Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Ege Üniversitesi, yeni yerleşkesi ile yakında Karşıyaka’da

7.11.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İzmir’in 8 ilçesinde yerleşkesi bulunan Ege Üniversitesi, Suat Cemile Balcıoğlu Yerleşkesi ile Karşıyaka’da da hizmet vermeye hazırlanıyor.

Hayırsever Necla Karadavut’un arazisini de bağışladığı yerleşkenin inşaatı tamamlandı. Çevre düzenlemesinin yapılıp iç mobilyalarının da yerleştirilmesinin ardından  bu yıl içerisinde yerleşkenin hizmete açılması planlıyor. 

Ege Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Necdet Budak, bölgenin sosyo-kültürel yapısına katkı sağlayacak olan yerleşkeyi gezerek incelemelerde bulundu. Yetkililerden bilgi alan Prof.Dr. Budak, “Üniversitemiz Türkiye’nin 4. sırada kurulan üniversitesi. İzmir’imizin pek çok ilçesinde yüksekokul ve meslek yüksek okullarımız bulunuyor. Merkez ilçelerimizden Karşıyaka’da da böyle bir yerleşkeyi açacak olmanın heyecanını yaşıyoruz. Burada eğitimin yanı sıra sağlık birimlerimizle de bölge halkına hizmet vereceğiz. Başta değerli bağışçımız Hayırsever Necla Karadavut olmak üzere bu önemli tesisin yapımında emeği bulunan herkese teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum. Ülkemizin geleceğini bilim insanları, sanayicilerimiz, sanatçılarımız ve hayırseverlerimizle hep birlikte inşa edeceğiz. Bu anlamda buradaki işbirliğimizin yeni işbirlikleri için örnek olmasını diliyorum”  şeklinde konuştu.

 

SAĞLIK HİZMETİ DE VERİLECEK

Ege Üniversitesi Suat Cemile Balcıoğlu Yerleşkesi; toplam 8 bin 155,51 metrekare alan üzerine kuruldu.  26 derslik, 5 amfi, 185 kişilik konferans salonu, 1078 metrekare çok amaçlı kapalı spor salonu ile 12.990 metrekare kapalı eğitim alandan oluşan yerleşkede 3015 metrekare kapalı alanda diş hekimliği ve kulak burun boğaz poliklinikleri ile sağlık hizmeti de verilecek. Kapalı ve açık sahalardan oluşan spor kompleksi Ege Üniversitesi ile Karşıyaka Belediyesi tarafından ortak kullanılacak.  

Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak’ın hafta sonu gerçekleştirdiği ziyarete, Konak Belediyesi Eski Başkanı Erdal İzgi, EÜ Rektör Yrd. Prof. Dr. Cengiz Metin, EÜ Genel Sekreteri Zafer Gücin, EÜ SKS Daire Başkanı Şiyar Tan , EÜ Kurul İşleri Eski Şube Müdürü Birol Akşit ile yetkililer katıldı.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İzmir Ekonomili iletişimler, mülteci çocuklara yeni bir dünyanın kapılarını aralıyor. İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) İletişim Fakültesi öğrencileri geliştirdiği “çoc...

Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarımsal Yapılar ve Sulama Bölümü öğrencileri kermes düzenledi

Ege Üniversitesi Medya Uygulama ve Araştırma Merkezi (EGEMM), yeni vizyonu ile yayın hayatına merhaba dedi. Ege Üniversitesi Medya Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin (...

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Mütevelli Heyet Başkanı Ekrem Demirtaş, dünyanın ilk 10 üniversitesi kalitesinde bir eğitim vermeyi hedefleyerek yola çıktıklarını, 17...

Ege Üniversitesi ile Dünyanın en büyük parçacık fiziği araştırma laboratuvarı CERN-FCC çalışma grubu arasında mutabakat metni imzalandı.

Akbank Kısa Film Festivali’nde ödül alan filmler, Akbank Kısa Film Festivali Üniversitelerde etkinliği ile birçok üniversitede öğrencilerle buluşuyor

Yaşar Üniversitesi’nin, 17’inci kuruluş yıldönümü törenle kutlandı

Yazarlar
Website Security Test