Egeliler sanata doyacak

27.9.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Ege Üniversitesi 7. Uluslararası EgeArt Sanat Günleri’nin resmi açılışı İzmir Devlet Resim ve Heykel Müzesi Sanat Galerisi’nde gerçekleştirildi. Açılışa Ege Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Beril Dedeoğlu, Ege Üniversitesi Rektör Yardımcısı Vekili  Prof. Dr. Cengiz Metin, Tıp Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Cemil Gürgün, Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekan Vekili ve EgeArt Bilim ve Düzenleme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Bilgehan Gültekin, sanatçılar, akademisyenler ve sanatseverler katıldı.

Ege Üniversitesi 7. Uluslararası EgeArt Sanat Günleri kapsamında eş zamanlı olarak  üç ayrı serginin açılışı yapıldı. Ege Üniversitesi 7. Uluslararası EgeArt Sanat Günleri etkinlikleri kapsamında 16 ülkeden 70 sanatçının katılımı ile Aydın Efeler Belediyesi Uluslararası Sanat Çalıştayı Seçkisi sanatseverlerle buluştu. Egeli sanatçıların eserlerinden oluşan “ Egeli Sanatçılar Karma Sergisi” ise Ege Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi'nde açıldı. Ayrıca, Zeliha Akçaoğlu, Ayşe Selcen Yücelen, Deniz Gündüz, Kardelen Semerci ve Murat Akçaoğlu'nun eserlerinin yer aldığı “Kağıt İşler Sergisi” de ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

Serginin açılışında  konuşan Prof. Dr. Bilgehan Gültekin, “Ege Üniversitesi ile özdeşleşen bir markayı başlatmış bulunuyoruz. Hepiniz Ege Üniversitesi 7.Uluslararası EgeArt Sanat Günleri’ne hoş geldiniz. Bu seneki temamızı Rektör Vekilimiz Prof. Dr. Hatice Beril Dedeoğlu ile birlikte belirledik. İpek Yolu sanatçılarını Ege’de buluşturuyoruz. EgeArt etkinliklerinin başından beri bize büyük destek sunan Rektörümüze huzurlarınızda teşekkür etmeyi borç bilirim. 150 etkinlik ile 31 Aralık tarihine kadar sanatseverler ile birlikte olacağız” diye konuştu.

 “İpek Yolu Sanatçılarını Ege’de Buluşturuyoruz” temasıyla sanatseverlerle buluşan  Ege Üniversitesi 7. Uluslararası EgeArt Sanat Günleri,  150 ayrı sanat ekinliği ile  Egelileri sanata doyuracak.

7.Uluslararası EgeArt Sanat Günleri, bu yıl ilk kez çeşitli üniversite kampüsleri ve Ege Bölgesi’ndeki ilçelerle işbirliği içinde yürütülecek. Selçuk Üniversitesi, Muğla Üniversitesi, Balıkesir Üniversitesi ve Doğuş Üniversitesi kampüslerinde Ege Üniversitesi 7. Uluslararası EgeArt Sanat Günleri etkinlikleri gerçekleştirilecek.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Selçuk Yaşar Resim Müzesi ve Sanat Galerisi’nde açılışı yapılan Yalçın Gökçebağ Sergisi sanatseverlerden büyük ilgi gördü.

Yıllar içinde Orta Doğu'nun önde gelen film festivali haline gelen ve uluslararası beğeni toplayan, Dubai Uluslararası Film Festivali’nin 14.’sü Emirates sponsorluğund...

Kendi ülkelerinden ayrılmak zorunda kalan 41 mülteci müzisyen, müzik girişimciliğini ve dünya barışını destekleyen, “Start Up Band” yarışmasında bir araya geldi. Türki...

İstanbul Anadolu yakasının yeni sanat, eğlence ve lezzet noktası DasDas tiyatro oyunlarıyla İzmir, Alaçatı’ya geliyor. DasDas prodüksiyonu “Joseph K.” ve “Çok Satanlar...

Goethe-Institut ve German Films'in beraber düzenledikleri Kino 2017: Alman Filmleri Türkiye'de başlıklı film gösterimleri İstanbul, Ankara ve Gaziantep'ten sonra İzmir...

Aile içi fiziksel, psikolojik, ekonomik ve cinsel şiddetin ele alındığı 'Suretim ve Ben' isimli tiyatro oyunu ilk kez Konak Belediyesi sahnesinde seyirci ile buluştu.