Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Blockchain'de gözler Türkiye'de

13.9.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Türkiye yabancı yatırımcıların ilgisini çekmeye devam ediyor. Dubai’de lansmanı yapılan 3. nesil blockchain protokolü Hetachain, 2018 yılı bitmeden, ilk olarak Türkiye ardından İngiltere pazarına giriyor.

Dubai merkezli Relam Investment, 3. nesil blockchain (blok zinciri) protokolü Hetachain’i ve ona ait ICO’yu (Blockchain Borsası) dün akşam Dubai’de gerçekleştirilen lansmanla tanıttı. Yapılan şirket açıklamasına göre Hetachain, sahip olduğu çoklu zincir yapısıyla önceki blockchain sistemlerinin aksine, tek bir veri depolamaktan öteye gidiyor ve birden çok değişkeni çok yönlü ilerleyen bloklar halinde depolama olanağı sunuyor. Blokchain üzerindeki statükoyu değiştirmeye yönelik bir adım olarak nitelendirilen Hetachain için yatırımlara Türkiye’den başlanıyor. Daha sonra Londra’da kurulacak ağlarla globale açılması hedefleniliyor. 

Birinci ve ikinci nesil blockchain teknolojisinin neden olduğu ağ tıkanıklığı, yavaş işlemler, yüksek ağ ücretleri ve aşırı enerji tüketiminin aksine Hetachain’in 3. nesil çoklu blok zinciri teknolojisi; ölçeklenebilirlik problemini aşıyor ve blockchain teknolojisini bireysel veya kurumsal tüm uygulama geliştiricilerin benimsemesine yardımcı oluyor. Ölçeklemenin yanı sıra ve işlem hızı problemini de aşan protokol, DPoS ve BFT altyapıları üzerine kurulan hibrit yapısıyla, blok zincirinin güvenilirliğini de en üst düzeye çıkarıyor. Bu sayede akıllı sözleşmeler, çevrimiçi ve çevrimdışı Heta Cüzdanları, Heta Uygulama Merkezi (Heta App Store) ile akıllı bankacılık, sağlık hizmetleri, e-ticaret, telekomünikasyon, veri yönetimi, yatırım, nakit para transferi ve havale işlemlerinde kullanılabilen kapsamlı çözümler sunuyor. 

Hetachain Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Sultan Ali Lootah konuyla ilgili “Bütün dünyayı yeni bir ekosisteme sürüklüyoruz. Hetachain finans, sağlık, perakende, ticaret, ulaştırma gibi birçok sektörü içeren çözümleriyle işinize ve sosyal hayatınıza ev sahipliği yapacak. 3. nesil blockchain teknolojisiyle güçlenen Hetachain, bu sayede Akıllı Sözleşmeler, HetaCoin, Heta Cüzdan ve diğer teknolojilerimizi sizlere sunacak” ifadelerini kullandı. 

Hetachain’i eşsiz fırsatlara yatırım yapmayı sağlayan heyecan verici bir girişim olarak niteleyen Hetachain Kurucu Ortağı Norman Khan, “Hetachain, dünyayı olumlu yönde değiştirecek şirket ve insanlara tam olarak destek verecek ve onlarla birlikte çalışacak bir teknoloji. Devrim yapacak geliştiriciler ve var olana meydan okuyanlarla çalışmak için sabırsızlanıyorum” dedi. 

Hetachain Proje Danışmanı Shaamer Thaha ise “Genellikle statükoyu kabul ediyoruz. Thomas Edison, statükoyu değiştirmenin ve daha iyi yollar üretmenin her zaman bir yolu olduğunu söyler. Hetchain, blokchain üzerindeki statükoyu değiştirmeye yönelik bir adımdır” diye konuştu. 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

19 Kasım Pazartesi döviz fiyatları. Euro ve Dolar haftaya nasıl başladı?

Konkordato ilan eden firmalara Emay inşaat da eklendi. Vergi rekortmeni İstanbul merkezli inşaat şirketi konkordato ilan etti.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye'nin ilk yüzde yüz yerli elektrikli otobüsünü inceledi. Dönmez, "Askeri ürünleri üretmek amacıyla yola çıkan şirk...

EGİAD Ege Genç İşadamları Derneği Yönetim Kurulu ve Üyeleri, Ankara’ya giderek üst düzey ziyaretler gerçekleştirdi.

KESK Genel Merkezinin almış olduğu karar doğrultusunda, “Yoksulluğa, güvencesizliğe, işsizliğe karşı;birlikte mücadeleye” başlığı ile 5 ilde yapılacak olan bölge mitin...

Türkiye dış borcunu ödemeye başladı mı? Dış borcun ne kadarı ödendi?

Serbest piyasada altın fiyatları. 15 Ekim Perşembe.

Yazarlar
Website Security Test