Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

“Asi Ruh” belgeseli Altın Portakal Film Festivali’nde

14.10.2014
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Bir Türkiye aşığı olan ve birçok kez Türkiye’ye gelen ünlü balet Nureyev’in hayatını anlatan ‘RUDOL NUREYEV.ASİ RUH’ belgeseli 14 Ekim tarihinde saat 19:30’da Altın Portakal Film Festivali Panaroma Bölümünde Migros AVM’de izleyici ile buluşacakBelgesel, 20.yüzyılda klasik ve modern balenin öncülerinden ve dünyanın en önemli baletlerinden Rudolf Nureyev’in hayatını anlatıyor. Filmin senaristleri bu yapımla, Nureyev’in parlak ve çelişkili ruh hallerini yansıtmaya ve onun fırtınalı ve çarpıcı hayatına ışık tutmaya çalıştı. Film hazırlanırken, yakın arkadaşları, çalışma arkadaşları ve Paris, St-Petersburg,Ufa,Moskova ve Kazandaki bale eleştirmenlerinden de Rudol’un hayatı ile ilgili görüşler alındı. Filmin sunuşunu ise tüm yasaklara rağmen Rudolf Nureyev ile kesintisiz buluşan ve gerçek hayatta da arkadaşı olan Andris Liepa oldu.

KONUSU HAKKINDA:

Bale dünyasından hayli uzakta Ufa’da fakir bir ailenin oğlu olarak büyüyen Nureyev, başarısını, azmine, tutkusuna, yeteneğine ve kendisine olan inancına borçlu. Ulusal Paris Operası’nın bale bölümünü “usta” (maître) olarak yönetti ve ona can verdi. Özgürlüğe düşkün, tutkulu ve sert karakteri ile şehir efsanesi haline dönüştü. Kötü bir şöhrete sahip olmak onu hiç ilgilendirmedi. Kişiliği, başarısının ayrılmaz bir parçası idi.

YAPIMCI FİRMA: Svoy Pocherk 

Yönetmen: Tatiana Malova

Yapımcı: Alfiya Chebotareva

Senaristler: Vilen Vizilter, Tatiana Malova

Kameramanlar: Sergey Starikov, Anton Zavileysky, Rafail Sarvaev

Genre: Documentary 

Filmi sunan: People's Artist of Russia Andris Liepa

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Tenten, Yediden yetmiş yediye bütün genç insanlar için tekrardan raflarda yerini aldı.

Bayraklı Belediyesi tarafından Türk Halk Müziğinin en önemli seslerinden Arif Sağ için düzenlenen "Ustaya Saygı Konseri" renkli görüntülere sahne oldu. Birbirinden değ...

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde 3 çocuk, topladıkları kitapları okumak isteyenlere dağıtıyor

Eğitim alanında dünyanın en prestijli organizasyonlarından biri olan NAFSA Eğitim Konferansı ve Fuarı bu yıl Amerika’nın Philadelphia şehrinde gerçekleşti.

Müzik tarihinin en büyük dehalarından biri olan Wolfgang Amadeus Mozart’ın yaşamı oratoryo oldu. Aynı zamanda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Senfoni Or...

Yazarlar
Website Security Test