Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş
Ana Sayfa / 

9 nisan haftası burç yorumları

9.4.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Aşk, güçlü olanı mı sever yoksa?

Nisan…İlk yazın ikinci yenisi…Kısaca hayat… Rüzgarları, şimşekli yağmurları, serin akşamları ama aynı zamanda tomurcuklardan çiçeklere dönen ağaçları, etrafta dolanan kedi yavruları… Önümüzdeki hafta 17 Nisan’da yeni bir enerjiyle karşılayacak gökyüzü bizi. Önce yeni ay yaşanacak Koç burcunda. Daha sonra Şiron, 7 yıllık yolculuğunun ardından Koç Burcuna geçecek, balıktan ayrılarak. Hiçbir acı sonsuza kadar sürmüyor ve her yara, dermanıyla birlikte geliyor aynı zamanda. Şiron, bizim en çok yara aldığımız yerleri gösterir, öte yandan şifa bulduğumuz alanlardır onun elinin değdiği.

Bu hafta yeniye hazırlık haftası…Kendimizle yüzleşmek, yedi yıl boyunca yaşadıklarımızı gözden geçirmek için bir fırsat…Ve  haftanın başrol oyuncusu Venüs… Hayattan aldığımız zevk, sevgi ve değer prensibi Venüs, ilişkilerde gücü, enerjiyi, mücadeleyi aktaran Mars’la uyumlu birliktelik sergiliyor. Rekabet ve aşk..

Keyifli haftalar...

Koç ve Yükselen Koçlar:  Özüne giden yolda olduğunu hissediyor musun bu aralar? Kararlar alırız çoğu zaman üzerini çizdiğimiz. Sadece aklımızdan geçen kararlar, niyet denizine bile atmadığımız. Bu aralar çok fazla kararlar alıyorsun kendinle ilgili. Ama bir yandan ah o zihin sesi yok mu? Sürekli geçen zamanı, geçmiş hataları,  kararları ya da “ bak aslında onlar senin arkadan neler demiştiler” i hatırlatıp duruyor sana. Bence terk et tüm yanlış notadan ses verenleri. Kendine ayır bu haftayı. Karanlık dolabının içine attığın anılar, kaygılar, başarısızlık korkusu, ihanet acısı seni yaralayan her ne varsa, mavi çöp poşetine at. Mavi, yeni rengin olsun, her ne kadar kırmızı sana yakışsa da. Bu hafta, keyfi harcamalarında bir artış yaşayabilirsin. Kariyerinle ilgili konularda, kendini daha cesur ve atak hissedebilir, kendine ait girişimin temellerini atabilirsin. Bir de seyir terasından bak hayatına…Neler göreceksin teleskopundan?

Boğa ve Yükselen Boğa:Tam da şimdi olması gerekeni, olduğu gibi kabule hazır mısın? Büyük umutlar besledin yarına dair. Umudun ne zaman ufkun üstüne çıksa, hemen yayından bir ok fırladı. Önce yara, sonra şifa diyerek geldin bugünlere. Bu hafta bir ev ödevi ver kendine. Uzun bir yolculuğa çıkmaya hazırlanıyorsun. Bir nevi köprüden önceki son çıkıştasın akışa uyma niyetiyle. Yanına alacaklarının listesini yap ve yanıtlarını aradığın sorularına yoğunlaş. Neyi öğrenmek istiyorsun en çok? Ne için zırhını giyip savaşabilirsin? Gizli hazinelerini nasıl koruyacaksın? En önemlisi hazır mısın tepeden tırnağa, bedeninden ruhuna kadar değişime? Yaklaşan değişimin ayak sesleri duydukların. Sen ki hazırlık yapmadan kapı dışarı çıkmazsın. O nedenle iyi değerlendir hem bu haftayı, hem de gelmeye hazırlanan 30 günü. Kendinle uyum içinde ol, sevgini içinde tutma göster. Özellikle evliliğinde yakın geçmişten taşıdığın sorunları, değerlendiremediğin fırsatları yeniden gözden geçir.

İkizler ve Yükselen İkizler:Yeni rota oluşturuldu bile. Önünde uzanan yedi gün, biraz da muhasebesi gibi gün yüzüne çıkarmadığın hayallerinin. Dönsen öğrencilik yıllarına, elinde bir ucu mavi, bir ucu kırmızı kalemin. Ne yazarsın kendine? Şimdiki halinden, yaşantından, kartvizitindeki ünvanından memnun musun? Seçtiğin hayatımı yaşıyorsun yoksa sana seçtirilenleri mi? Son bir aydır, geriye dönüşler zihninde. Unuttuğun hayallerini, hayata geçiremediğin fikirleri yeniden hatırlatmaya çalışıyor iç sesin. Şimdi şifa niyetine çıkmalısın yola. İncindiğin yerden inciler çıkarabilirsin. Kararını verdin artık, dur, bekle daha değil, hazır değilim, rahatım yerinde diyen sesleri sustur. Boğazındaki düğümleri çöz…

Yengeç ve Yükselen Yengeç:  Bazen uçurtma gibisin, gökyüzündesin, süzülüyorsun tüm alımınla. Ama ip hep başkalarının elinde. Özgür kalamıyorsun. Çıtalarına güvenmiyorsun, kağıtlarının en ufak bir rüzgarda yırtılmasından korkuyorsun. Galiba en doğru yüklem “ korkuyordun” olmalı. Yeni başlayan hafta kulağına güzel haberler fısıldıyor spotu aşk olan.  Birlikte çalıştığın bir isim olabilir kalp çarpıntılarının nedeni. Uzun bir aradan sonra kendini hazır hissediyorsun aşka, yeni bir ilişkiye. Geçmişi bırak, kül olmuş aşkı yeniden canlandırmaya çalışma. Gitmek isteyen gitsin…Gelen hoş gelmiş, hoşa gelmiş…

Aslan ve Yükselen Aslan:Nerden çıktı şimdi bu yüksek tansiyon? Neden ağrıyor dizlerin ayaklarının üstüne durmaktan mı yoruldun tek başına? Ama böyle değil mi zaten yaşam. Zorluyor seni biliyorum farkındayım, toplayıp özenle koliye kaldırdığın her şeyi, tek tek yeniden açıyorsun. Olsun iyi oldu, özlemiştin mavi çiçekli tabaklarını. Yeni baştan başlamak gerekiyor bazen. İlla yeni bir ev değil ihtiyacın kendini ve düzeni bulmak için. Tanığın, aşina olduğun evini yeni baştan düzenleyebilirsin. Senin için zor olmaz hayatına “aşk”ı katmak. İşine aşkla sarılmayı öğrenebilirsin bu yedi yeni günde. Biriktirdiğin işleri daha rahat, kolayca tamamlayabilirsin. Ve bir bak geride bıraktığın son 7 yıla. Gurur duy kendinle…Dönüşme yolunda attığın zafer adımlarının tadını çıkar.

Başak ve Yükselen Başak:Bazen aşk uzaklardan gelir. Kıtalararası mesafelere açarsın yüreğini. Hani beklediğin huzur, güven, sadakat var ya. Onların vücut bulmuş halidir belki de gelen. Ya da aşka bakış açıcını değiştirmen gereken olaylar yaşayabilirsin yeni haftada. Senin hep başka öncelikler var hayatta. Sonu “yapmam lazım”la biten çok fazla cümle kurmaktan sevmeyi öğrenemediğinin farkındasın değil mi? Hayat, hep takasla geçer. Değer verirsin, değer alırsın. “Eğer” diye başlıyorsan her cümleye, yalnız yelken açarsın derin sulara. Aynı tekrar döngülerden geçtiğini fark etmen gerekiyor. Her seferinde kayıp gidiyor aşk elinden.  İzlemekten, seyirci kalmaktan yorulmadın mı?

Terazi ve Yükselen Terazi:Yeni bir hafta başlıyor senin gündem madden ise, geçen haftadan devir. Kar- Zarar dengenin yerinde olduğuna emin misin? Sanki biraz bütçeni aşmış olabilir misin? Beklenmedik ihtiyaçlar çıkmış olabilir ya da sen biraz da kendin için, kendini değerli hissedebilmek için bütçenin dışına çıkmış olabilirsin. Beklediğin desteği aile büyüklerden görebilirsin. Ödemeler dengesini, anne-baba ya da aile büyüklerinden sağlayabilirsin. Yalnız bu hafta, ikili ilişkilere biraz daha özen göstermek gerekiyor.

Akrep ve Yükselen Akrep:Her gönül kendi niyetine akar. Herkes, kendi gönlünün ekmeğini yer. Sen eğer paylaşırsan elindekini, bolluk, berekette seninle birlikte olur. Yepyeni yeni günde, evliliğin, ortaklığın konularında daha huzurlu ve sakin davranmayı öğrenebilirsin. Eşinle aradaki iletişim problemlerini karşılıklı çözebilir, birbirinize daha anlayışlı davranabilirsiniz. Özellikle, iş, günlük çalışma temposu gibi konularda anlaşamadığınız noktalar için ortak bir paydada buluşabilirsiniz. Uzun kulaklı oyuncak tavşan çocukluğumuz…En ufak debelenmede, yere düşmede zıplayıp geliyor yamacımıza. Hatırlatıyor en derinde sakladıklarımızı. Şimdi geride bırakmaya hazırlanıyorsun çocukluk yaralarını, çocuk yanlarını, çocuklarınla ilgili kaygılarını.

Yay ve Yükselen Yay:Yeni yepyeni bir hafta. Yeni yedi gün, yeni aydan önceki. Toparlama zamanı biraz. İlk evvela da bütçeyi toparlamak lazım. Biliyorsun aslında harcama yapmaman gerektiğini ama işte bir şekilde geldiği gibi gidiyor sen göz açıp kapayana kadar. Bu hafta harcamalarında bütçene göre değil, keyfine göre davranabilirsin. Yemek ve mutfak için muslukları açabilirsin. Boğaz, bademcik, tiroit gibi rahatsızlıklara da açık olabilirsin. Yoğun çalışma temposu sana boyun ağrısı olarak gelebilir.

Oğlak ve Yükselen Oğlak:Yürümeyi unutuyorsun bu aralar koşturmaktan. Sürekli bir telaş elinde, bitirmeye çalıştığın bir sürü işler. Ufak tefek kan akışları, yara bantları bacaklarda, ellerde… Aynı zamanda bir sürü teknik arızalar. Kendi kendine kapanan telefonlar, gitmeyen e-postalar…En kötüsü ise, kendini anlatamamak en yakınlarına bile. Yeni yepyeni yedi günde, odak noktanı başka bir yöne çevirebilirsin. Çocuklarınla birlikte zaman geçirmek sana iyi gelebilir. Onlarla birlikte hayatı, normal akışında dengeleyebilirsin. Hayatında uzun bir aradan sonra, aşk başrole oturabilir. Aşkla yeniden karşılaşabilirsin. Daha kalıcı ve güçlü bir ilişki yaşayabilirsin.

Kova ve Yükselen Kova: Cam önünü sever hemen tüm çiçekler. Özellikle de menekşe. Tüm çiçekler gibi güneşi sever. Kolay kolay da kimseye küsmez. Bahar geldi mi hemen tomurcuklanır, çiçeklenir. Tek püf noktası belki de dibinden sulanmasıdır. Bir kere köklerinden sulandı mı yaprak yerine çiçek açar. Bu yeni haftada, köklerinden besleniyorsun. Hani, sürekli yastık altına attığın, öğrenmek için gayret gösterdiğin, kendini aşmaya çalıştığın “şeyler”le yeni bir döneme başlayabilirsin. Hayattan keyif almaya, huzuru, güveni, sabrı öğrenmeye hazır mısın?

Balık ve Yükselen Balık:Açık denizlere açılmaya hazır mısın? Yeni haftada, kariyer planlarınla ilgili değişim hissedebilirsin. Daha önce es geçtiğin, görmediğin fırsat yeniden karşına çıkabilir. Özellikle, yurt dışında eğitim imkanıyla ilgili olabilir bu fırsat. Yeni haftada biraz daha sosyal olmak isteyebilir, daha fazla arkadaşlarınla zaman geçirebilirsin.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Yazarlar
Website Security Test