Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş
Ana Sayfa / 

Tek isteğin huzur…

1.5.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Çok fazla gürültü var… Üstelik pencereni kapatmak bile kar etmiyor… Gürültüler evin içine işlemiş, duvarlarına sinmiş sanki… Sen sessizlik istiyorsun… Alışkın değilsin bu kadar yüksek sese… İçinden sürekli haykırıyorsun artık yeter diye…İç sesin kelimeleri, dökülemiyor bir türlü dilinden…Ruhun firarda… Tanıdığın mavi sulara gidip dökmek istiyorsun içini… Tek isteğin var o da huzur… Sakin, dingin ve huzurlu bir yaşam varmak istediğin nokta…Aynı cümleleri kurmaktan öyle çok yoruldun ki… Sen sabrediyorsun…Sabrediyorsun ve yine sabrediyorsun…

Şimdi tam da keskin bir virajdasın…Sabrının geldiği en üst nokta…Aynı ısrarcı tutumlar, yaşam alanına atılan aynı kancalar, iyi niyetinin üstüne üstüne gelen suistimaller…Özlediğin maviliğe ulaşmak için kırmızı alevlerden geçmek gerekiyor kimi zaman… İşte ancak o zaman… Yeni yepyeni yedi gün var önümüzde…Gökyüzünde ise Akrep burcunda Dolunay…Üstelik  Mayıs da burcu burcu kokusuyla gelmişken…

Ay dolunaya dönmüşse, hele bir de Akrep’teyse…Tamamlanmamak, bitirmemek ve yeniden doğmamak ne mümkün?

Keyifli ve mutlu bir hafta dileğiyle…

Öncelikle Yükselen Burcunuzu okumanızı öneririm…

Koç ve Yükselen Koç: Bazen, zihninden geçenler diline dökülemez. Bazen de aslında tamamen düşündüklerinin tersini yapabilirsin. Dolunayla birlikte kendini, dilini, cümlelerini kısıtlanmış hissedebilirsin. Özellikle işin ve kariyerinle ilgili konu başlıklarında, ne istediğini dürüstçe aktarmalısın. Daha önce yaşadığın ama üzerine örttüğün sorunların yeniden gündemine gelebilir hem de çözülmek üzere. Özellikle maddi kaynaklarınla ilgili kendini kontrol altına almayı öğrenebilirsin. Ayrıca, daha önce kapamayı unuttuğun herhangi bir finansal açık bu hafta gündemine yeniden gelebilir.

Boğa ve Yükselen Boğa: Yastığının altında kelimeler… Öğrendiklerini düşüncene harmanlamaya ne dersin? En iyi öğrenme şekli sanırım, öğrendiklerini “hal” edebilmek...Şimdi artık krizlerinle büyümeyi öğreniyorsun. Özellikle evliliğinle ilgili konular, bu hafta hayatının odak noktası. Ya da ilişkilerle ilgili beklentin neler? Neden hala gönlüne göre bir ilişkiye adım atamıyorsun? gibi soruların kendi içinde yanıtını bulabilirsin. Senin belki de kriz olarak gördüğün konular, olgunlaşmanın kilit noktası. Eğer  evliliğinde bir duygusal çatışma varsa, sağduyu çerçevesinde sorunların üstesinden gelebilirsin. Belki de tutkuyu aşkla yoğurmalısın.

İkizler ve yükselen İkizler: Gün içinde her şeye koşturup duruyorsun yorulmak nedir bilmeden. Ama tüm bunların ardından büyük bir ayrıntıyı gözden kaçırıyorsun. Sağlık. Nefes almak değil mi yaşamak? Bu hafta özellikle sağlığına biraz daha özen göstermelisin. Başta Tiroid değerleri olmak üzere hormonlar, rahim ve yumurtalıklarla ilgili kontrolleri önemsemelisin. Geride bırakmak istediğin finansal krizlerin, ruh sağlığını dalgalandırabilir.

Yengeç ve Yükselen Yengeç: Seversin, ama o sevmez. Aslında seviyordur da senin istediğin gibi değil. Senin kuralların var, bir de kıskaçların, bir de kıskançlıkların. Her ne olursa olsun tuttuğunu bırakmak istemediğin. Aşk, özgür bırakmayı gerektirir bazen. Önümüzdeki yedi gün tamamlamak için büyük bir fırsat. Aşk hayatınla ilgili kararlar alabilirsin. Gerçekçi davranmaya zorlayabilir gökyüzü. Göremediklerini görmeni sağlayabilir. Aynı zamanda Ay ışıkları aşkla parlamanı sağlayabilir.

Aslan ve Yükselen Aslan: Aslan yattığı yerden belli olur öyle değil mi? Tam zamanı yuvana küçük dokunuşların. Daha önce yapman gereken ama çeşitli bahanelerle ertelediğin tadilata başlamaya ne dersin? Boya kokusu, renk kartelası ve ardından dip köşe bucak bir bahar temizliği.Kendini yenilemeye en dipten, köklerinden başlamak hiç de fena olmaz. Çok çalışıyorsun bu aralar. Sorumlulukların giderek artıyor. Bir elin çalışma masanda, bir elinse mutfak tezgahında.

Başak ve Yükselen Başak: Yeni bir hafta yepyeni yeni yedi gün. Ve bir tamamlanma enerjisi özellikle zihninde. Dolunay etkisiyle ağzından çıkan kelimelere, zihninden geçen düşüncelere dikkat etmelisin. Bazen sivri dil geri dönülmez yaralar açabilir. Bu arada yurt dışıyla ilgili konular ya da çocuğunun eğitimiyle ilgili konu başlıklarıyla ilgili daha önce sana sıkıntı yaşatan olayları, çözümleyebilirsin.

Terazi ve Yükselen Terazi: Yeni yepyeni haftaya finansal kaynaklarla ilgili etkiyle başlıyorsun. Odaklanman gereken konu para ve bütçeler. Bu dolunayın etkisiyle finansal okuryazarlığını geliştirmeye ne dersin? Aslında konu son derece basit. Ne kadarlık gelirin var ve ne kadar harcama yapıyorsun? En çok harcama kalemlerin neler? Neler için bütçe açığını göze alıyorsun? Yaşın kaç olursa olsun finansal okur yazarlığı şimdiden öğrenmelisin.

Akrep ve Yükselen Akrep: Ben kimim, neyim? Nerden geldim? Yolculuğum nereye doğru? Ellerim nerede, ayaklarım nereye gidiyor? Bazen yanıtlar tam umudu kestiğin anda gelir. Kişinin kendi yolunu bulmasında ayna görevini görür çoğu zaman eşin. Eşli hayat eşsiz bir kişisel gelişim sürecidir. Son 10 gündür evliliğin hayatının odak noktası. Sanki kalbin eşinle atıyor.

Yay ve Yükselen Yay: Rüyalar… Rüyalar…Görmek istemediğin, köşe yastıklarının altına gizlediğin rüyalar… Aslında her rüya konuşur bizimle…Anlatır bize yolculuğumuzu, uğramamız gereken durakları…Hatırlatır mola yerlerimizi…Rüyalarımızla öğreniriz güçlü yönlerimizi, çocuk gülüşlerimizi…Şimdi önümüze uzanan bu yedi günde, rüyalarının sesini duymaya hazır mısın? Bir rüya defteri hazırla kendine ve yaz düş bahçende açan tomurcukları.

Oğlak ve Yükselen Oğlak: Bazen her şey üst üste gelir…Annen, eşin, kardeşin, dostun, çocuğun, patronun herkes elindeki listeyi sana uzatır. Herkesin bir isteği vardır senden. Bazen öyle bir an gelir ki kendi adını bile duymak istemeyebilirsin. Ama düşme bu tuzaklara…İçindeki umudunu kaybetme…Yanındaki sanrılar yarınından alıkoymasın seni. İzin verme… Bak şimdi artık Mayıs…Yeryüzü yeşile döndü…Yeniden hatırla umutlarını…

Kova ve Yükselen Kova: Biliyorum en zoru bitirmek…Biliyorum en zoru yeniden başlamak…Ama hayat bu…Beklemeyi sevmiyor…Şimdi artık bazı cümlelerine nokta koyma zamanı…İnat etme…Sil tüm soru işaretlerini zihnindeki...Soru işaretlerini noktaya dönüştür. Özellikle kariyer hayatına odaklan…Gerçekten hala istediğin yerde misin? Bu zamana kadar hangi fırsatları kaçırdın bekleyerek? Şimdi kendi geleceğini kendi eline alma zamanı…

Balık ve Yükselen Balık: Yeni haftada dolunayın etkisini en yoğun olarak yolculuklarınla hissedebilirsin. Bir yandan kendi içsel yolculuğunda önemli aşamalar kaydedebilirsin. Artık kendini, benliğini daha fazla ortaya koymak isteyebilirsin. Özellikle kardeşlerinle olan ilişkinde. Aynı zamanda da uzun zamandır hayalini kurduğun bir yolculuğa çıkabilirsin. Yol uzun…Ama Ay’dan aydınlık bir koridor var önünde…Senin iyi bir öğrenci olup dersini çalışman gerekiyor sadece. Öğrendiklerin kılavuz olacak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Yazarlar
Website Security Test