Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Swiss Days 2019'da Türkiye İsviçre arasındaki ilişkiler konuşulacak

19.9.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Türkiye ile İsviçre arasındaki ekonomik ve sosyal ilişkilerin artırılmasına yönelik etkinlik Swiss Days 2019 yarın (20 Eylül 2019 Cuma) başlıyor.

Swiss Days 2019'da İsviçre’nin geleceğini şekillendiren dünyaca ünlü ekonomist, iş ve siyaset dünyasından da saygın isimler “XV. İsviçre Türkiye Ekonomik Forum’ da yerini alacak.

“Yapay Zekanın Toplum Üzerindeki Etkisi: Küresel Trendler ve Türkiye’deki Kullanım Alanları” başlığı altında 20 Eylül’de Yapı Kredi bomontiada’da gerçekleştirilecek İsviçre Türkiye Ekonomik Forumu’nun açılışını, Türkiye’de İsviçre Ticaret Odası Derneği Genel Sekreteri ve Yönetim Kurulu Üyesi Doğan Taşkent ile İsviçre Büyükelçisi H.E. Dominique Paravicini birlikte yapacaklar.

Swiss Cognitive Kurucu ve Yönetici Ortakları Dalith Steiger ve Andy Fitze, Eczacıbaşı Holding Başkan Yardımcısı Faruk Eczacıbaşı, İstanbul Teknik Üniversitesi Araştırmacısı Doçent Altan Çakır, Ph.D, CERN, Futurae Technologies AG, CEO ve Kurucu Ortağı Sandra Tobler ve Dark Matter Laboratories, Yönetici ve Kurucu Ortak Indy Johar gibi uluslararası ekonomi ve bilim dünyasının saygın isimleri bu önemli foruma konuşmacı olarak katılacak.

Program:

20 Eylül 2019, Cuma
09.30-13.30
Yapı Kredi bomontiada, 4.kat

20 Eylül 2019, Cuma
PROGRAM
09.00 - 09.30 Kayıt
09.30 – 09.45 Açılış
Doğan Taşkent, Türkiye’de İsviçre Ticaret
Odası Derneği Genel Sekreteri & Yönetim Kurulu Üyesi
H.E. Dominique Paravicini, İsviçre Büyükelçisi

09.45-10.30 Ana Konuşmacılar
Dalith Steiger, SwissCognitive, Yönetici ve Kurucu Ortak
“Yönlendirilme, Yön Ver”
Faruk Eczacıbaşı, Eczacıbaşı Holding, Başkan Yardımcısı
“İçselleştirilmesi Gereken 4 Konsept: Esneklik, Yakınsama, Ağ Yapısı ve Karanlık Taraf”

Kahve molası

10.45-11.45 PANEL “Yapay Zeka ve Topluma Etkisi”
Moderatör: Doğan Taşkent, Türkiye’de İsviçre Ticaret Odası Derneği Genel Sekreteri & Yönetim Kurulu Üyesi
Andy Fitze, SwissCognitive, Yönetici ve Kurucu Ortak
Altan Çakır, Doçent, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ): Araştırmacı, Ph.D, CERN
Sandra Tobler, Futurae Technologies AG, CEO ve Kurucu Ortak

11.45-12.15 Kapanış Konuşması (Video Sunum)
Indy Johar, Dark Matter Laboratories, Yönetici ve Kurucu Ortak

12.15-13.30 Kokteyl

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Ege Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği son bir senede ihracatını 388 milyon dolardan 514 milyon dolara çıkardı.

Pandemi döneminde ihracatta ayakta kalan yaş meyve sebze ve mamul sektörleri hayata geçirecekleri iki Uluslararası Rekabetin Geliştirilmesi (URGE) Projesi’yle Uzakdoğu...

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Kurban Bayramı ikramiyelerinin ne zaman hesaplara yatırılacağını açıkladı.

Ödemiş Ticaret Odası Başkanı Rıfat Eriş, İzmir kestanesinin önemine vurgu yapan bir yazı kaleme aldı. Eriş, kestaneye sahip çıkılması gerektiği ve bu ürünün coğrafi iş...

TÜİK (Türkiye İstatistik Kurumu), Nisan dönemine ilişkin işsizlik verilerini açıkladı. Yazarımız Ekonomist Ali Nail Kubalı, TÜİK'in açıkladığı verileri değerlendirdi.

Ticaret Bakanlığı himayelerinde, Türkiye İhracatçılar Meclisi koordinasyonunda ve Ege İhracatçı Birlikleri organizasyonunda 7-9 Temmuz’da dünyanın en önemli re-export ...

TÜİK’in verdiği rakamlara göre işsizlik oranı yüzde 12,8 oldu. Nisan dönemine ilişkin rakamlar paylaşan TÜİK, geçen yılın aynı dönemine göre işsizliğin azaldığını açık...

Yazarlar
Website Security Test