Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Bankaların aktif büyüklüğü arttı

1.10.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), bankacılık sektörünün aktif büyüklüğünün 4 trilyon 489 milyar 557 liraya çıktığını açıkladı.

BDDK (Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu) bankaların, aktif büyüklüğünün Ağustos ayında 4 trilyon 489 milyar 557 liraya yükseldiğini açıkladı. 

"Türk Bankacılık Sektörünün Konsolide Olmayan Ana Göstergeleri" raporuna göre, aktif büyüklük 2017 sonuna göre 1 trilyon 231 milyar 715 milyon lira arttı. 

2017 sonuna göre aktif büyüklük yüzde 37.8, krediler yüzde 28,8 ve menkul değerler toplamı yüzde 19,7 olurken, kredilerin toplamı 2 trilyon 702 milyar 555 milyon lira, menkul değerler ise 480 milyar 633 milyon lira olarak kaydedildi. 

Bankalarda bulunan en büyük fon kaynağı olan mevduatlar 2 trilyon 225 milyar 998 milyon lira olup, yüzde 30,1 artmış oldu. Ağustos 2018 itibariyle bankacılık sektörünün dönem net kârı 38 milyar 46 milyon lira olurken, sermaye yeterliliği standart oranı ise yüzde 17,3 olarak kayıtlara geçti.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Kısa çalışma ödeneği talebi arttı. İşçinin yükünü tek başına üstlenmek istemeyen firmalar kısa çalışma ödeneği için sıraya girdi.

2019 kira artışı oranı neye göre belirlenecek? Kira artışının yapılacağı kriter belirlendi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)'nde ekonomi alanında destek teklifi kabul edildi. Evlerde üretilen ürünlere vergi düzenlemesi, vergi ihlali ve UEFA maçları için ya...

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'tan hal yasası, Merkez Bankası'nın faizleri sabit tutması ve Japon Yeni cinsinden samuray bono ihracı açıklamaları.

LGP satış yönetmeliğinde değişiklik yapıldı. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun (EPDK) değişiklik yapılmasına dair yönetmeliği Resmi Gazete'de yayımlandı.

14. Agroexpo Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı Lansman ve Basın toplantısı Fuar Anemon Otel’de yapıldı. Tarım ve Hayvancılık sektöründen çok sayıda temsilcinin h...

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Para Politikaları Kurulu, bugün (16 Ocak 2019 Çarşamba) toplandı. Toplantının ardından Merkez Bankası faiz kararını açıkladı.

Yazarlar
Website Security Test