İzmir Bakırçay Üniversitesi 2018 eğitim yılına hazırlanıyor

12.10.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan, İzmir Bakırçay Üniversitesi’nin Menemen ve Seyrek'in ekonomik, sosyal ve kültürel kalkınmasında “anahtar” konumunda olduğunu söyledi. Aslan, üniversitenin bir an önce eğitime başlamasını istediklerini kaydetti.

Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan, bir süre önce atanan İzmir Bakırçay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Berktaş’ı ziyaret etti. Aslan, İzmir Bakırçay Üniversitesi ile Menemen ve bölgenin kaderi yeniden değişecek bir kurum olduğunu ifade etti.  Rektör Bektaş, 2018 eğitim yılına öğrenci almak için çalışmalara başladıklarını söyledi.

Kapatılan Gediz Üniversitesi’nin yerine Başbakan Binali Yıldırım'ın desteği ve Meclis'te grubu olan siyasi partilerin de uzlaşmasıyla “İzmir Bakırçay Üniversitesi”nin kurulduğunu hatırlatan Aslan, “Kapatılan üniversitesin yerine yenisinin kurulması bölgede heyecana yol açtı, ancak rektör atamasının gecikmesi heyecanın yerini endişe aldı. Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin'in önderliğinde kentin tüm kesiminin girişimleriyle oluşan toplumsal talebe Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yanıtsız kalmadı ve atamayı gerçekleştirdi. Öyle bir atama yapıldı ki İzmir'e, İzmir'i bilen, İzmirliyi tanıyan, ihtiyaçlarını doğru saptayan, İzmir'in gençlerinin ne istediğini öngören bir rektör atandı. Bunun için çok mutluyuz” diye konuştu.

Menemen’e hayat verecek

Rektör Berktaş'ın özellikle “yükseköğretimde kalite” ve “kurucu” kimliğiyle tanındığını, Van depreminde ayakta kalan tek sağlık kuruluşu Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin de kurucu başhekimi olduğunu belirten Aslan “İzmir Bakırçay Üniversitesi'nin İzmir'in en kaliteli eğitim yuvası olacağına inancımız tam. Üniversite, bölgeye yeniden hayat verecek” dedi.

İzmirli olduğunu belirten İzmir Bakırçay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Berktaş ise “Ustalık dönemini İzmir'de geçireceğim. İzmir'de çalışma ortamı çok uygun. Üretim, huzurlu bir ortam ister. Burada bunu görmek beni çok mutlu etti. İyi bir için ortam tamamıyla hazır ve biz de çalışmaya hazırız. Menemen kenetlenmiş durumda. Ülkemizin bizden beklentisi, uluslararası alanda söz sahibi olacak bir eğitim kurumu oluşturmak. Bunu da yapabilecek güçteyiz. 2018 yılında eğitime başlamayı amaçlıyoruz” dedi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörlüğü tarafından düzenlenen ve Rengâhenk Türk Müziği Topluluğunun sunduğu konser, 7 Aralık 2017 tarihinde Süleyman Demirel Kültür ...

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi tarafından gerçekleştirilen “Dünya Spor Bilimleri Araştırmaları Kongresi” Manisa Büyük Saruhan Hotel’de düzenl...

Manisa Celal Bayar Üniversitesi, insanlığın bilgi dağarcığının inanılmaz bir hızla değiştiği, çeşitlendiği ve geliştiği günümüzde, imkân ve ihtiyaçlar doğrultusunda he...