Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

SpaceX SES-12'yi fırlattı

6.6.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Elon Musk'ın şirketi SpaceX SES-12 telekomünikasyon uydusunu yörüngeye gönderdi.

Ünlü iş insanı Elon Musk'ın sahibi olduğu ve daha çok Mars projeleriyle gündeme gelen SpaceX şirketi Falcon 9 roketiyle birlikte Airbus Savunma ve Uzay şirketinin Asya Pasifik ve Ortadoğu'da hizmet vereceği telekomünikasyon uydusu SES-12'yi yörüngeye fırlattı. 22 yıl yörüngede kalabilecek yakıta sahip olduğu belirtilen SES-12 Falcon9 roketiyle fırlatılan 8. uydu. Öncesindeki 7 uydudan 5'i yine haberleşme diğer 2'si de ABD-Almanya bilimsel araştırma uydusu.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

3D görüntüleme teknolojisi ile vücut analizi yapmayı sağlayan yerli girişim Digime3D, Tarvenn’den 2,2 milyon lira değerleme ile yatırım aldı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Katı Atık Depolama Tesisi'nde, aylık 23 bin hanenin elektrik ihtiyacını karşılayacak enerji üretiliyor.

Uzman Psikiyatri Dr. Sıtkı Karaca, gelişen teknoloji ile hayatımıza giren sosyal medya platformlarındaki manipülasyonlar ve bilgi kirliliği konusunda değerlendirmelerd...

Göç ettiği istikameti incelemek için leyleğe takip cihazı takıldı. Cihazın getirdiği fatura ise biraz kabarık...

Karne hediyesi vermek isteyen ve bunun için ne alacağına karar veremeyenler için BiP oldukça kolay bir çözüm sunuyor.

Çocukların hayal dünyasından yararlanılarak üretilen ve Camatte 10 Haziran’a kadar sürecek 2018 Uluslararası Tokyo Oyuncak Fuarı’nda sergilenecek.

Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD) tarafından derlenen bilgilere göre Türkiye’de 2017 yılında bilişim pazarı büyüklüğünün 116,9 milyar TL olduğu ve yüzde 18,2’lik ...

Yazarlar
Website Security Test