Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Yücesoy Mühendislik Yeni Projelerle Büyümesini Sürdürüyor

16.12.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Yücesoy Mühendislik Yönetim Kurulu Üyesi Evren Gökçöl, doğru yerde doğru proje felsefesiyle çalıştıklarını ve 2017 yılında 5 projenin birden lansmanını yaptıklarını söyledi.

Kuzeyşehir, Yücesoy Mahalle, İdeal Ofis, Yücesoy Statü ve Studio City 6. Etap projeleriyle toplam 300 milyon liralık ürün lansmanı yaptıklarını dile getiren Gökçöl, konut satışlarında iyi bir noktada olduklarını ifade etti.

Bu yıl içinde 400 dairenin anahtar teslimini yaptıklarını ve 2018'in ilk iki ayında da 550 konutu daha teslim edeceklerini vurgulayan Gökçöl, gerek proje kalitesi gerekse de sundukları fiyat avantajıyla birlikte aranılan marka konumunda oldukları bilgisini verdi.

2017 yılında Yücesoy Mühendislik olarak yüzde 300'lük bir büyüme oranı yakaladıklarına dikkat çeken Evren Gökçöl, “Firma olarak emin adımlarla büyümemizi sürdürüyoruz. Bugün 8 ayrı lokasyonda 11 ayrı şantiyede 1.800 konut ve ofis inşaatımız devam ediyor. Farklı yerlerde,farklı tiplerde, farklı sosyal imkanlarda ve farklı fiyatlarda yaptığımız inşaatların faydasını görüyoruz. Her şey planladığımız gibi gidiyor. Bundaki en büyük neden; işin tasarımından başlayan, organizasyon altyapısı ve teknik kadrosu ile devam eden profesyonel bir yapıda olmamızdan ileri geliyor.

 

YENİ PROJELER YOLDA

Gökçöl “2018 yılında 300 milyon TL'lik ciro hedefimiz var. Kuzeyşehirde 2 ve 3'üncü etaba başlayacağız. Toplam 400 konut daha yapacağız. Kuzeyşehir'in olduğu bölge gelişime çok açık. Bu bölgeye inandık 5 yıl içinde 3 bin konuta ulaşmayı hedefliyoruz” dedi.

2018 yılında da özellikle üniversitelerin yakınlarında yeni projelere başlayacaklarını söyleyen Yücesoy Mühendislik Yönetim Kurulu Üyesi Evren Gökçöl “2018 yılında Yaşar Üniversitesi'ne yakın bir alanda 1+1 ve 2+1 tiplerinden oluşan 150 dairelik bir projemiz olacak. Bu projede 2 bin metrekarelik AVM mantığıyla ticari alanlar oluşturacağız. Bu ticari alanların işletmesi için İstanbul’dan profesyonel avm yönetimleri ile anlaştık. Bir diğer projemiz ise Çiğli'de Katip Çelebi Üniversitesi'nin yakınında olacak. Orada da 1+1 tipinde 140 dairelik konut ve içinde ticari alanları da olan bir karma projeye başlayacağız” diye konuştu.

YATIRIMCILAR KARLI ÇIKTI

Yücesoy Mühendislik projelerine yatırım yapanların karlı çıktığını vurgulayan Evren Gökçöl, yatırımcıların 3 yıllık süreçte ortalama 1'e 3 yani yüzde 300 oranında kar elde ettiklerini vurguladı. Şehrin büyüme noktalarını doğru tespit etmeleri, iyi ürün ve iyi fiyat politikaları belirlemeleri nedeniyle satışlarda sorun yaşamadıklarının da altını çizdi.

SEKTÖRÜN ÖNÜ AÇIK

“İzmir'de konut açığı devam ediyor bu anlamda inşaat sektörünün önü açık” diye konuşan Gökçöl, üst segmentteki yüksek yapılarda sıkıntı yaşanabileceğini, alt ve orta segmente yönelik üretim yapanların ise daima kazanacağını sözlerine ekledi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Gürtaş İnşaat/Gordion Group'un Bornova Altındağ'da yapımını sürdürdüğü Altın Orman projesi doğayla içiçe konumu, eşsiz körfez manzarası ve ulaşım olanaklarıyla dikkatl...

Son dönemlerde İzmir Torbalı’da üst üste yapılan yatırımlar başta arsa olmak üzere tüm gayrimenkul fiyatlarını artırırken, ilçe yatırımcıların da ilgisini çekiyor.

Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan, vatandaşın yönetime katılma hakkını kullandığı yer olması gereken “Kent Konseyleri”nin günümüzde tarafsız ve bağımsız olamadığını...

Sektörde 20 yılı geride bırakan BİVA A.Ş, 151 metre yüksekliği ile Avrupa'nın en yüksek yapısal çelik binası olma özelliğini taşıyan Biva Tower’ı yapılan lansman topla...

Bu dönemde evin satış sürecini kolaylaştıracak 15 kritik adımı analiz eden Emlakjet Genel Müdürü Gizem Moral Kunter, “Özellikle eve doğru fiyatı koymak, doğru pazarlam...

Son yıllarda İstanbul'da hayata geçirdiği 7.3 milyar liralık 17 projeyi hayata geçiren Teknik Yapı, yıl sonuna kadar 3.2 milyar lira değerinde 3 yeni projeyi devreye a...

Torkam İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Dereli, inşaat sektöründeki firmalara dünyaya açılma çağrısında bulundu. Dünyada 10 milyon acil konut ihtiyacı olduğuna dik...

Yazarlar
Website Security Test