Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Yatırım fikirleri... Kenevir son iki ayda yüzde elli kazandırdı

6.3.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Kanada'da bulunan dünyanın ilk kenevir ETF'si ocak ve şubat aylarında yüzde 50 kazandırdı. Böylecek Kanada'da en çok getiri sağlayan ikinci fon oldu.

Birçok sektörde kullanılan ve son aylarda ülkemizde de çokça konuşulan kenevirin, Kanada'da bulunan dünyanın ilk kenevir ETF'si (Borsa yatırım fonu) iki ayda yüzde elli kazandırdı. Kanada'da ise ikinci en çok kazandıran fon oldu.

ETFGI'ya göre Horizons Marijuana Yaşam Bilimleri Endeksi Fonu'nun büyüklüğü bu yıl 1.3 milyar dolara ulaştı. Fon için her 100 dolarlık yatırım için 75 cent ödeniyor ancak yine de yüksek talep var. Analistler bunu ETF'lere artan ilgiye ilişkin olduğunu düşünüyor.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Türk Akımı doğalgaz boru hattının ''Su Üstü Kaynaklama'' olarak bilinen işlemin tamamlanmasıyla, kıyı geçişi ve açık deniz kesimindeki boru hatları birleştirildiği bil...

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Trabzon'da ''Adım Adım Ekonomi'' programında konuştu. Bakan Albayrak 2019'daki ekonomik yapıya ilişkin bilgiler verdi.

Petrol fiyatları yılın zirvesine yakın. Ayrıca altın fiyatları da FED zirvesi öncesi yukarı yönlü.

Türkiye Varlık Fonu, satılacağı iddialarına ilişkin bir açıklama yaptı. Varlık Fonu satılıyor mu?

İşsizlik Sigorta Fonu'ndan 2017 ve 2018 yıllarında ne kadar para harcandı? İşsizlik Fonundan harcanan paralara rağmen Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK)'nun açıkladığı v...

TÜİK (Türkiye İstatistik Kurumu), 2019 Şubat ayı konut satışları verilerini açıkladı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'un da katılımıyla ''İstihdam Seferberliği 2019 İstanbul Buluşması'' yapıldı.

Yazarlar
Website Security Test