Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Son dakika Bakan Albayrak'tan açıklama Kurban Bayramı tatili kaç gün oldu?

30.7.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'tan son dakika Kurban Bayramı tatili açıklaması. Kurban Bayramı tatili kaç gün oldu? Bakan Albayrak'tan son dakika Kurban Bayramı tatili açıklaması.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'tan ekonomiye ve bayram tatiline ilişkin önemli açıklamalar geldi. Bayram tatilinin kaç gün olacağı sorusu da sorulan Albayrak tatil günü sayısıyla ilgili görüşmelerini de aktardı.

Bakan Berat Albayrak'ın açıklamaları şöyle;

Bayram tatilinin uzamasına olumlu bakmıyorum. Beklenen kötü senaryolar gerçekleşmedi. Türkiye’ye yatırım yapan 1 yıl sonra yeniden kazanacak. 7 yıldır ilk kez cari fazla vereceğiz. Yılın ikinci yarısı ve 2020 pozitif bir dönem olacak. Bütçe açığı her koşulda yüzde 3’ün altında kalacak.

Af dönemleri geride kaldı. Vergi reformu çalışmasını sonbahara hazırlamaya çalışıyoruz. Vergi yapılandırma konusunda adımlar atılabilir. Konutta devletin sektörü kurtarmak gibi bir amacı yok.

Yedek akçeyle ilgili konuşan Bakan Albayrak, "Merkez Bankası bilançosundaki bir kalemin yer değişmesi, para basmayla ilgisi yok. TCMB’nin rezerv strateji politikasını destekleriz." dedi.

Kıdem tazminatıyla ilgili de konuşan Albayrak, "Kıdem tazminatında tüm paydaşların mutlu olacağı çözüm istiyoruz." dedi.

Berat Albayrak'ın konuşmasından diğer satırbaşları;

-Bu hafta kamu bankaları başta olmak üzere faiz indirimi göreceğiz.

-Merkez Bankası faiz indirim sürecine girdi.

-Otomotivde faiz düşüşü ile olumlu gelişmeler bekleniyor, gerekirse adım atarız.

-Konut kredisi vadelerinde 10 yılın üzerini konuşmaya başlayacağız.

-Faiz düştü, kur düştü, bu Türkiye’ye olan güvenin etkisi.

-İlk yarıda vergi gelirlerinde normalleşme olacak.

-Türkiye güven kazandı, güvenmeyen kaybetti.

-Haziran-temmuz’da Türkiye’ye çok ciddi para girişi oldu.

-Enflasyonda 2019 hedefinin altında kalacağımızı net söyleyebilirim.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Hükümet, memur ve memur emeklisine 2020'nin ilk 6 ayında yüzde 3,5, ikinci 6 ayında yüzde 3, 2021'nin ilk 6 ayında yüzde 3, ikinci 6 ayında yüzde 2,5 zam ve enflasyon ...

TÜİK (Türkiye İstatistik Kurumu) 2019 yılı mayıs ayına ait işsizlik rakamlarını açıkladı.

Kırmızı ete yüzde 20 zam geliyor iddiası Kurban Bayramı sonrasında moralleri bozdu.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın Para Politikası Kurulu Toplantısı'nda alınan karar ile; politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranının yüzde 24'te...

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer’in Sigara satışına getirilen vergi artışının tüketime etkisine ve kaçak sigara kullanım miktarına ilişkin Cumhurbaşkanı Yardımc...

Kamu işçisi, devlet memuruna kaç lira, yüzde kaç zam yapıldı? 2019 yılı Kamu Kesimi Toplu İş Sözleşmesi Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk il...

KPMG Türkiye’nin ekonominin dinamosu sektörlerin ilk altı aylık performansını değerlendirdiği Enerji Sektörel Bakış – İlk Yarı raporu yayımlandı.

Yazarlar
Website Security Test