Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Dağıtım şirketlerini ilgilendiren Doğalgaz Sertifikası Yönetmeliği değişti

22.12.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Doğal Gaz Piyasası Sertifika Yönetmeliği değişikliği Resmi Gazetede yayınlandı. Yeni yönetmelikte ne var? İç tesisat sertifikası başvuruları. Dağıtım şirketlerine sunulan taahhütnamede neler var?

Bugünkü Resmi Gazete'de yayımlanan Doğal Gaz Piyasası Sertifika Yönetmeliği değişikliği şunları getiriyor: 
"- İç tesisat sertifikası başvurularında dağıtım şirketlerine sunulan Taahhütname revize edildi. 
- Taahhütnameye eklenen yeni 6 ncı madde ile; can güvenliğini tehlikeye atan gazlı hatlara müdahale, standart dışı malzeme kullanım vb. durumlarda sertifikanın iptal edileceği en baştan kabul edilecek. 
- Mevcut iç tesisat sertifika sahipleri de 1 ay içerisinde revize edilen yeni taahhütnameyi dağıtım şirketine sunacak. 
- Yeni taahhütnameyi sunmayan iç tesisat firmalarının yeni projeleri kabul edilmeyecek. 
- Sertifika sahibinin can güvenliğini tehlikeye atan eylemleri tespit edilirse, sertifika vermeye esas şartlar ortadan kalmış kabul edilecek ve sertifika doğrudan iptal edilebilecek". 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

14. Agroexpo Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı Lansman ve Basın toplantısı Fuar Anemon Otel’de yapıldı. Tarım ve Hayvancılık sektöründen çok sayıda temsilcinin h...

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Para Politikaları Kurulu, bugün (16 Ocak 2019 Çarşamba) toplandı. Toplantının ardından Merkez Bankası faiz kararını açıkladı.

Türkiye'de 2018'de kaç konut satıldı? Türkiye'nin 2018 konut satışı istatistikleri. Konut satışları 2018 yılında bir önceki yıla göre azaldı mı, arttı mı?

TBMM Genel Kurulu'nda 'temel kanun' olarak görüşülen teklifin 14 maddesi daha kabul edildi. Hangi ürünlerden ÖTV alınmayacak? ÖTV alınmayacak ürünler belli oldu. Ayrıc...

28 Şubat 2019 tarihine kadar kuru soğan ithalatında gümrük vergisinin sıfırlanacağı kararının ardından Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Özden Güngör'den soğan fiyatla...

Euler Hermes adlı küresel alacak sigortası şirketi, Küresel İflas Raporu yayınladı. Raporda Türkiye'de 2018 yılında iflas eden şirket ve 2019'da iflas etmesi beklenen ...

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO)'ne 2019 yılı için buğday, arpa, mısır, pirinç ve kuru baklagil için sıfır gümrük vergisi ile ithalat yetkisi verildi ve kota belirlendi.

Yazarlar
Website Security Test