Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Türk resminin ustalarından Yalçın Gökçebağ’ın sergisi Selçuk Yaşar Sanat Galerisi’nde açıldı

15.12.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Selçuk Yaşar Resim Müzesi ve Sanat Galerisi’nde açılışı yapılan Yalçın Gökçebağ Sergisi sanatseverlerden büyük ilgi gördü

Sanatını doğadan bir senfoni olarak tanımlayan Yalçın Gökçebağ’ın 13 eseri Selçuk Yaşar Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle buluştu. Resimlerinde rengin bütüne, ince fırça işçiliğinin resme egemen olduğu sanatçının eserleri büyük beğeni topladı.

 

 

 

Sergi açılışına Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekilleri Feyhan Yaşar ve İdil Yiğitbaşı, Yaşar Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Ahmet Yiğitbaşı, İzmir iş dünyasının önde gelen isimleri ile Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen sanatseverler, akademisyenler ve Yaşar Topluluğu yönetici ve çalışanları katılım gösterirken, arkadaşı gazeteci Uğur Dündar da Yalçın Gökçebağ’ı  açılışta yalnız bırakmadı.

 

 

 

Yalçın Gökçebağ, 15 Aralık 2017 Cuma günü yapılacak söyleşi ile bir kez daha İzmirli sanatseverlerle buluşacak. Yalçın Gökçebağ Sergisi 30 Aralık 2017 tarihine kadar açık olacak.

 

 

 

 

 

 

 

Yalçın Gökçebağ Kimdir?

 

 

 

1944 yılında Denizli’de doğdu. 1958 yılında İstanbul Çapa Resim Semineri’ne katıldı. 1963 yılında Ankara Gazi Eğitim Enstitüsü Resim Bölümü’nden mezun oldu. 1990 yılında ODTÜ Güzel Sanatlar Bölümü’nde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başladı.

 

 

 

Yalçın Gökçebağ on ikisi yurt dışında olmak üzere 50’ye yakın kişisel sergi açtı, çok sayıda karma sergiye katıldı. 6 adet yarışmalı sergide ödül kazanan sanatçının en önemli ödülleri arasında DYO Resim Yarışması Ödülleri ile Devlet Resim ve Heykel başarı ödülleri sayılabilir. Sanatını doğadan bir senfoni olarak yorumlayan Gökçebağ’ın resimlerinde renk bütüne, ışık renge egemendir.

 

 

 

Yalçın Gökçebağ, çalışmalarını Ankara’daki atölyesinde sürdürmektedir.

 

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Tenten, Yediden yetmiş yediye bütün genç insanlar için tekrardan raflarda yerini aldı.

Bayraklı Belediyesi tarafından Türk Halk Müziğinin en önemli seslerinden Arif Sağ için düzenlenen "Ustaya Saygı Konseri" renkli görüntülere sahne oldu. Birbirinden değ...

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde 3 çocuk, topladıkları kitapları okumak isteyenlere dağıtıyor

Eğitim alanında dünyanın en prestijli organizasyonlarından biri olan NAFSA Eğitim Konferansı ve Fuarı bu yıl Amerika’nın Philadelphia şehrinde gerçekleşti.

Müzik tarihinin en büyük dehalarından biri olan Wolfgang Amadeus Mozart’ın yaşamı oratoryo oldu. Aynı zamanda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Senfoni Or...

Yazarlar
Website Security Test