Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Berat Albayrak'tan son dakika kıdem tazminatı ve seçim açıklaması

16.4.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, ABD'de önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Albayrak, seçimlerin tekrarlanması ve kıdem tazminatına ilişkin açıklamalar yaptı.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, ABD'deki temaslarını sürdürüyor. Başkan Donald Trump'la sürpriz bir görüşme yapan Bakan Albayrak, yerel seçimlerin tekrarlanması ve kıdem tazminatıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

ABD'ye yaptığı ziyaret hakkında "Bugüne kadarkilerin en başarılısı" ifadelerini kullanan Bakan Albayrak, Türkiye ekonomisinin son 6 aylık performansının ciddi bir takdir gördüğünü ve 2019 yılı ilk çeyreğinde Türkiye'nin teknik resesyondan çıktığını gösteren veriler bulunduğunu söyledi.

Hazine ve Maliye Bakanı, "Zor bir dönemi minimum hasarla atlattık." dedi.

Yerel seçimlere ilişkin değerlendirmelerde bulunan Bakan Albayrak, İstanbul seçimleriyle ilgili sorularla karşılaşıp karşılaşmadığına yönelik sorular karşısında, resmi görüşmelerde konunun gündeme gelmediğini belirtti. Bazı yatırımcıların bu konuda sorular sorduğunu anlatan Albayrak, "Istanbul seçimleri ne olursa olsun piyasa tarafından satın alındı“ ifadelerini kullandı. "Seçim tekrarlanırsa yatırımcı tepkisi ne olur?" sorusuna ise, "Yatırımların artması veya kesilmesi açısından bir fark yaratmaz" cevabını verdi.

Ankara'daki durumu örnek gösteren Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Kaybederse vermeyecek deniyor. Ankara'yı kim kazandı ve şu an kim yönetiyor. Vermediler mi" dedi.

Yeni Kıdem Tazminatı Sistemine ilişkin de konuşan Bakan Albayrak, "Verilen mesajların doğru okunması lazım. Tüm paydaşların mutabakatıyla bir süreç işleyecek. Daha ortada bir şey yok. Kıdem tazminatı çok sorunlu bir alan. İşçi, işveren, sendika mutsuz. Öyle bir formül üreteceğiz ki tüm paydaşlar mutlu olacak. Sabırlı olalım. Tüm paydaşlarla adım atılacak."

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Dolar yükselmeye devam eder mi? Dolarda son durum, son dakika. Dolar/TL'de son durum nedir? Dolar bugün 6 liraya dayandı. Dolar yükselmeye devam edecek mi? İşte tüm ge...

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) faiz kararını açıkladı. Dolarda son durum ne? 25 Nisan 2019 Perşembe dolar kurunda son durum, son fiyatlar. Dolar/TL'deki görü...

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) Toplantısı sonrası faiz kararını açıkladı.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın şiveli dolar yorumu sosyal medyada gündem oldu.

Güncel Brent Petrol fiyatı. 25 Nisan 2019 Perşembe. Arz endişelerini gidermeye yönelik açıklamalar rağmen petrol hafta başından beri yukarı yönlü.

Dolar/TL'de son durum ne? Gözler Merkez Bankası'nın bugün vereceği faiz kararında.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'tan son dakika 'konkordato' açıklaması.

Yazarlar
Website Security Test