Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Uluslararası öğrencilerin gözünden İzmir bir başka güzel

16.6.2016
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

“Uluslararası Öğrenciler Gözüyle İzmir” fotoğraf yarışması ödül töreni Ege Üniversitesi’nde yapıldı

İzmir Üniversiteleri Platformu tarafından düzenlenen “Uluslararası Öğrenciler Gözüyle İzmir” Fotoğraf Yarışması Ödül Töreni Ege Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleşti.

İzmir’in uluslararası bir üniversite kenti olarak konumlandırılması çalışmaları kapsamında, uluslararası öğrencilerin İzmir’e yönelik bakış açısının, fotoğraf sanatı ile yansıtılması amaçlanan yarışmaya, İzmir Üniversiteleri Platformu üyesi olan; Ege Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, İzmir Ekonomi Üniversitesi, Yaşar Üniversitesi, İzmir Üniversitesi, Gediz Üniversitesi, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi ve Şifa Üniversitesi’nde eğitim gören yabancı uyruklu öğrenciler katıldı.

30 Mayıs- 5 Haziran 2016 tarihleri arasında “Study in İzmir” facebook sayfası üzerinden yürütülen oylamada UsmanTasleem birinci, Jose Manuel Montes Poza ikinci, Ali Hassan ise üçüncü oldu. İlk üçe giren yarışmacılar, İzmir Üniversiteler Platformu üyesi üniversiteler tarafından temin edilen tablet, akıllı saat, fotoğraf makinası hediyeleri ile ödüllendirildi.

      

Ödül töreninde konuşan  Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Candeğer Yılmaz, “Bizler İzmir Üniversiteleri Platformu olarak 2008 yılında İzmir’de yer alan üniversitelerin rektörlerinin bir araya gelip ortak dille konuşmak, deneyimi paylaşmak, sorun çözmek, akıl üretmek ve geleceğe dönük İzmir oluşturmak için verilen bir kararla bir araya geldik. Başlangıçtan bugüne kadar güncel sorunları, geleceğe dönük bakış açılarını, üniversitelerden beklentilerin farkındalığını arttırmayı, ülke için neler düşünülmesi gerektiğini hem öğrenciler boyutunda,hem  öğretimelemanlar boyutunda, hem de yabancı ülkelerden bize gelmiş olan öğrencilerin birlikte üniversitelerle ilişkilerini arttırmak bakımından temalarını belirledik. Şuanda bu temalardan birinin etkinliğindeyiz. “Study in İzmir” diye çalışma grubu oluşturduk. Uluslararası öğrencilerimizin ülkemizi nasıl algıladıklarını fotoğraf sanatı ileaktarmaya  çalıştık” diye konuştu.

“KALICI OLMAK İSTİYORUZ”
İzmir Üniversiteler Platformu Genel Koordinatörü Yrd. Doç. Dr.Cengiz Üzün, “İlk ışığı yakan Candeğer Hoca ve Mehmet Tüzün Hocadır. Aynı keyif ve aynı dinamikle artık kamununda kabuledeceği ölçekte hatta devletinde platformu kurumsal yapı içinde algılayıp;muhatap kabul edeceği bir noktaya geldik. Rektörlerimizin bu platformdakatkısı büyüktür. Bu kadar işlerinin yanında bu platformun zeminine de çok katkıda bulundular. Candeğer Hoca sekiz sene boyunca en büyük desteği aldığımız rektörlerimizin başında gelir. Bu proje de “Study in İzmir”in bir projesidir. Biz bu tarz süreklilik arz eden projelerde kalıcılığı hedefliyoruz” diye konuştu.

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarımsal Yapılar ve Sulama Bölümü öğrencileri kermes düzenledi

Ege Üniversitesi Medya Uygulama ve Araştırma Merkezi (EGEMM), yeni vizyonu ile yayın hayatına merhaba dedi. Ege Üniversitesi Medya Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin (...

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Mütevelli Heyet Başkanı Ekrem Demirtaş, dünyanın ilk 10 üniversitesi kalitesinde bir eğitim vermeyi hedefleyerek yola çıktıklarını, 17...

Ege Üniversitesi ile Dünyanın en büyük parçacık fiziği araştırma laboratuvarı CERN-FCC çalışma grubu arasında mutabakat metni imzalandı.

Akbank Kısa Film Festivali’nde ödül alan filmler, Akbank Kısa Film Festivali Üniversitelerde etkinliği ile birçok üniversitede öğrencilerle buluşuyor

Yaşar Üniversitesi’nin, 17’inci kuruluş yıldönümü törenle kutlandı

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Seferihisar Fevziye Hepkon Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu, yabancı öğrencilerin katıldığı 20 Ülke 20 Lezzet Uluslararası Yemek ve Kült...

Yazarlar
Website Security Test