Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Yatırım fikirleri... Kenevir son iki ayda yüzde elli kazandırdı

6.3.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Kanada'da bulunan dünyanın ilk kenevir ETF'si ocak ve şubat aylarında yüzde 50 kazandırdı. Böylecek Kanada'da en çok getiri sağlayan ikinci fon oldu.

Birçok sektörde kullanılan ve son aylarda ülkemizde de çokça konuşulan kenevirin, Kanada'da bulunan dünyanın ilk kenevir ETF'si (Borsa yatırım fonu) iki ayda yüzde elli kazandırdı. Kanada'da ise ikinci en çok kazandıran fon oldu.

ETFGI'ya göre Horizons Marijuana Yaşam Bilimleri Endeksi Fonu'nun büyüklüğü bu yıl 1.3 milyar dolara ulaştı. Fon için her 100 dolarlık yatırım için 75 cent ödeniyor ancak yine de yüksek talep var. Analistler bunu ETF'lere artan ilgiye ilişkin olduğunu düşünüyor.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, canlı yayında soruları yanıtladı.

Uluslararası Para Fonu (IMF) Sözcüsü Gerry Rice, Ak Parti hükümetine, ekonomideki yavaşlamaya anında ve doğru müdahale etme çağrısında bulundu.

Sözcü'den Başak Kaya'nın haberine göre, son iki yılda 19 milyon 714 bin abonenin elektrik ve doğalgazı borç nedeniyle kesildi.

22 Mart 2019 Cuma dolar kuru. Son dakika döviz fiyatları dolarda sert yükseliş. FED faiz kararı ve bugün yapılan Golan Tepeleri açıklamaları ardından dolarda sert yüks...

Türkiye'de bir yılda kamu ve özel sektör, dış borç faizine 12 milyar 143 milyon dolar ödeyecek. Son veriler, brüt dış borç stokunun, gayri safi yurtiçi hasılaya oranın...

İFMİB Başkanı Ali Haydar Gören, ''Türkiye’nin dünya fındık üretim ve ihracatındaki payı yüzde 80’den yüzde 65’e düştü. Bu sonuçta İtalya, ABD gibi alternatif üreticile...

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın şiveli dolar yorumu sosyal medyada gündem oldu.

Yazarlar
Website Security Test