Yücesoy Mühendislik Yeni Projelerle Büyümesini Sürdürüyor

16.12.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Yücesoy Mühendislik Yönetim Kurulu Üyesi Evren Gökçöl, doğru yerde doğru proje felsefesiyle çalıştıklarını ve 2017 yılında 5 projenin birden lansmanını yaptıklarını söyledi.

Kuzeyşehir, Yücesoy Mahalle, İdeal Ofis, Yücesoy Statü ve Studio City 6. Etap projeleriyle toplam 300 milyon liralık ürün lansmanı yaptıklarını dile getiren Gökçöl, konut satışlarında iyi bir noktada olduklarını ifade etti.

Bu yıl içinde 400 dairenin anahtar teslimini yaptıklarını ve 2018'in ilk iki ayında da 550 konutu daha teslim edeceklerini vurgulayan Gökçöl, gerek proje kalitesi gerekse de sundukları fiyat avantajıyla birlikte aranılan marka konumunda oldukları bilgisini verdi.

2017 yılında Yücesoy Mühendislik olarak yüzde 300'lük bir büyüme oranı yakaladıklarına dikkat çeken Evren Gökçöl, “Firma olarak emin adımlarla büyümemizi sürdürüyoruz. Bugün 8 ayrı lokasyonda 11 ayrı şantiyede 1.800 konut ve ofis inşaatımız devam ediyor. Farklı yerlerde,farklı tiplerde, farklı sosyal imkanlarda ve farklı fiyatlarda yaptığımız inşaatların faydasını görüyoruz. Her şey planladığımız gibi gidiyor. Bundaki en büyük neden; işin tasarımından başlayan, organizasyon altyapısı ve teknik kadrosu ile devam eden profesyonel bir yapıda olmamızdan ileri geliyor.

 

YENİ PROJELER YOLDA

Gökçöl “2018 yılında 300 milyon TL'lik ciro hedefimiz var. Kuzeyşehirde 2 ve 3'üncü etaba başlayacağız. Toplam 400 konut daha yapacağız. Kuzeyşehir'in olduğu bölge gelişime çok açık. Bu bölgeye inandık 5 yıl içinde 3 bin konuta ulaşmayı hedefliyoruz” dedi.

2018 yılında da özellikle üniversitelerin yakınlarında yeni projelere başlayacaklarını söyleyen Yücesoy Mühendislik Yönetim Kurulu Üyesi Evren Gökçöl “2018 yılında Yaşar Üniversitesi'ne yakın bir alanda 1+1 ve 2+1 tiplerinden oluşan 150 dairelik bir projemiz olacak. Bu projede 2 bin metrekarelik AVM mantığıyla ticari alanlar oluşturacağız. Bu ticari alanların işletmesi için İstanbul’dan profesyonel avm yönetimleri ile anlaştık. Bir diğer projemiz ise Çiğli'de Katip Çelebi Üniversitesi'nin yakınında olacak. Orada da 1+1 tipinde 140 dairelik konut ve içinde ticari alanları da olan bir karma projeye başlayacağız” diye konuştu.

YATIRIMCILAR KARLI ÇIKTI

Yücesoy Mühendislik projelerine yatırım yapanların karlı çıktığını vurgulayan Evren Gökçöl, yatırımcıların 3 yıllık süreçte ortalama 1'e 3 yani yüzde 300 oranında kar elde ettiklerini vurguladı. Şehrin büyüme noktalarını doğru tespit etmeleri, iyi ürün ve iyi fiyat politikaları belirlemeleri nedeniyle satışlarda sorun yaşamadıklarının da altını çizdi.

SEKTÖRÜN ÖNÜ AÇIK

“İzmir'de konut açığı devam ediyor bu anlamda inşaat sektörünün önü açık” diye konuşan Gökçöl, üst segmentteki yüksek yapılarda sıkıntı yaşanabileceğini, alt ve orta segmente yönelik üretim yapanların ise daima kazanacağını sözlerine ekledi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Müteahhitler Federasyonu (MÜFED) Başkanı Necip Nasır İzmir inşaat sektörünün 2017 yılını değerlendirerek 2018 yılında sektörü bekleyen gelişmeler hakkında görüşlerini ...

TÜİK'in Ocak–Ekim 2017 dönemini kapsayan konut satış verilerine göre Torbalı, en çok ev satılan ilçeler ve konut adedi sıralamasında 4'üncü sırada yer aldı.

BYY İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Ali Yavuz, gayrimenkul sektörünün yatırımcılar için her dönem güvenli liman olduğunu belirterek, özellikle kuzey bölgesinin yatırımcıla...

150 bin kişiyi mülk sahibi yaparak kırılması güç bir rekorun sahibi olan Ege-Koop, zorlu geçen 2017’nin ardından yeni yılda yeni fırsatlar arayanları unutmadı. İzmir'i...

Ak-Ege A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Divrik ve Yunusoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Yunusoğlu'nun imzasını taşıyan Arma projesinde, 2+1, 3+1, 4+1 ve dubl...

İzmir’in prestij ikonu ARYOM KORU bir farklılık daha yaratarak, sanal örnek daireler yerine bizzat hazırladığı gerçek yeni nesil evlerinde İtalyan ezgili dekorasyon pa...

Yücesoy Mühendislik'in Menemen'de yapımını sürdürdüğü projesi Kuzeyşehir, İstanbulda gerçekleştirilen Sign Of The City Awards 2017'de 'En İyi Çok Katlı Konut Projesi' ...