Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Kanserli hücreleri yenecek ilaç geliştirildi

3.7.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Kanser tarihe mi gömülüyor? Bilim insanlarından kanser tedavisinde devrim yapacak ilaç.

Kanserin tarihin tozlu sayfalarına karışmasına çok az kalmış olabilir. Bilim insanları kanser tedavisinde devrim yaratacak bir ilaç geliştirdiler. İlaç, histiyosit isimli beyaz kan hücrelerinin etkisini artırarak kanser hücrelerini yiyip yok etmesini sağlıyor. Nature Biodemical Engineering dergisinde yayınlanan makaleye göre fareler üzerinde denenen ilaç olumlu sonuçlar doğurdu. Özellikle göğüs ve deri kanserlerinde başarıya ulaşan ve farelere uygulanan tedavinin kısa sürede insanlar için de kullanılması hedefleniyor. Çalışma Harvard Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde Dr. Ashish Kulkarni önderliğinde yürütülüyor.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İzmir'de özel bir hastanenin kurucu ortağı Prof. Dr. Safiye Yılmaz, 'Uluslararası Sağlık Turizmi Birimi' kurduklarını açıklayarak, "Artık birçok yabancı hastamıza sağl...

Şanlıurfa Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde pediatri asistanına kaldırım taşıyla saldıran hasta yakınları, Dr. Bahattin Ahmet Yalçın'ı ağır yaraladı. Acil...

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Zerrin Tekinkuş, çocuklarda özellikle yaz aylarında artış gösteren ishal sorununa karşı aileleri uyardı.

Dünyanın en eski ekmek tarifi Ürdün'deki "Siyah Çöl"de ortaya çıktı. Ekmeğin günümüzdeki çok tahıllı ekmeğe benzediği belirtildi.

Daha sağlıklı olmak adına nikah şekeri yerine alternatiflere ne dersiniz?

Uzmanlardan diyabet uyarıları.

Obezite gençlere göre başarıyı azaltıp, mutsuz ediyor.

Yazarlar
Website Security Test