Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Güncel Brent Petrol fiyatı 25 Nisan 2019 Perşembe

25.4.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Güncel Brent Petrol fiyatı. 25 Nisan 2019 Perşembe. Arz endişelerini gidermeye yönelik açıklamalar rağmen petrol hafta başından beri yukarı yönlü.

İran'dan petrol ithalatı için verilen muafiyetlerin uzatılmayacağının açıklanması sonrası Brent petrol fiyatı yükselişte ve 75 doları gördü.

Muafiyetin uzatılmadığı ülkeler arasında sadece İran yok. Türkiye, Çin, Japonya, Güney Kore, Tayvan, Hindistan, İtalya ve Yunanistan için de 2 Mayıs'ta sona erecek sürenin uzatılmamasına karar verildi. Tüm bu ülkelere 180 günlük muafiyet tanınmıştı. 

Geçen Cuma 72 doların hemen altından fiyatlanan Brent petrolün varil fiyatı hafta başından bu yana yukarı yönlü. 

Brent Petrol 24 saatlik grafik;

Brent Petrol 24 saatlik grafik

Arz endişelerini gidermeye yönelik açıklamalar da yükselişi durduramadı ve bugün 75,01 dolar ile 31 Ekim 2018'den bu yana en yüksek seviye görüldü. ABD'de geçen hafta bir önceki haftaya kıyasla günlük ortalama 100 bin varil artan üretim de tırmanışa engel olamadı.

Petroldeki yüksek seviyeler, Türkiye gibi ithalatçı ülkeleri zor durumda bırakıyor. Enflasyon ve bütçe göstergeleri artışlardan olumsuz etkileniyor.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Hükümet, memur ve memur emeklisine 2020'nin ilk 6 ayında yüzde 3,5, ikinci 6 ayında yüzde 3, 2021'nin ilk 6 ayında yüzde 3, ikinci 6 ayında yüzde 2,5 zam ve enflasyon ...

TÜİK (Türkiye İstatistik Kurumu) 2019 yılı mayıs ayına ait işsizlik rakamlarını açıkladı.

Kırmızı ete yüzde 20 zam geliyor iddiası Kurban Bayramı sonrasında moralleri bozdu.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın Para Politikası Kurulu Toplantısı'nda alınan karar ile; politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranının yüzde 24'te...

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer’in Sigara satışına getirilen vergi artışının tüketime etkisine ve kaçak sigara kullanım miktarına ilişkin Cumhurbaşkanı Yardımc...

Kamu işçisi, devlet memuruna kaç lira, yüzde kaç zam yapıldı? 2019 yılı Kamu Kesimi Toplu İş Sözleşmesi Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk il...

KPMG Türkiye’nin ekonominin dinamosu sektörlerin ilk altı aylık performansını değerlendirdiği Enerji Sektörel Bakış – İlk Yarı raporu yayımlandı.

Yazarlar
Website Security Test