Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş
Ana Sayfa / 

MHP, “Türkçülük” sınavında!..

20.10.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

“Barzani ile ilişkiler konusunda daha sakin ve dikkatli olmalıyız” diyen Ahmet Davutoğlu ile “kıyasıya” bir Barzani kavgasına giren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “karşılıklı hakaretler yağdırılan” ilk raunttan sonra, devreye Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın’ı soktu ve “kavga, mahalle kahvesi tartışması üslubu” kazandı.

Ahmet Davutoğlu’nun açıklamalarına “Erdoğan ve AKP’den ses gelmezken”, adeta “onların vekaletini üstlenen” Bahçeli ve arkadaşları, “her hal ve şartta Erdoğan desteğini göstermeye devam edeceklerini” ortaya koyarken, birdenbire “MHP’nin aslı ve kökü ile ilgili” bir bomba patladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, muhtarlarla yaptığı toplantıda, “Türk’üm demek hakkındır, Ama Türkçülük yapamazsın, Türkçülük bölücülüktür" deyiverdi.

Bu sözlere Meral Akşener / Ümit Özdağ / Koray Aydın cephesinden “çok sert tepkiler” gelirken, MHP Genel Başkanı ve arkadaşlarından ses seda çıkmadı; halbuki herhalde rahmetli Alparslan Türkeş’in kemikleri mezarında sızıl sızıl sızlamıştı, bu söz üzerine.

Akşener, “Sayın Cumhurbaşkanı keşke yüz sayfa Türk tarihi ve dünya tarihi bilseydi, Gaspıralı ve Atatürk’ü anlasaydı, Türkçülüğün manasını idrak ederdi. Yazık” dedi

Koray Aydın “Türkçülüğü ve Kürtçülüğü” anlattı; “Sayın Cumhurbaşkanı geçmişte de benzer ifadeleri kullanmış hatta ‘Türk milliyetçiliğini ayaklar altına aldığını’ da söylemişti. Başbuğumuz Alparslan Türkeş’e göre Türkçülük, Türk milliyetçiliğinin bir diğer adıdır. Türk’ün ruhuna ve faydasına uygun hareket etmektir. Yusuf Akçuralar, Ziya Gökalpler, Nihal Atsızlar, Erol Güngörler Türkçüdür, Türk milliyetçisidir. Bunların hangisi bölücülük yapmıştır? Türkçülükle, Kürtçülüğü aynı şeyler olarak sunmak ise ayrı bir akıl tutulmasıdır. Kürtçülük Barzani’dir, Apo’dur, bölücülüktür.”

Özdağ ise, “Türkçülük Türk milletine kayıtsız şartsız sevgi ve sadakattir. Sadakati Türk milletine olmayanlar Türkçülüğü bölücülük zanneder” dedi.

Peki, “milliyetçilik” adına attıkları zaman mangalda kül bırakmayan Bahçeli ve arkadaşlarının “susması” acaba ne anlama geliyor, Türk milliyetçileri ve ülkücüler merak ediyor, hem de çok!!!

Haftanın Adamı

Melih Gökçek / Aziz Kocaoğlu


Bu hafta “Haftanın Adamı” sütunumda “iki Adam” var; Melih Göçek ve Aziz Kocaoğlu!..

Uzun yıllardan beri, Melih Gökçek ile onun “mekan ve zaman gözetmeden” polemik savaşı açtığı Aziz Kocaoğlu, ayrıca “Ankara’yı o hâle getiren” bir Büyükşehir Belediye Başkanı ile “İzmir’i bu hâle getiren” bir Büyükşehir Belediye Başkanı” olarak da yarışıp durdular!..

“O hâl ile bu hâl” gelecek yıl büyük bir ihtimal ile “halkın önüne konulacak sandık” ile sınava girecekti; “o hâl ve bu hâlin sahipleri” ile beraber!..

Ne var ki, Melih Gökçek, “hiç beklemediği” ve “önce direnip, sonra pes ettiği” bir darbe ile “o sınava girmekten” mahrum kaldı.

Aziz Kocaoğlu ise, “benim görüşüme göre”, eğer sağlık gibi bir sorunu olmazsa “Ben adayım” diyerek halkın sandığına gidecek ve gene benim tahminime göre “yeniden” seçilecek!..

“O hâl”, OHAL’den darbe yedi, ama “Bu hâl” göreve devam ediyor, hem de meydan okuyarak, işte haberi:

“İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, muhtarlar buluşmasında önemli mesajlar verdi: ‘Kültürpark’ta bir karış toprak satılmayacak. Orada inşaatı azaltıp yeşili çoğaltmak istiyoruz. Bizim tıynetimizde kenti bozmak yok, kentliye kente hizmet var. Bugün hâlâ Basmane Çukuru’nu konuşanlar var. Türkiye Cumhuriyeti’nde sözleşmesi bitmiş, anlaşması yapılmış bir konuda, masa başına oturup da yerel yönetimin hakkını 1.5 kat artıran başka bir delikanlı bulursanız, getirin benim karşıma, konuşun’ dedi.”

 

Bir “zina” sorusu var!..

“Müftülerin ve vekalet verdikleri imamların resmi nikah kıymasına dair” kanun, bütün tepkilere rağmen Meclis’te kabul edildi.

Deniyordu ki; “Neden karşı çıkıyorsunuz, siz nikahsız beraber yaşamayı meşrulaştırmaktan mı yanasınız? Bu kanunla resmi nikahsız yaşayan çok çift evleneceklerdir.”

Tepki gösterenlerin büyük çoğunluğu ise, “Atılan adımın, bu kadarlıkla kalmayacağını, ardından bu uygulamada Medeni Kanun yerine Mecelle hükümlerin getirilmesi adımlarının atılacağı” düşünüyorlardı; “Zira, Milli Eğitimi, dini eğitim ağırlıklı hâle getiren uygulamalar ortada” diyorlardı.

Ve de haklı olarak “Müftü nikahını çıkaranlara” soruyorlar; “Madem öyle de, neden ‘Zinayı suç olmaktan çıkaran’ kanunu Meclis’ten çıkardınız?..”

Cevap verecek, beri gelsin!..

 

Bunlar nasıl rektör?

Göreve gelir gelmez, ilk iş olarak “adı da ‘Cumhuriyet olan’ Üniversitesinin WEB Sitesi’nden Bayrak ve Atatürk resimlerini kaldıran” ve tepkiler üzerine “büyüteçle zor görünecek minicik resimlerini koyan rektörden sonra, bir yenisi girdi gündeme!..

Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, Facebook hesabından “bir kadınla erkeğin tokalaşması (Kendisinin de resmi var) ile ilgili olarak paylaştığı” mesajda “Yabancı bir kadının elini tokalaşmak için tutmak, ateş tutmaktan daha korkunçtur. Bir erkek ve kadının, nikahsız olarak ellerinin birbirine değmesi ve yalnız kalmaları caiz değildir, haramdır” dedi.

7’inci Asırda söylenmiş bir sözü / hadisi kaynak gösteren ve 21’inci Asırda “laik bir hukuk devletinin rektörü olan” bu zat, “nişanlılıkta dahi beraber gezmeyi ve birbirlerinin ellerini tutmayı ‘günah sayan’ açıklamasının gördüğü tepkiler üzerine “Ayet ve Hadisler Kâinatın Tümüne Bir Buyruktur” başlıklı yeni bir açıklama daha yaptı. “Bu paylaşımı bir lüzum üzerine yaptım. Keşke daha önce yapsaydım diye düşünüyorum. Ferasetli Müslüman evlatları bu durumdan kendine çıkarsama yapacaklardır” dedi.

Ey Rektör Efendi, sen “inanç” dünyanda ve özel hayatında “böyle” düşünebilir, “böyle” uygulamalar yapabilirsin; ama Anayasa ortada, “devlet görevindeyken”, bu açıklamalar ne anlama geliyor, sen “fetva verici misin?..”

Gençlerimiz kimlere teslim ediliyor, Yarabbim; insan gördükçe, okudukça, duydukça, “yarınların Türkiyesi için” endişe içine düşüyor, düşüyor da bilmem ki, “ana muhalefet partisinin tepe yönetimi” Mars’ta mı yaşıyor?..

 

Sözün Özü

AKP Genel Başkanlığı “AKP’li belediye başkanlarını istifa yolu ile görevden alırken”, yakında İçişleri Bakanlığı “müfettiş / rapor / görevden alma” uygulaması ile “en az o kadar sayıda” muhalefet partisi belediye başkanını koltuğundan edecek; yaşayıp göreceğiz!..

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Yazarlar
Website Security Test