Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Akrep zehiri ticareti nasıl yapılır? Yeni iş fikirleri...

1.11.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Yeni bir girişimcilik fikri mi istiyorsunuz? Haberimizi okuyabilirsiniz.

Yeni iş fikirleri istiyorsanız 'sarı akrep'in zehirinin fiyatı size muhteşem fikirler verebilir. Venomtech kurucusu Steve Trim’in verdiği bilgiye zehirin 1 galonu (3.79 litre) 39 milyon dolar değerinde. Ancak 1 galon zehir elde etmek hiç kolay değil. Öyle ki 1 galon zehir için 2.64 milyon kere zehir çıkarmak gerekiyor. Küp şeker boyutunda bir zehirin fiyatı ise 130 dolar. 

 

Peki akrep zehiri ticareti nasıl yapılır?

Akrep yetiştiriciliğine başlamak için öncelikle bir akrep sağım tesisine sahip olmanız gerekmektedir. Bunun için devlet desteğini ve onayını arkanıza olmalı ve mutlaka devlet gözetiminde satılan akrepleri çiftliğinize getirmelisiniz. Bu akreplerin her birini de kayıt altında tutarak yasa dışı iş yapmanın önüne geçmelisiniz. Bu iş için uygun bir alana sahip olmanız gerekmektedir. Sonrasında devlet onayı ile kurmuş olduğunuz çiftliğe yurt içi ve yurt dışında üretilen yüzlerce akrebi getirirsiniz. Bu akreplerin her biri artık hem sizin hem de devletin malıdır. Akreplerin her birinin mutlaka bir seri numarası olur ve burada çiftlik içerisine geldikleri tarih yazar. Yine akreplerin nereden geldiği, boyutu, rengi, cinsiyeti belgelere geçirilerek devlet arşivlerine kaldırılır. 

Zehiri ürettiniz tamam. Peki bunu nereye satacaksınız? İsrail, ABD ve Batılı ülkeler gibi pek çok yere ihraç edilen zehir, özel cam kutularda saklanarak Sağlık Bakanlığı’na satılmaktadır.

 

Dikkat edilmesi gerekenler ve kullanıldığı alanlar

Akrep zehri bir panzehir olarak özellikle tıp ve kozmetik sektöründe kullanılmaktadır. Akrep serumu akrep zehrinden yapılıyor. Yüzlerce akrep çeşitli bölgelerde kurulan laboratuvarlarda koruma altına alınıyor. Ardından bu işe gönül vermiş uzmanlar tarafından bahar ayları içerisinde yani ilkbahar aylarından sonbahar döngüsüne kadar akreplerden zehir sağımı yapılıyor.

Elde edilen zehir türlü saflaştırma işlemlerinin ardından toksin hâline getirilerek insan bünyesine aktarılmadan önce at ve fare gibi deneklere serum ile enjekte ediliyor. Sonrasında hayvanların bünyesindeki kanla karışarak saf hâle getirilen akrep zehri insanlar üzerinde kullanılabilir duruma getiriliyor.

Akrep zehri elde edilirken son derece dikkatli davranılmalı, zehrin hastalar için bir şifa kaynağı olarak kullanılması isteniyorsa toksinler elde edilmeli ve bunlar saflaştırılmış hâle gelebilmek için denek hayvanlara azar azar enjekte edilmelidir.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 1 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Yunus Ayaz

01.12.2018 - 23:30
HOCA'DAN NASİHATLER ... Selamün Aleyküm . Arkadaşlar 2006 yılına kadar Kuran Kursu Hocalığı yaptım. Ancak bazı saglik nedenlerinden dolayı ayrıldım. Aşağıdaki aciklamalari dikkatlice okudum. dünya gazetesinin ilk sayfasında ki bir haberle konuyu detaylı araştırdım. Konu tamamen yasal ve resmi üretim izni var. Yurt dışına binlerce dolarla direkt ihracatı olan kıymetli bir hammadde. Konu hakkında guvenli ve sağlıklı bilgi almak isteyen arkadaşlar iletisime gecebilirler. Şimdiden yeni işiniz olsun ... Yunus Ayaz Umraniye/İstanbul 05550158434 yunusayaz25@gmail.com
Diğer Haberler

14. Agroexpo Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı Lansman ve Basın toplantısı Fuar Anemon Otel’de yapıldı. Tarım ve Hayvancılık sektöründen çok sayıda temsilcinin h...

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Para Politikaları Kurulu, bugün (16 Ocak 2019 Çarşamba) toplandı. Toplantının ardından Merkez Bankası faiz kararını açıkladı.

Türkiye'de 2018'de kaç konut satıldı? Türkiye'nin 2018 konut satışı istatistikleri. Konut satışları 2018 yılında bir önceki yıla göre azaldı mı, arttı mı?

TBMM Genel Kurulu'nda 'temel kanun' olarak görüşülen teklifin 14 maddesi daha kabul edildi. Hangi ürünlerden ÖTV alınmayacak? ÖTV alınmayacak ürünler belli oldu. Ayrıc...

28 Şubat 2019 tarihine kadar kuru soğan ithalatında gümrük vergisinin sıfırlanacağı kararının ardından Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Özden Güngör'den soğan fiyatla...

Euler Hermes adlı küresel alacak sigortası şirketi, Küresel İflas Raporu yayınladı. Raporda Türkiye'de 2018 yılında iflas eden şirket ve 2019'da iflas etmesi beklenen ...

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO)'ne 2019 yılı için buğday, arpa, mısır, pirinç ve kuru baklagil için sıfır gümrük vergisi ile ithalat yetkisi verildi ve kota belirlendi.

Yazarlar
Website Security Test