Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

4 nesil aynı okulda

16.9.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Batıçim Murahhas Azası Tufan Ünal’ın eşinin annesi, eşi, kızı ve torunu aynı okulda eğitim alarak 80 yıllık eğitim öyküsüne imza attılar. Gülgün ve Tufan Ünal’ın ilk torunları Ela Ayşegül Başer’in Amerikan Koleji’nde eğitim hayatına başlamasının ardından, Ailenin 4 kuşağı aynı okulun kapısından girmiş oldu. Ailenin 4. nesil olarak Amerikan Koleji’ne başlayan Ela Ayşegül Başer’in birinci sınıf töreninde yanında yine Amerikan Koleji’nden mezun annesi, anneannesi ve büyükannesinin bulunmasıyla 80 yıllık Amerikan Koleji fotoğrafı ortaya çıktı.

4 kuşak aynı okulda

1971 yılında Amerikan Koleji’nden mezun olan Tufan Ünal’ın endüstri mühendisi eşi Gülgün İzmiroğlu Ünal, 1998 yılında yine Amerikan Koleji’nden mezun olan kızı Psikolog Selin Ünal Başer ile birlikte torunu Ela Ayşegül Başer’in Amerikan Koleji’nde yapılan birinci sınıf törenine katıldı. Ancak bu hikayeyi daha ilginç kılan ise bu 3 kuşağın bir üstü olan büyükanne Yıldız Tınaz İzmiroğlu da yanlarındaydı ve o da tam 80 sene önce 1937 yılında kendisinden sonra gelecek 3 kuşak gibi Amerikan Koleji’nde okul hayatına başlamıştı.

80 yıl sonra torununun kızı ile

1945 yılında mezun olduğu Amerikan Koleji’nde kızları, torunu ve şimdi de torunun kızının okumasına şahit olan büyükanne İzmiroğlu, kızı ve torunuyla beraber tören sırasında büyük bir mutluluk yaşadı. 80 sene önce 1. sınıf öğrencisi olarak bulunduğu amfide bu sefer torunun kızı Ela Ayşegül Başer’in töreni için bulunmaktan onur duyduğunu ifade eden büyükanne İzmiroğlu, “Amerikan Koleji’ni İzmir’in en köklü okulu yapan da bu devamlılık. 80 sene önce 1937 yılında 1. sınıf öğrencisi olarak bu amfideki heyecanımı unutamıyorum. 80 sene sonra yine aynı amfide bu sefer torunumun kızı Ela Ayşegül Başer’in heyecanına ortak oluyorum. Bundan büyük mutluluk ve gurur olabilir mi… En az Ayşegül kadar heyecanlıyım, umarım ailemin bundan sonraki nesilleri de burada eğitim hayatına başlar” diye konuştu.

4 kuşaktır aynı okuldalar

Büyükanne Yıldız Tınaz  İzmiroğlu,  Mezuniyet yılı: 1945.

Anneanne Gülgün İzmiroğlu Ünal, Mezuniyet yılı: 1971,

Anne Selin Ünal Başer,  Mezuniyet yılı: 1998,

Ela Ayşegül Başer, Amerikan Koleji 1. sınıf öğrencisi

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Dünyanın en pahalı 10 şeyi nedir? Dünyanın en pahalı ürünleri arabadan gıdaya, giyimden heykele çok çeşitli. İşte listemiz.

Sosyal medyada dolaşan görüntü izleyenlere 'nasıl ya' sorusunu sordurtuyor.

Türk bilim insanı insanların doğru beslenerek 175 yaşına kadar yaşayabileceğini söyledi.

Sıcak havaların etkisiyle birçok kişi serinlemek amacıyla deniz, göl, akarsu, dere veya havuzdan yararlanıyor. Sahil yörelerinde cankurtaran eğitimi almış kişilerin gö...

İsviçreli Chloe Diamant adlı kadınla vatandaşımız Hakkarili Selçuk Durgun hayatlarını birleştirdiler.

Şimdiye kadar insanlığın Afrika'da doğduğunu biliniyordu. Çin'de yeni bulunan aletler bilineni değiştirecek.

600 derece sıcaklıkta tatbikat yapan itfaiyeci: Artık namazlarımı kılacağım dedi.

Yazarlar
Website Security Test