Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş
Ana Sayfa / 

Bayramın gündemi Turkcell, Türk Telekom, Vodafone

24.5.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

GSM operatörleri Ramazan Bayramına damga vurdu. Türkiye'de birçok noktada şebeke sorunu yaşayan kullanıcıların şikayetleri üzerine operatör şirketleri açıklama yaptı. Koronavirüs ve sokağa çıkma yasağı nedeniyle bu yıl operatör şirketlerine aşırı bir yüklenme olduğu değerlendiriliyor.

Koronavirüs (Kovid-19) pandemisi nedeniyle sokağa çıkma yasağı ilan edilen Ramazan Bayramı'nda operatör şirketleri sosyal medyada en çok konuşulan konulardan biri oldu.

Birçok vatandaş sosyal medyada şebekelerde sorun olduğunu ve yakınlarıyla konuşamadığını yazdı. Koronavirüs nedeniyle birçok sektörün evde çalışmaya başlaması ve eğitim kapsamında derslerin de online olarak verilmesi nedeniyle internet bağlantılarında yaşanan sorun uzun süredir konuşulmaktaydı.

Operatörlerdeki son büyük sorun Silivri'de 26 Eylül 2019 tarihinde yaşanan deprem 5.8'lik deprem sonrası olmuştu.

OPERATÖRLERDEN AÇIKLAMA

Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone bu kez sorunun kendilerinden kaynaklı olmadığını belirten açıklamalar yaptılar.

Turkcell'den yapılan açıklama şöyle:

"Turkcell’lilerin diğer Turkcell’li kullanıcılara doğru yaptıkları aramalarda herhangi bir aksama bulunmamaktadır. Şebekemizden diğer operatörlere yönelik gerçekleşen aramalarda ise Turkcell kaynaklı olmayan kesintiler meydana geldiği görülmektedir."

Vodafone Türkiye'den yapılan açıklama şöyle:

"Diğer operatörler yönüne yaptığınız aramalarda problem yaşıyor olabilirsiniz. Sorun Vodafone kaynaklı değildir."

Türk Telekom'dan yapılan açıklama şöyle:

"Diğer operatörlere doğru yaptığınız aramalarda yaşanan sorun, Türk Telekom kaynaklı değildir. Türk Telekom kullanıcılarının kendi aralarında yaptıkları aramalarda hiçbir sorun yaşanmamaktadır."

Kullanıcılar sosyal medyada yaptıkları yorumlarda, operatörlerde ve internet sağlayıcılarında Koronavirüs süreci başından itibaren şebeke sorunları yaşandığını ve olası bir afet durumunda çok daha büyük problemlerin yaşanmasından duydukları kaygıları dile getiriyorlar.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Yazarlar
Website Security Test