Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Türkiye lionslarının toplantısı Foça’da yapıldı

19.9.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Türkiye’deki Lions Federasyonları ve kulüplerinin başkan ve yöneticileri Foça İlçesi’nde toplandı. 300 dolayında üyenin katılımıyla Clup Phokaia’da gerçekleştirilen toplantılarda 2017 – 2018 hizmet döneminde gerçekleştirilecek faaliyetler görüşüldü.

Türkiyenin çeşitli il ve ilçelerinden gelen lionsların programı (15 Temmuz 2017 Cuma Günü) İzmir Büyükşehir Bandosu’nun çaldığı marşlar eşliğinde yapılan yürüyüş ve Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtına çelenk sunumu ve saygı duruşuyla başladı.  

Açılışın ardından Club Phokaia’da iki gün devam eden toplantılara Uluslararası Lions MD 118 Konfederasyonu Konsey Başkanı Danyal Kubin, geçmiş dönem uluslar arası direktörler Oya Sebük ve Nesim Levi,( 118 T, 118-U, 118 R, 118 K, 118 E, 118 Y Bölgeleri) Federasyon Başkanları Tuba Yılmaz, Adnan Babür Gündüz, Hayri Tuna Yükselen, Ali Özerk, Celil Vardar, Mahmut Tanyol, federasyonların yönetim kurullarında bulunan üyeler ve kulüp başkanları katıldı.

Türkiye Lionslarının sezonun ilk büyük toplantısına ev sahipliği yapmaktan büyük onur duyduklarını belirten Phokaia Lions Kulübü Başkanı Hayri Tuna Yükselen hemen her ilden bir temsilcinin Foça’ya geldiğini söyledi. Yükselen; “Önümüzdeki dönem nasıl hizmet götüreceğiz, hangi projeleri hayata geçireceğiz, projelerimizi kimlerle yapacağız gibi konuları tartışıp karara bağladık. Dünya Lionsları 2021 yılına kadar 200 milyon kişiye hizmet götürecek. Bizim hedefimizde Türkiye’de en az 2 milyon kişiye ulaşmak. Nerde bir ihtiyaç sahibi varsa onu bulmayı ve yardım etmeyi görev sayıyoruz. Önümüzdeki yıllarda da devletimize ve ülkemize elimizden gelen her türlü katkıyı yapmaya devam edeceğiz.”dedi.

Yükselen; toplantıların dışındaki zamanlarda konukların denizden ve karadan ilçenin doğal ve tarihi yerlerini gezme olanağı bulduğunu sözlerine ekledi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Elazığ’da bal sağımı sona ererken, iklim değişikliğinden dolayı bal üretiminde geçen seneye oranla yaklaşık 5 kat düşüş yaşandığı belirtildi.

Turan Dursun'un ölümünün 28. yıl dönümü.

İzmir Gümüldür'de bir dalış grubu deniz altında midye ve mısır yedi.

Önceki gün hayatını kaybeden Ege Üniversitesi (EÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Tamer Keçecioğlu son yolculuğuna uzun yıllar g...

‘İnsanlara İnanın’ videosu 15 milyon kez görüntülenen ve ‘Size Bir Sır Vereyim mi?’ adlı kitabıyla tanınan girişimci, iş adamı, eğitmen Ziya Şakir Yılmaz, başarının il...

Ebeveyn okulunda konu teknoloji bağımlılığı.

Adana'da bir taksici tarafından bakılan ve kendi bölgesini koruyan sokak kedisi "Mırmır" çevreden geçen köpeklerin korkulu rüyası oldu.

Yazarlar
Website Security Test