanan ‘Türkiye’nin En Değerli Markaları’ araştırmasının 11’incisi açıklandı. Uluslararası marka değerlendirme kuruluşunun araştırmasına g...

Abalıoğlu Grubu, sanayi sektörüne yönelik yapılan iki büyük araştırmada Türkiye’nin en önemli şirketleri arasına adını yazdırmayı başardı. İstanbul Sanayi Odası’nın (İ...

Aruba Networks'un yaptığı yeni bir araştırmaya göre dijital iş yerlerinde çalışanlar daha mutlu ve daha motive.

İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından açıklanan 2017 yılı Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesinde Esen Plastik 354’üncü sırada yer aldı.

Sun Tekstil, İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından açıklanan Türkiye’nin “İlk 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” 2017 yılı listesinde 316.sırada yerini aldı.

Kılıç Deniz Ürünleri, İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) açıkladığı Türkiye’nin “İlk 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” 2017 yılı listesinde 158. sırada yer aldı.

Bosch, Türkiye’nin dijital dönüşümünde öncü rol oynamak istiyor

Yazarlar
Website Security Test