Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş
Ana Sayfa / 

Jandarma Astsubay'dan Atatürk'e hakaret: İngiliz Ajanı

2.7.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Atatürk videolarına yorum yapan Jandarma Astsubay Rafi Ceran, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e ''İngiliz Ajanı'' diyerek sosyal medyada tepkilerin odağı oldu.

Facebook’ta Ankara Hasanoğlan Köy Enstitüsü adlı profilin paylaştığı Atatürk videolarına yorum yapan jandarma astsubay Rafi Ceran'ın, Atatürk için 'İngiliz ajanı' dediği iddia edildi ve Ceran Twitter ve Ekşi Sözlük gibi platformlarda gündem oldu.

Cumhuriyet'in haberine göre, Atatürk'le ilgili gerçekleri söylemek için Koruma Kanunu’nun kaldırılması gerektiğini söyleyen Rafi Ceran, yorumlarının ortaya çıkmasının ardından Facebook hesabını kapattı, daha sonra tekrar açtı.

Rafi Ceran adlı jandarma astsubay ekşisözlük'te ve Twitter'da tepkilerin hedefi oldu. Pek çok kullanıcı, İçişleri Bakanlığı'nın Rafi Ceran hakkında inceleme başlatılıp başlatılmayacağını sordu.

GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILDIĞI AÇIKLANDI

Kars Valiliği ise tepkilerin ardından yaptığı açıklamada, "Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Rafi Hasan Ceran’ın sosyal medya hesabından devlet büyükleri aleyhine ve görev alanı dışında yapmış olduğu paylaşımlarla ilgili olarak hakkında disiplin soruşturması başlatılmış olup soruşturmanın selameti açısında 2 Temmuz 2020 günü görevden uzaklaştırılmıştır" ifadeleri kullanıldı.

Ceran'ın muhalefet partileri liderleri hakkında yaptığı paylaşımlar;

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Yazarlar
Website Security Test