Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

21. Tülay Aktaş Gönüllü Kuruluşlar Güçbirliği Ödülleri sahiplerini buldu

6.10.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Eski İzmir Valisi ve İçişleri Bakanlarımızdan Kutlu Aktaş'ın eşi, şehir gönüllüsü merhum Tülay Aktaş'ın 1996 yılında ölümünün ardından İzmir' deki 300'e yakın sivil toplum kuruluşunun bir araya gelerek oluşturduğu "Tülay Aktaş Gönüllü Kuruluşlar Güçbirliği “ bu yıl 21. Kez Devajans Bütünleşik Pazarlama İletişimi tarafından gerçekleştirilen “Karşılıksız Hizmet Ödül ve Anı Toplantısı” ile bir araya geldi. E.Ü Atatürk Kültür Merkezi Tiyatro Salonu'nda gerçekleşen törene yüksek sayıda katılım sağlandı.

İl Dernekler Müdürlüğü Yaşam Boyu Gönüllülük Ödülü, İzmir Gönüllüsü ve Tülay Aktaş Karşılıksız Hizmet Ödülleri verildi. 21 yıldır olduğu gibi bu yıl da Devajans Başkanı Erhan Gölbey'in moderatörlüğü ile gerçekleşen program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra Güçbirliği Sözcüsü Fatoş Dayıoğlu’nun açılış konuşmasıyla başladı.

Fatoş Dayıoğlu konuşmasında Tülay Aktaş’ın önder bir gönüllü olduğunu ve bayrağı ondan devraldıklarını belirtirken bu törene projeleri ile katılan ve farkındalık yaratmaya çalışan bütün sivil toplum kuruluşlarına ve destek veren tüm kurum ve kuruluşlara ve gönüllü dostlarımıza teşekkür ediyorum dedi.

Pınar Ilgaz’dan gönüllülük üzerine söyleşi

Etkinliğin bu yıl ki konuk konuşmacısı Türkiye’nin en önemli danışmanlık şirketlerinden birisi olan ARGE Danışmanlık’tan Pınar Ilgaz oldu. Ilgaz gönüllülüğün toplumsal gelişmede ne kadar önemli olduğunu katılımcılarla paylaştı. Birçok yaşanmış olaydan yola çıkarak gönüllülük üzerine söyleşisini tamamlayan Pınar Ilgaz’ı davetliler dakikalarca alkışladı. Söyleşi’nin ardından, Tülay Aktaş’ın torunu Ege Tokuş’un vokalistliği yaptığı müzik grubunun söylediği şarkılar ile izleyenler duygusal anlar yaşadı.

İzmir sevdalıları unutulmadı

Düzenlenen etkinlikte İzmir’i seven ve İzmir’e gönüllü olarak katkı sağlayanlar da unutulmadı. Birçok alanda çalışma ve sosyal yatırımlar yaparak gönüllülük esası ile toplumsal faydayı amaçlayan Hanri Benazus, Aysel Baysak ve Rami Berki’ye İzmir Gönüllüleri Ödülü verildi. İl Dernekler Müdürlüğü Yaşam Boyu Gönüllülük Ödülleri; Dr. Şahavet Mucuk, Prof. Dr. Benal İnceer ve Gülsen Keserman’a Yaşam Boyu Hizmet Ödülü’nü takdim eden İl Dernekleri Müdürü Turgay Esen gönüllü kuruluşlar ile işbirliğinin ve güç birliğinin artarak sürdürüleceğini belirtti.

Jüri Özel Ödülleri; Kadın Adayları Destekleme Derneği (KADER) İzmir şubesinin “Kadın Yurttaşları Güçlendirme Projesi” ve Inner Wheel 244.Bölge Federasyonu’nun “Smyrna’dan İzmir'e Projeleri”ne verildi.

Bu sene bir ilkin gerçekleştirildiği etkinlikte, jürinin değerlenrmesine sunulan projelerden 3 tanesi eşit oy alarak Karşılıksız Hizmet Ödülü’ne layık görüldü. Tülay Aktaş Karşılıksız Hizmet Ödülü; İzmir Rehabilitasyon Spor Kulübü Derneği’nin “Karşılıksız Hizmette 33 yıl - istihdamlı Hasta ve Yaşlı Hizmetleri Hasta Kabul işlemleri projesi”, Ege Orman Vakfı’nın "Ormanlar Yaşasın Diye" projesi ve Ege Çağdaş Eğitim Vakfı’nın “Yamanlar Eğitim Merkezi Okul Öncesi Oyun Grubu” projeleri kazandı. Kazanan derneklerin ödüllerini Aktaş Ailesi’nden Gürhan ve Gülay Aktaş, Fatoş Dayıoğlu, Şener Anadol ve Neşecan Hürtürk takdim etti. Tören ödül sahiplerinin bir arada toplu fotoğraf çektirmesiyle sona erdi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Önceki gün hayatını kaybeden Ege Üniversitesi (EÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Tamer Keçecioğlu son yolculuğuna uzun yıllar g...

‘İnsanlara İnanın’ videosu 15 milyon kez görüntülenen ve ‘Size Bir Sır Vereyim mi?’ adlı kitabıyla tanınan girişimci, iş adamı, eğitmen Ziya Şakir Yılmaz, başarının il...

Ebeveyn okulunda konu teknoloji bağımlılığı.

Adana'da bir taksici tarafından bakılan ve kendi bölgesini koruyan sokak kedisi "Mırmır" çevreden geçen köpeklerin korkulu rüyası oldu.

2018 verilerine göre Türkiye'deki Suriyeli sayısı 3 milyon 541 bin 572 kişi. Suriyeliler en çok İstanbul'u, en az Bayburt'u tercih ediyor

Çocuklarda yemek yemeden önce biraz oyun oynamak iştah açıyor.

Acıbadem Adana Hastanesi Psikologu Hande Nacar Baş, evlenme telaşında olan ya da evlenme kararı alan çiftleri uyararak, "evet demeden önce düşünün" dedi.

Yazarlar
Website Security Test