Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Torbalı İzmir'in en gözde ilçesi olmaya aday

18.4.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Son dönemlerde İzmir Torbalı’da üst üste yapılan yatırımlar başta arsa olmak üzere tüm gayrimenkul fiyatlarını artırırken, ilçe yatırımcıların da ilgisini çekiyor.

Torbalı Ticaret Odası Başkanı Abdulvahap Olgun, Torbalı’da özellikle metro hattının devreye girmesiyle birlikte hızlı bir yatırım ve gelişim sürecinin başlamış olduğunu söyledi.

İlçenin farklı sektörlerden birçok yatırımcıya hitap ettiğini dile getiren Abdulvahap Olgun, 
gerek sanayi gerek üretim gerekse de nüfus yoğunluğu açısından artış gösteren Torbalı'da yeni yatırımların yolda olduğu bilgisini verdi.

İzmir kent merkezinin artan nüfustan dolayı giderek sıkıştığını ve özellikle Torbalı bölgesinin yeni kent merkezi olmaya aday olduğunu kaydeden Olgun, “Sadece şahıslar değil, birçok kamu kuruluşu ve kurumsal şirket de artık Torbalı’da yeni yatırımlara başladı. Özellikle artan nüfusu karşılamak için yapılan inşaat projeleri sıradan olmanın ötesinde markaları ve kaliteleri ile İzmir’de adlarından söz ettiriyorlar. Torbalı bölgesinde çalışan beyaz yakalı nüfusun ihtiyaçlarını karşılamanın yanı sıra orta ve alt gelir seviyesindeki vatandaşlarımız için de öncelikle Ayrancılar bölgesinde çok büyük ve kapsamlı yatırımlar yapılacak” diye konuştu.

YATIRIMCILAR KARLI ÇIKACAK

Bölgenin genelinde en az 25 bin civarında konut ihtiyacı bulunduğuna dikkat çeken First Class Trust Union Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Tezcan Okay da, imar konusunda Bahçelievler, Yazıbaşı, Kuşçuburun ve Pancar mevkilerinin öne çıktığını söyledi.

“Bu mevkiler önümüzdeki yıllarda binlerce konutun ve ticari yapıların yer alacağı büyük plan ve inşaat alanları olacak” diye konuşan Okay şöyle devam etti: “Metrekare bazında arsa fiyatları istikrarlı bir artış sergiliyor ve yükselmeye de devam edecek. Bu bölgede ikamet eden vatandaşlar yakın zamanda bu büyük gelişim ve kazançtan faydalanmak için arsalarını satma konusunda acele etmesinler; uygun zamanı beklesinler ”

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Başbakanlık Toplu Konut İdaresinin (TOKİ) borcunu ödeyip tapusuna hemen sahip olmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için düzenlediği yüzde 20 indirim kampanyasına b...

Türkiye ve KKTC’de 50 yıldır özgün projeler gerçekleştiren Barış İnşaat tarafından Ankara’da inşa edilen İncek BellaPais Konutları, Başkent’te Akdeniz havası estirecek.

1995 yılında kurulan ve Atersan markasıyla inşaat, enerji, gayrimenkul ve yapı malzemeleri sektörlerindeki tüm markalarını ortak bir çatı altında toplayan Atergrup, ye...

İzmir'deki konut arzının önemli bir bölümünü sağlayan Avcılar İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Şener Avcı, Başbakan Binali Yıldırım'ın çağrısı ile bankaların konut faizleri...

İnşaat sektöründeki 40 yıllık tecrübesiyle bugüne kadar İzmir'de yaklaşık 1200 konut hayata geçiren Koç İnşaat, Gaziemir'deki "Mia Life" ve "Stüdyo Mia" Menderes'deki...

Sektörde 11 yılı geride bırakan DRC Grup'un Bornova Ağaçlıyol'daki Coordinat Bornova adlı öğrenci dostu projesinde yaşam başladı.

İzmir'in yeni raylı sistemleri konut fiyatlarında yükselmeye neden oldu Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan, metro ile İzmir'de gayrimenkul sektörünün yükseldiğini ar...

Website Security Test