Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

"Düz dünyacıyım" diyenlere Google'dan cevap

2.6.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Google'ın çeviri hizmeti olan Google Translate'e Ben bir düz dünyacıyım yazarsanız Google'ın vereceği cevaptan mutlu olmayabilirsiniz.

Bazen tartışma konusu olan dünya düzdür görüşünden dolayı bu görüşe sahip olanlara cevap için, popüler arama şirketi Google Translate'te küçük bir değişikliğe gitti. Buna göre Google Translate'te "Ben bir düz dünyacıyım" yazanlar "Ben tapınakçıyım" cümlesiyle karşılaşıyor. Genellikle düz dünyacıların derinlerden(İlluminati, tapınakçılar gibi) bu gerçeği bildiklerini söyledikleri için Google'ın da yazdığınız ben bir düz dünyacıyım cümlenize cevabı ben bir tapınakçıyım oluyor. Ancak Google Translate'te Türkçe'yle İngilizce'nin tamamen başarılı bir şekilde çevrilmediği için Türkçe kutucuğuna "Ben bir düz toprakçıyım" yazmalısınız. Bunun nedeni İngilizce'de Dünya'dan, bir gezegen olarak bahsedildiğinde, Earth sözcüğünün kullanılması. Düz Dünya yazarsanız straight world diye bir şey çıkacaktır bu da başarılı bir çeviri olmayacaktır.  

 

Geçtiğimiz yıl kasım ayında ise SpaceX şirketinin sahibi, Tesla'nın CEO'su Elon Musk düz dünya görüşünü savunanlara bir gönderme yapmıştı. Elon Musk attığı bir tweet'te - Neden onlarda Düz Mars topluluğu yok? demişti. 

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Uzman Psikiyatri Dr. Sıtkı Karaca, gelişen teknoloji ile hayatımıza giren sosyal medya platformlarındaki manipülasyonlar ve bilgi kirliliği konusunda değerlendirmelerd...

Göç ettiği istikameti incelemek için leyleğe takip cihazı takıldı. Cihazın getirdiği fatura ise biraz kabarık...

Karne hediyesi vermek isteyen ve bunun için ne alacağına karar veremeyenler için BiP oldukça kolay bir çözüm sunuyor.

Çocukların hayal dünyasından yararlanılarak üretilen ve Camatte 10 Haziran’a kadar sürecek 2018 Uluslararası Tokyo Oyuncak Fuarı’nda sergilenecek.

Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD) tarafından derlenen bilgilere göre Türkiye’de 2017 yılında bilişim pazarı büyüklüğünün 116,9 milyar TL olduğu ve yüzde 18,2’lik ...

Üç boyutlu yazıcıyla evlerin yapımına Hollanda'da başlandı.

Ağustos ayında tanıtılması beklenen Samsung Galaxy Note 9'un tasarımını gösteren bir video yayınlandı.

Yazarlar
Website Security Test