Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Türk Eczacıları Birliği’nden Gürsan’a Akademi Onur ödülü

6.10.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Öğretim Üyesi  Prof. Dr. Arzum Erdem Gürsan, Türk Eczacıları Birliği Eczacılık Akademisi tarafından bu yıl verilmeye başlanan “Akademi Onur ödülü" ne layık görüldü.

Daha önce Sağlık Bilimleri alanında 2015 yılı TÜBİTAK Bilim Ödülü’nün sahibi olan ve 2016 yılında Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA)'nın 49. Akademi Genel Kurulu’nda TÜBA Asli Üyesi seçilen Prof. Dr. Arzum Erdem Gürsan İlaç Eczacılık Sağlık Bilim ve Teknolojileri Vakfı(IVEK) tarafından da 2017 yılı “Başarı Ödülü” verilmişti. Prof. Dr. Arzum Erdem Gürsan bu kez de Türk Eczacıları Birliği Eczacılık Akademisi tarafından,  eczacılık bilimine ve akademiye vermiş oldukları katkı ve hizmetlerden dolayı “Akademi Onur ödülü"nü Ege Üniversitesi’ne getirdi.

Prof. Dr. Gürsan ödülünü Dünya Eczacılar Günü kutlanması kutlaması kapsamında Türk Eczacıları Birliği tarafından 25 Eylül 2017 tarihinde Ankara’da düzenlenen “TEB Eczacılık Akademisi Bilim, Hizmet ve Teşvik Ödülleri” törenin de aldı.

Bugüne kadar Ege Üniversitesi’ne birçok ödülü getirmenin haklı gururunu yaşayan Prof. Dr. Erdem Gürsan, “2001 yılında TÜBA-GEBİP seçkin genç bilim insanı ödülünü almıştım. Üniversitemize GEBİP ödülünü getiren ilk bilim insanıyım. O günden bu güne birçok başarı öykümüz var. Ödüller başarılı çalışmalarımın bir takdiri. Akademik süreçte karşılaştığım herbir olumsuzluğa rağmen başarıyla projelerimi tamamladım. Başarı öykülerinizle sizi takip eden genç akademisyenler için de umut oluyorsunuz. Her zaman dediğim gibi: Herbir başarı değerlidir. Kurumlar, başarı öykülerine sahip çıkmalı ve daha görünür hale getirmelidir ki, kurumlara daha çok başarı gelsin. Türk Eczacıları Birliği Eczacılık Akademisi'ne başarıları görünür kıldıkları için teşekkür ederim” dedi.

Prof. Dr. Erdem Gürsan bilim insanının çalışma felsefesine de değinerek, “Bir bilim insanı ödül almak için çalışmaz, mevcut bir sorunu çözmek için araştırır, çalışır. Bu bilimsel çalışmaların sonuçları, yurtdışı ve yurtiçi dergilerde yayınlandığında diğer araştırmacılardan olumlu geri dönüşler alınınca biz doğru yoldayız ve çalışmalarımızı daha ileriye taşımamız gerekir şevkiyle daha çok çalışıyoruz. Bunlar bizi motive ediyor; tabi ki emeklerimiz ödüllerle de taçlandırılınca doğru yoldayız" diyoruz.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesi Temel Eğitim Bölümü Okul Öncesi Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sibel Sönmez, düzenli ve sağlıklı kahvaltı alışkanlığını...

Columbia Üniversitesi’nden nörobiyolog Maura Boldrini ve arkadaşlarının Cell Stem Cell dergisinde yayınlanan son buluşu çok önemli ve ilgi uyandıran bir tartışma başla...

Kaşkaloğlu Göz Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Bilgehan Sezgin Asena, diyabetin göz hastalıklarını tetiklediğini söyledi.

Görme bozukluğunun çocuklarda okul başarısını olumsuz etkilediğini belirten Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Tayfun Yeşilbalkan, “Öğrenme eyleminde en önemli duyu organ...

Uzmanlar balık tüketiminin kalp damar, şeker hastalıkları, yüksek tansiyon, kolesterol, depresyon ve zihinsel hastalıklar üzerine engelleyici ve tedavi edici etkilerin...

Medya takip ve raporlama ajansı PRNet, dünyadaki obez ülkeler sıralamasını konu alan araştırmayı inceledi.

İspanya’da bir grup bilim insanı, kanser hücrelerinin başladığı yerden vücudun başka bölgelerine yayılarak yerleşmesini (metastaz) engelleyen bir ilaç geliştirdi.

Yazarlar
Website Security Test