Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş
Ana Sayfa / 

Casus Papaz

3.8.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

GÖZLEM’deki 20 Temmuz tarihli yazımızda, ABD Başkanı Trump’ın papaz Brunson’un serbest bırakılmamasının tam bir rezalet olduğunu” söylemesi üzerine, esas rezaletin, “bir ABD Başkanının binlerce kilometre öteden Türkiye yöneticilerini böyle suçlayabilmesidir” diye yazmıştık.

Bu olaydaki rezaletler daha da yaygınlaştı geçtiğimiz hafta; ABD Başkan Yardımcısı Pence denilen tehlikeli adamın, "yaptırımlar Brunson serbest kalana kadar sürecek" demesiyle doruğa vardı. Arkasından, ABD’nin Adalet Bakanı Gül ve İçişleri Bakanı Soylu hakkında yaptırım kararı alması geldi.

Yalnızca iktidar kanadı değil Türkiye’yi seven herkes şiddetli bir tepki gösterdi bu yaptırım kararına. 15 Temmuz darbe girişiminin arkasında Pensilvanya’daki kişinin olduğunu bildiğini ifade eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “ABD’nin aldığı karar Türk halkının onurunu rencide ediyor” dedi; “mütekabiliyet kurallarına uygun olarak ABD’li bakanlar hakkında aynı kararın alınmasını” beklediğini dile getirdi.

İYİ Partili Aydın Sezgin yaptırım kararını “küstahça” diye nitelerken, CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz ise, “ABD ile ittifak ilişkisinin artık sona erdiğini görüp, yeni bir ilişki düzeyi kurmak gerekiyor” dedi.

Önemli gelişmeler
Tüm bu gelişmeler dünya siyasetinin yeni bir yöne doğru evrildiğine işaret ederken, bazıları ABD’nin dünya siyasetindeki patron rolünün yavaş yavaş sönümlendiğini hâlâ algılayamıyor. Geçenlerde Brunson konusunun tartışıldığı bir açık oturumda, bir konuşmacı “papazın FETÖ ve PKK ile ne ilgisi olabilir” diye soruyordu saf saf.
Bu gibi insanlar FETÖ’nün de PKK’nın da arkasında Amerikan gizli servislerini yönlendiren karanlık güçler olduğunu göremiyorlar ya da Amerikan hayranlığı onları kör ediyor. Sümüklü Fetulah nerede barınıyor? Amerikan gizli servislerinin tapulu malı olan bir malikanede. PKK’nın Suriye’deki yan kolu YPG’ye binlerce TIR ağır silahı kim verdi? Onları dost kuvvet ilan edenler kim? İsrail ve ABD yöneticileri.
15 Temmuz Amerikancı kalkışmasında FETÖ ile PKK’nın elele verdikleri, darbe yargılamalarında açığa çıktı. İncirlik üssü ana harekat merkezi olarak kullanılırken, Kandil de pusuda bekliyormuş.

Din adamlarının rolü
Emperyalizm, sahte din adamlarını yayılmacı emelleri için hep kullana geldiler. Suudi Arabistan’da “vahabilik” diye uyduruk bir anlayışın yerleşmesini, Osmanlı Devletini zayıflatmak için 200 yıl önce İngilizler sağladı. Genç Cumhuriyeti yıkmak için Seyid Rıza, Şeyh Said gibi ajanları da İngilizler manipüle etmedi mi?
Bugün bu pis rolü Amerikalı karanlık güçler üstlenmiş durumda. Afganistan’da Sovyetler Birliğini yıkmak için kimler Taliban’a, Usame Bin Ladin’e milyarlarca dolarlık silah yardımı yaptı? IŞİD denilen terör örgütünü oluşturan kim? Bütün bu pisliklerin arkasında Amerikan gizli servislerinin olduğu artık saklı değil.

Nerdeyse 30 yıl oluyor. İzmir’de oturduğum apartmanda bir ara Norveç, Güney Kore, ABD kökenli kendi içine kapalı bir grup kalıyordu. Birkaç yıl oturup çıktılar. Ancak, onların çıktığını bilmeyen “dostları” kart yollamayı sürdürdü. Ortak posta kutumuza bırakılan bu kartlarda yazılanlardan, bu grubun Türkiye’de çalışan bir misyoner grubu olduğu anlaşılıyordu. Teksas’ta bastıkları Türkçe İncil’leri Türkiye’ye nasıl soktuklarından, bunun heyecanından söz ediyor, sık sık “Kürdistan”a gitmeyi hedeflediklerini vurguluyorlardı.

Brunson’ın basit bir papaz olmadığı, ABD’li yöneticilerin ısrarından da anlaşılıyor. Ege Cansen’in “casus gibi takas” edilmesini önermesi de ilginç. Bu ulusal bir krizdir ve HDP dışında tüm partilerin ABD’ye diş göstermesi olumludur. Cumhurbaşkanı bu durumu iyi değerlendirmeli. Önümüzde sıkıntı tepeleri var. Bu tepelerin, sadece yüzde 52’lik bir uzlaşma ile aşılamayacağını anlamalı artık Cumhurbaşkanı ve adamları.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Yazarlar
Website Security Test