Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Egeliler sanata doyacak

27.9.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Ege Üniversitesi 7. Uluslararası EgeArt Sanat Günleri’nin resmi açılışı İzmir Devlet Resim ve Heykel Müzesi Sanat Galerisi’nde gerçekleştirildi. Açılışa Ege Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Beril Dedeoğlu, Ege Üniversitesi Rektör Yardımcısı Vekili  Prof. Dr. Cengiz Metin, Tıp Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Cemil Gürgün, Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekan Vekili ve EgeArt Bilim ve Düzenleme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Bilgehan Gültekin, sanatçılar, akademisyenler ve sanatseverler katıldı.

Ege Üniversitesi 7. Uluslararası EgeArt Sanat Günleri kapsamında eş zamanlı olarak  üç ayrı serginin açılışı yapıldı. Ege Üniversitesi 7. Uluslararası EgeArt Sanat Günleri etkinlikleri kapsamında 16 ülkeden 70 sanatçının katılımı ile Aydın Efeler Belediyesi Uluslararası Sanat Çalıştayı Seçkisi sanatseverlerle buluştu. Egeli sanatçıların eserlerinden oluşan “ Egeli Sanatçılar Karma Sergisi” ise Ege Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi'nde açıldı. Ayrıca, Zeliha Akçaoğlu, Ayşe Selcen Yücelen, Deniz Gündüz, Kardelen Semerci ve Murat Akçaoğlu'nun eserlerinin yer aldığı “Kağıt İşler Sergisi” de ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

Serginin açılışında  konuşan Prof. Dr. Bilgehan Gültekin, “Ege Üniversitesi ile özdeşleşen bir markayı başlatmış bulunuyoruz. Hepiniz Ege Üniversitesi 7.Uluslararası EgeArt Sanat Günleri’ne hoş geldiniz. Bu seneki temamızı Rektör Vekilimiz Prof. Dr. Hatice Beril Dedeoğlu ile birlikte belirledik. İpek Yolu sanatçılarını Ege’de buluşturuyoruz. EgeArt etkinliklerinin başından beri bize büyük destek sunan Rektörümüze huzurlarınızda teşekkür etmeyi borç bilirim. 150 etkinlik ile 31 Aralık tarihine kadar sanatseverler ile birlikte olacağız” diye konuştu.

 “İpek Yolu Sanatçılarını Ege’de Buluşturuyoruz” temasıyla sanatseverlerle buluşan  Ege Üniversitesi 7. Uluslararası EgeArt Sanat Günleri,  150 ayrı sanat ekinliği ile  Egelileri sanata doyuracak.

7.Uluslararası EgeArt Sanat Günleri, bu yıl ilk kez çeşitli üniversite kampüsleri ve Ege Bölgesi’ndeki ilçelerle işbirliği içinde yürütülecek. Selçuk Üniversitesi, Muğla Üniversitesi, Balıkesir Üniversitesi ve Doğuş Üniversitesi kampüslerinde Ege Üniversitesi 7. Uluslararası EgeArt Sanat Günleri etkinlikleri gerçekleştirilecek.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

TOSCA, 1. Uluslararası Efes Opera ve Bale Festivali kapsamında 14 Eylül’de Efes’te sahneleniyor…

İrlandalı rock grubu Cranberries'in Ocak ayında 46 yaşındayken hayatını kaybeden solisti Dolores O'Riordan’ın alkol zehirlenmesi sonucu öldüğü ortaya çıktı.

Türkiye’nin en uzun soluklu festivallerinden biri olan Akbank Caz Festivali, sürpriz isimler ve yepyeni içerikleriyle 28. kez caz severlerle buluşuyor.

Dünyaca ünlü bale topluluğu Moscow State Ballet Topluluğu Eylül ayında yeniden Türkiye’de.

SGF–İzmir, Açık Stüdyo tarafından bu yıl Lokall İzmir Kent Rehberi iletişim sponsorluğuyla, Civil Society Exchange, Spaces of Culture, Seferihisar Belediyesi desteğiyl...

Akademisyenler Doç. Dr. Ferah Onat ve Dr. Göker Gülay, 10 Youtube fenomeninin videolarını inceleyerek yoğun etkileşim alıp ilgi görme nedenlerini araştırdı.

Nuri Bilge Ceylan’ın ‘Ahlat Ağacı’ filminin Fransa’da vizyona girmesi Fransız medyası ve kamuoyunda büyük takdir topladı.

Yazarlar
Website Security Test