Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş
Ana Sayfa / 

İftihar edin, ey siyasetçiler!..

11.5.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Fotoğrafa iyi bakın siyasetçiler; çok iyi bakın!..

Bir çocuk, babası ile maça gelmiş, “tuttuğu takımın forması, tişörtü var” üzerinde… Spor (!) tribünlerine gelen büyükler(!), onu geldiğine, geleceğine pişman ediyorlar. Sözlü tacizler, tehditler fiili tacize dönerken, bir eşofman bulunuyor, giydiriyorlar ve kurtuluş; işte bu hâldeyiz artık; bu kaçıncı örnek!?. 

Siyaseti “gerilimli ve düşmanca ayrıştırmanın, köprüaltı muhabbetlerine lâyık(!) çirkin, tüyler ürpertici hakaretlere bulaştırmanın sonucu” nerelere kadar vardı, görün ve anlayın!..

Seçim sathı mailine girdiğimiz şu günlerde Saadet Partisi ve İyi Parti çadırlarına yapılan saldırıların ve akan kanın, “bu alçaklığı yapanlara gösterilen” müsamaha ve “adli” müzaheretin “nedenini” elbette herkes biliyor; o saldırının “neden yapıldığını” ve “kimlerden cesaret aldıklarını ve kimlere yaranmak istediklerini” de herkes biliyor, uzatmaya gerek yok.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in evinin karşısına “tehdit yazıları yazanlar” için ne yapıldı, onu da herkes gördü. Bugün “böyle”, kim bilir 24 Haziran yaklaştıkça neler olabilir, düşünmek bile istemiyorum.

Ülkenin en tepelerinden, en büyük kentlerin cadde ve meydanlarına kadar inen kavgayı, saldırıyı, düşmanlığı, gerilimi, “siyasetin hazır ve sıcak yemeği hâline getirenler” iyi bilmeliler ki, salonların, statlarının tribünlerine gelen “5 – 10 yaşında çocuklar bile, üzerlerinde tuttukları takımların renkli forma ve tişörtlerini giydikleri için” tacize uğruyorlar,  tehdit ediliyorlar, yanındaki ebeveynleri ile beraber hırpalanıyorlar; bu kaçıncı olay; iftihar edin; Türk insanını “bu hâle soktunuz!..”

Yazıklar olsun; bin defa, milyon defa yazıklar olsun!..

 

 

Bahçeli ve Yusuf Has Hacib!..

 

Yıllarca “beraber olduğu, iyi günleri de, kötü günleri de, acı günleri de, bayramları da beraber yaşadığı insanlardan bazıları “siyaset hayatında çok rastlanılan bir şekilde” yollarını ayrınca ve de dahası, “ayırmamak için çok gayret sarf etmelerine rağmen”, önleri, iktidarın da gücünün kullanılmasıyla kapanınca “başka bir parti kurup” Türk halkına hizmete devam etme yolunu açınca…

Devlet Bahçeli ve etrafındaki “kraldan fazla kralcı” bir avuç yönetici “hakaretler yağdırmaya başladılar; çirkin, iğrenç, utanç verisi sözlerle…

Bahçeli, hakaret yağmuruna, 11’inci Asırda “Türk Dili’nin ‘ilk büyük ve muhteşem  eseri’ Kutadgu Bilig (Mutluluk Veren Bilgi)’i yazan”  Yusuf Has Hacib’in bazı sözlerini ekleyince”, doğrusu ya “Pes” demekten kendimi alamadım.

Yusuf Has Hacib’in 10 asırdır insanlığa “insanlık, yaşam, mutluluk, huzur, iyilik, doğruluk, dürüstlük, beylik, yöneticilik” mesajları veren sözleri ve Bahçeli’nin “ağzından çıkarken kulaklarına duyuramadığı”, çirkin, tüyler ürpertici, “insan ağzına yakışmayan” hakaretler yan yana; olacak şey değil!..

“Kendi hakaretleri ile, Büyük Türk Şairinin sözlerini yan yana getirmek”, Yusuf Has Hacib’e yapılabilecek en büyük hakaret!..

Bakın “onun kitabından aldığım” birkaç söz “ne demek istediğimi” çok iyi anlatacak; kim bilir belki Bahçeli’ye ve etrafındakilere ders olur:

  • Akıl süsü dil, dil süsü sözdür. İnsanın süsü yüz, yüzün süsü gözdür. İnsan sözünü dil dili ile söyler; sözü iyi olursa, yüzü parlar.
  • Halk için beyin çok seçkin olması lazımdır. Beyin gönlü, dili ve tabiatı düzgün olmazsa, saadet memlekette dolaşamaz, kaçar. Avam tabiatının beye yakın olması uygun düşmez; bu tabiat yaklaşırsa, bey itibarını derhal kaybeder.
  • Bey mütevazı ve alçak gönüllü olmalı, suçlu kimselerin de suçunu affetmelidir. Bey mağrur, kabadayı ve kibirli olmamalı; beyler büyüklük taslar ve kibirli olurlarsa, ey oğul onlar şüphesiz itibar görmezler.
  • Bey haya sahibi, yumuşak huylu ve asil tabiatlı olmalıdır.

 

Sözün Özü

  • Sevgili ülkücüler, Genel Başkanınız, “Cumhur İttifakı” imzalayarak,”, sizleri “Cumhurbaşkanlığı seçiminde MHP’nin de aday gösterdiği Erdoğan’a, milletvekili seçiminde MHP’ye, yani kendi partinize oy vermek” ile bağladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan da birkaç gün sonra, çıkıp dedi ki; 'Oyumu cumhurbaşkanına vereceğim ama parlamentoda AK Parti'ye vermeyeceğim’ diyenler var. İnşallah bu münafıklar çetesini 24 Haziran'da hep birlikte yere gömeceğiz.”

“Bu sözler, AKP’li görünen bazı kişiler için söylendi” deniyor ama, “Sizler de ‘aynı şeyi yapmıyor’ musunuz”; bir düşünün bakalım!..

  

 

Haftanın Adamı

Temel Karamollaoğlu

Meral Akşener’in “misliyle 100 bin imza toplayacağı” belliydi, ama “anketlerde yüzde 1 – 1.5 oy oranı görünen” Saadet Partisi’nin lideri Temel Karamollaoğlu’nun “100 bin imza toplayıp, toplayamayacağı” tartışılıyordu..

Ama “baskın seçim yapılacağı” ortaya çıktığı günden beri, “son derece ilkeli bir lider olarak yıldızı parlayan” Karamollaoğlu, “150 bini aşkın imza toplayınca” 24 Haziran’da “sandıktan neyin çıkabileceğine dair” önemli bir işaret verilmiş oldu.

Ve de SP Lideri, köşemin “Haftanın Adamı” bölümüne bir defa daha misafir oldu; kutlarım!..

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Yazarlar
Website Security Test